Jaki telewizor dla kolekcjonera filmów na dvd

malin1976

Member
Witam . Posiadam w swej kolekcji prawie setkę oryginalnych filmów na dvd . Chcę kupić telewizor lcd właśnie pod oglądanie dvd i proszę o odpowiedź jak po kablu hdmi z dvd działa telewizor Sharp LC-32DH65E .

A tak w ogóle to może by ktoś polecił telewizor do 2500 zł który z dvd po hdmi działa najlepiej . Były jakieś testy robione może ?
 

MaxPayne

New member
toshiba 42ZF355DG tylko i wyłacznie 42 ...w sklepie nie do zdobycia tylko w internecie.
aby zobaczyć testy wstą do klubu hdtv.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
sss

A tak w ogóle to może by ktoś polecił telewizor do 2500 zł który z dvd po hdmi działa najlepiej . Były jakieś testy robione może ?
Jeśli zależy komuś na najlepszym odbiorze DVD to odtwarzacz jest bardzo ważny, większość tylko rozszerzy obraz nadając mu rozmazany wygląd, obraz nie będzie szczegółowy. Tani a dobry jest Toshiba XDE-500, obraz przy odległości 2 m z wysoko bito rate'owej płyty przy 42 calach można pomylić z HD a na tym 32 sharpie będzie tylko lepiej. Jeśli zależy ci na TV do DVD, to LCD zwłaszcza fullHD bez ledów nadaje sie do tego średnio. Ja widziałem combo właśnie xde-500 z plazmą panasa 37pv80 to byłem pod sporym wrażeniem. PEŁNE kolory, ostrość, coś niesamowitego. Obraz znacznie przewyższał to jak wyglądały filmy DVD na poczciwym, dobrym crt. Sam teraz zbieram na następczynie tej plazmy, już z serii X. Będziesz miał okazje to zobacz ten TV podpięty do DVD, później przyglądnij się znów Sharp'owi czy innym LCD'kom. Nie kupiłeś jeszcze tv to masz spokojnie czas i sam musisz doglądać rożne modele, w ciemno z samych opinii użytkowników nie polecam nic kupować. Każdy inaczej interpretuje tą jakość obrazu więc sam musisz zapewnić sobie rzetelną podstawę do podjęcia decyzji z zakupem, później nie będziesz niczego żałował :D. Ja np pomimo bycia poligrafem nie jestem jakimś tam fanatykiem idealnego koloru, który uzyskać można wyłącznie po kalibracji, perfekcyjny być nie musi, patrze na gradacje by nie było widocznych przejść między odcieniami, bardzo ważna jest dla mnie ostrość, strasznie jestem wyczulony na rozmazany obraz, wole wyraźnie zarysowane kontury i pod tym kontem jeśli już polecam tv'ki:-D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja tak czy tak Cię nie minie:
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
Test masz TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=32130
Do filmów DVD możesz być zupełnie spokojny o jakość.
Ale kolorystyka naturalnosci - dość wierne odwzorowanie.
048_P1100862.JPG
 

malin1976

Member
Czyli będę musiał zacząć od kupna DVD Playera Toshiba XDE500 . Czytałem wczoraj trochę o nim . Podobno z dobrej jakości filmami dvd ten player wyczynia cuda ! Co do telewizora to który byłby najlepszy z wymienionych ?

Sharp LC-32DH65E
Sharp LC-32RD8
Panasonic TX-32LX85P

Czy może naprawdę poczekać na lekką obniżkę cen i kupić

Sharp LC-32DH77E lub jakiś inny nowy model do 3000 ? Sam już nie wiem .
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Zobacz wpierw więc ten odtwarzacz jeśli w sklepie będą go mieli, porównaj go na wszelki wypadek do obrazu z innych wystawionych byś nie miał wątpliwości. Gdybyś się na niego zdecydował pozostanie ci tylko wziąć go z sobą i pędzić do sklepu z tv. Podłączając go do rożnych tv sam zobaczysz co zagra dla ciebie najlepiej, masz już tylko 3 faworytów z czego żaden najgorszy nie jest. Ja sam bardzo cenie wydania dvd i podpowiem ci tylko żebyś wziął pod uwagę różnice w obrazie w warunkach domowych, ja jeszcze mam 26r41b, w sklepie wyglądało wszystko jak najbardziej super a w domu to szkoda gadać. 2 lata temu dałem za niego więcej niż teraz za dobry 42 calowy tv:p. Do twoich testów polecił bym więc jeszcze 26w4000 lub 32w4000. Od nowego roku ceny poszły znacznie w górę, model ten nie ma 100 Hz (i w górę:rolleyes:) ale nadal jest bardzo dobry jeśli chodzi o ostrość, odwzorowanie kolorów i przede wszystkim czerni i detali w niej (ten aspekt docenia się w warunkach domowych).

Pozdrawiam,
 

malin1976

Member
Najbardziej w sklepie pasował mi Panasonic TX 32LX85P . Niestety nie mam możliwości sprawdzenia z dvd . Tacy sprzedawcy . Ma ktoś może taki telewizor ? Zapomniałem że to dział Sharpa hehe
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
widziałem 32lzd85, możliwe ze oprócz panelu fullHD znacząco się nie rożni. Panel to IPS i przyznam że podobały mi się nawet kolory, intensywne i dobrze odwzorowane a przy lcdkach rzadko to przyznaje. Dalej płynność 100Hz i ostrość bez zastrzeżeń, można mieć nawet wrażenie ze obraz jest bardziej szczegółowy przy 1080p niż ma to miejsce z innymi tvkami 32 calowymi. Miałem zastrzeżenia do czerni, ta prezentuje jedynie sredni poziom w porównaniu z innymi lcdkami, dla mnie to zdecydowanie za mało ale za to detale w cieniach bardzo dobrze widoczne:grin:.
 

malin1976

Member
Jeszcze pytanie odnośnie Sharpa 32DH65E . Jak ten telewizor sprawuje się z konsolami PS3 i Xbox360 bo którąś z nich będę miał w przyszłości . Muszę tylko przejść na tiviku SD kilka gierek na gamecuba i sprzedać .
 

MaxPayne

New member
jezeli mogę ponownie zaproponować toshiba 42ZF355D jest poprostu rewelacyjny powiem krótko nie widziałem żadnego innego lcd które daje sobie rade z sygnałem SD tak jak toshiba więkoszość lcd nawet droższe modele( np sony ) poprostu nie mogą konkurować z tym modelem .Posiadam go już rok 100% satysfakcji a obraz dvd jakość poprostu piękna , wygląd ;wyróżnia się z tłumy wszystkie inne klepane są na jeden wygląd matryca + rama 5-7 cm na strone toshiba ma ramke 1cm i na ścianie jest bardzo ekskluzywnym wystojem pomieszczenia .
zobacz test który potwierdzi moje słowa:

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24216
 
Ostatnia edycja:

malin1976

Member
Biorę pod uwagę tylko telewizory 32 calowe . I proszę nie pisać że za małe bo siedzę od telewizora nawet 50 cm od ekranu hehe , no może 2 metry .

Ponawiam pytanie o Sharpa 32DH65E i jego współpracę z konsolami .
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
TV do gier najlepiej by miał mały imput lag, (informacje o tym trudno znaleźć) i najlepiej te 100Hz:D. Rozdziała w takim przypadku nie musi być fullHD, 99.9% gier jest w HD ready.

Swoją drogą ja od wczoraj bawię się takim programikiem do odtwarzania DVD na kompie, nazywa się Corel Windvd 9. Sprawdziłem wpierw jakość obrazu na moim monitorku (nec 20 WGX2), obraz widocznie się poprawił choć o szale nie było mowy. Zaciekawiło mnie jednak jak by to prezentowało się na moim TV skoro już na monitorze obraz był po prostu wyraźniejszy, czytelny (wcześniej nie było wogóle o tym mowy).

Zawsze przy połączeniu kompa do mojego tv (26r41b), obraz z DVD był OK choć do tego z ps3 jeszcze mu brakowało. Teraz w tym programie WInDVD ustawiając skaler HD trimensiona na max (płynność i jakość), tak najnormalniej na świecie obraz na TV mnie znokautował !!, kto wie czy nie jest lepszy od tego jaki widziałem na XDE bo od tego z DVD puszczanego z PS3 to dzień i noc:mrgreen:.

Zmieniło się dosłownie wszystko, wyszły szczegóły których absolutnie nie było widać wcześniej, świetna poprawa kontrastu i kolorów, perfekcyjny obrys konturów. To trzeba po prostu zobaczyć :grin:. Teraz z odległości metra na tym moim 26 calaku filmy HD z MKV o dobrej jakości bitowej, puszczane z kompa wyglądają nawet słabiej. Mają gorszy kontrast, kolory, nie ma się takiego wrażenie trójwymiarowości. Dopiero, po naprawdę bliskim przyjrzeniu się obrazowi, dostrzeże się że to jednak mkv ma więcej szczegółów, realna wysoka rozdzielczość, nie mniej tak jak pisałem z odległości metra ma się dzięki ulepszaczom wrażenie odwrotnie:-D. Sprawdziłem jeszcze jak obraz będzie wyglądać na troszkę większym panelu jak 42W2000 u siostry i oczywiście się nie zawiodłem. Dosłownie wciąż zbieram szczękę z podłogi :grin:. Jestem już ostatecznie przekonany do zakupu większego tv, zbieram teraz na jakąś dobrą 42 calową plazmę, akurat niedługo ma premierę seria fabrizio samsunga:mrgreen:.
Kurde no, nigdy bym nie pomyślał że z tak niskiej rozdzielczości można wycisnąć aż tak wyraźny obraz za pomocą programu:eek:, jak już wcześniej napisałem, nie wiem czy czasem obraz nie jest nawet lepszy od zachwalanego wcześniej prze zemnie XDE:-D. Polecam programik dla każdego fana DVD bo tanim kosztem można uzyskać naprawdę super obraz
 
Ostatnia edycja:

robi250

New member
Śmiechu warte odpowiedzi :) Kolega pyta o najlepszy 32 calowy telewizor na którym będzie oglądał swoje kolekcje DVD do 2500, a jeden pisze mu, że tylko 42 cale toshiba, a drugi podnieca się grami komputerowymi ..... jaki to ma związek z zadanym pytaniem ?!? Ja ze swojej strony polecam Philips 32PFL7403 ze względu na świetną matrycę 3ms i 100Hz, za dopłatą ok. 200-250 zł kupisz bardzo dobrego Sharp'a LC-32XL8E, tylko reakcja tej matrycy to 6ms, słabe kąty i słaba czerń, lub Sony 32W4000 który też ma dobre opinie, niestety nie ma 100 Hz, ale tego nie testowałem. Nie ma idealnego LCD w "przystępnej" cenie, idź najlepiej do jakiegoś sklepu gdzie będziesz mógł porównać te 3 telewizory, może jeszcze jakieś inne dobre modele i poproś o podłączenie do sygnału SD wszystkie jakie Ciebie zainteresują - tak najszybciej coś wybierzesz. Tylko zanim kupisz , to sprawdź w internecie jaka jest cena wybranego modelu, bo w sklepach typu "rtv euro agd" możesz przepłacić nawet do 1000 zł na tv 32 calowym.
Pozdrawiam
 

malin1976

Member
Sam namotałem z tymi konsolami . Ale PRIORYTET dla mnie to filmy na dvd . Spisałem sobie kilka modeli i biegam od sklepu do sklepu . Na razie obserwuję i wyciągam wnioski .
 

a4tech

New member
@malin1976

Tylko nie bierz zbyt poważnie do bani tych opisywanych różnic w szybkości matryc "ms" - opisanych przez Kolegę @robi250.
Bo to dopiero jest śmiech :p :p :p


Pozdro.
 

malin1976

Member
A4tech - widzę że posiadasz tivik który mnie interesuje . Jak wypada oglądanie filmów na dvd na nim ? Wogóle opisz jak Ci się sprawuje . Pozdrawiam .
 

a4tech

New member
Duuuużo pisania... Ale ogólnie jest very SPOKO :eek:k:
Jak Ci się chce to poczytaj sobie moje poprzednie wypowiedzi a na pewno coś o nim znajdziesz ;)

Ew. zajrzyj --TU-- To praktycznie to samo tyle, że bez MPEG4 i DD Plus :p


Pozdro.
 

malin1976

Member
Czy różnica pomiędzy modelami Sharpa 32DH65E a 32DH77E jest duża . Czytałem testy Kikiego i pisze tam że skalowanie SD jest w tym drugim rewelaacyjne . Biorę już pod uwagę tylko te modele plus czekam na test Samsunga 32B650 . Pozdrawiam .
 
Do góry