d65e a 100Hz

marpas76

New member
witam,
Chcialbym podpytac:

a)czy brak 100Hz w tv 37d65e badz 32d65e bedzie widoczne przy ogladaniu tv z ok 3-3,2m.Czy lepiej dolozyc 800pln i kupic xl8e lub dh77.

b)czy 37d65e nie bedzie za duzy do takiej odleglosci?

Pozdrawiam
 

piwo5

New member
Witam. Ja też mam tego typu problem, tyle że z rozmiarem 46". czy wybrać model DH65E czy DH77E. Tutaj już różnica w cenie jest dość duża (ok 1700 zł). czy model DH77E jest aż tak dobry, aby warto było dopłacać aż tyle ? Chciałbym także zapytać czy funkcja 100 hz aż tak bardzo poprawia obraz. Słyszałem że obecnie jest ona jeszcze niedopracowana i często zamiast pomagać szkodzi.
 

cyganos

New member
Koledzy wyszukiwarka na tym forum działa bardzo dobrze, wystarczy wpisac 100Hz i wyświetli się mnóstwo wyników

trzy przykładowe:
hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=344294&highlight=100+Hz#post344294

hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=344577&highlight=100+Hz#post344577

hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=344848&highlight=100+Hz#post344848



(z powodu blokady musicie sobie wkleić linki w przeglądarkę)
 

pawelbrz

New member
Nie wiem jak sprawuje się 100hz w sharpach (różne są opinie) ale w dh65 jest tryb "film" w dwóch krokach - standard lub zaawansowany, który "upłynnia" obraz, dając ciekawe wrażenie podczas oglądania filmów i nie tylko. Większość użytkowników to wyłącza podobnie jak 100hz w dh77 nie mogąc się przyzwyczaić do płynnego obrazu, więc po co płacić za tą funkcję.
Ja uważam jednak, że jak się przyzwyczaić do tego (tzn obejrzeć kilkanaście filmów) to przestaje przeszkadzać a nie daje się we znaki "klatkowanie" obrazu którego się obawiałem kupując dh65.
Podsumowując, moim zdaniem mimo moich obaw podczas zakupu dh65, tryb "film" wystarcza do uzyskania płynnego ruchu.
 

tdj

New member
U mnie na XL8 tryb film nic nie daje, 100Hz bardzo sie przydaje glownie przy kanalach SD.W DH77E wg Kiki 100Hz dziala lipnie...
 

piwo5

New member
Dzęki za dotychczasowe opinie. Coraz bardziej skłaniam się ku modelowi DH65E (DH77 ma wiele niepochlebnych opinii na tym forum) Proszę użytkowników DH65 o wypowiedzenie sie na temat: jak ww model sprawdza się podczas oglądania sportu. Posiadam cyfrę+ na której oglądam sporo piłki a nie chciałbym się rozczarować po zakupie.
 

Tochiro

New member
Dh65e

Qpiłem 37DH65E co prawda wczoraj, ale długo się mu przyglądałem.

Docelowo będzie podpięta ps3, ale póki co przetestowałem trochę kompa po hdmi. Działa bardzo ładnie, nie smuży, nie tnie się ( ani w grach ani filmach ).
Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony, zobaczymy za kilka dni. Potestuję i napiszę jak to wygląda.
Pozdrawiam.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ludzie wyłączają (w tym ja) te całe 100hz i tryb film bo ta cała "płynność" jest zwyczajnie sztuczna i nienaturalna. O.k - ja już widzę różnicę (na plus) w jej działaniu w każdym kolejnym nowym modelu ale jeszcze duuuużo czasu minie by funkcje te pomagały zamiast przeszkadzać.
 

pawelbrz

New member
Nie mam takiego odczucia, że w trybie film płynność obrazu jest jakaś sztuczna, pojawiają się inne czasem widoczne skutki uboczne zaawansowanej obróbki obrazu ale w tej chwili mam ją już stale załączoną (choć na początku ciężko mi się było przyzwyczaić) i nie narzekam. Powrót do "skaczącego" obrazu byłby w tej chwili równie trudny.
 
Do góry