LC-37DH65E - problem z podłączeniem dvd

ssuummaa

New member
Witam.

Mam prośbę do bardziej doświadczonych użytkowników lcd Sharp'a.
Chodzi mi o to, że gdy miałem podłączone dvd poprzez scart do tv z chwilą jego włączenia automatycznie telewizor przełączał się na to źródło - natomiast aby uzyskać lepszy obraz podłączyłem teraz dvd przez component i tv już automatycznie nie przełącza się (trzeba ręcznie z pilota wybrać źródło).
W czym jest problem?
Czy da się w tym tv ustawić to tak aby samoczynnie przełączał się na dvd?
Z góry dziękuję za rady :)
 

a4tech

New member
@ssuummaa

Przy podłączeniu urządzeń kablami standardem Component jak i HDMI, TV nie będzie się sam przełączał na te źródła - jest to norma :???:


Pozdro.
 

KaRaS-1

New member
U mnie

U mnie jako DVD sluzy pierwszy xbox(1) - podlaczony przez EURO (do EXT1) sam sie przelacza sygnal po jego wlaczeniu. Przy nowych konsolach oraz odtwarzaczu WD TV przez HDMI nie nastepuje automatyczne przelaczenie.

Damn.... myslalem, ze tylko urzadzenia w tym boczbym panelu beda sie same aktywowac :p

Euro to stare zlacza - moze tam mozna wymusic autoatuczne przelaczanie sygnalow - moze to zalezec od (sygnalu) sprzetu?? - nie jestem fachowcem (teoryzuje)
 

bubu54142

New member
Za przełączanie źródła sygnału odpowiada we wtyczce euro nóżka numer 8.Jeżeli nadajnik i odbiornik telewizyjny mają podłączone (kabel tzw. pełne euro) obie wtyczki wówczas telewizor dostaje sygnał włączanego urządzenia i się odpowiednio przełącza.Żadne komponenty i inne czincze tego nie wymuszą.Wyjątek stanowi kabel HDMI.Ale i tu muszą być spełnione warunki.Musi być zgodność tzn. na przykład Bluray Sony będzie wymuszał przełączenie w telewizorze Sony z funkcją [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]BRAVIA Sync.
[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
 
Do góry