Jaki telewizor wybrać?? 32 cale. POMOCY !

seroziom

New member
Witam, mam na oku Sharp LC32D65E. Nie znam się na tym, dla tego szukam pomocy wśród was :) Czy to dobry telewizor? Mam kablówkę, czasem będę oglądał filmy na DVD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=32130 - tu masz test
Jak kształtuje się skalowanie obrazu w SD , na podstawie różnych kanałów telewizyjnych cyfrowego złącza.
021_P1100582.JPG


za mało podałeś danych ?
jakie masz warunki i potrzeby ?
 

seroziom

New member
seroziom napisał:
Witam, mam na oku Sharp LC32D65E. Nie znam się na tym, dla tego szukam pomocy wśród was :) Czy to dobry telewizor? Mam kablówkę, czasem będę oglądał filmy na DVD.
Telewizor będzie stał w pokoju 2,6x5m odległość z jakiej będę oglądał to ok. 2m. Przewiduję wydanie ok 2100zł /ceny w internecie np. allegro.pl/. A potrzeby nie są wygórowane, zwykle kablówka i DVD no i aby DVB-T miał :)
Myślę nad 23D653E co wy na to?
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
@seroziom


Rozumiem, że chodzi Ci o model 32D65E ??? ;)

Wszystkie obecnie sprzedawane TV maja tuner DVB-T, rozchodzi sie teraz JAKI :D
Jeżeli zależy Ci na TV naziemnej to wybieraj coś z tunerem MPEG4 !!!


Kolejna sprawa to wielkość...
Moim zdaniem (i nie tylko), nie ma sensu płacić za FullHD przy matrycy 32 cale :p
Martyca FullHD ma sens przy min. 37 calach :)


Więc przemyśl temat jeszcze raz lub dwa.
I pomyśl nad minimum 37-ką z wbudowanym tunerem dekodującym standard MPEG4 :eek:k:
Najgorsze co można zrobić to przyoszczędzić kilka złociszy i później żałować wyboru :???:


Pozdro.
 

sirduch

New member
Witam! Podłączam sie pod temat. Naczytałem się niesamowicie dużo o telewizorach ale ciągle nie mogę zdecydować. Chce kupić tv TYLKO do Ps3, nie interesuje mnie jak ten tv będzie grac z sygnałem telewizyjnym. Wielkość jaka wchodzi w grę to 32" (i tylko tyle zmieści sie w pokoju i max odleglość od tv bedzie ~2m wiec idealnie). Cena ~2000zl. Zastanawialem sie nad Samsungiem i Sharpem ale wybor modelu mnie przerasta. Bede wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam
 

herbi626

New member
Czesc:)

[FONT=&quot]Mam podobny problem jak seroziom! TV LCD bedzie przede wszystkim sluzyl do ogladania TV z kablowki i czasem jakies DVD (DVD -056 Emperior High Definition) z odleglosci okolo 2-2,5m. Zaznacze,ze po zakupie LCD przejde do UPC cefrowej.
Moje preferencje co do LCD
- 32 cale i nie wiecej!!
-100Hz
-MPEG4 lub DVB-T
-PiP bedzie milym dodatkiem
Szczerze mowiac w dalszych parametrach sie gubie!!:(Mam na oku 2 Tv SAMSUNG LE32 B650 oraz SHARP LC-32 DH77E oba sa FULL HD, ale czy mi FULL HD potrzebne w 32calowym tv??Bylem dzisiaj w MM i sprzedawca zaproponowal mi Sharpa LC-32RD8E. Sam juz nie wiem co chce i co jest mi potzrebne!! NA zakup TV mam okolo 2300-2400[/FONT]
 

herbi626

New member
i byloby dobrze gdyby TV mial kilka mozliwosci ustawiania farmatu obrazu..chociaz 16:9 i 4:3, bo nie zniose rozciagnietego obrazu 4:3 do wielkosci 16:9.
 

herbi626

New member
skylla1 nie ma MPEG4 ale ma DVB-T:)a to wystarczy:)i rozne formaty obrazu ma... nie wiem czy to jest w standardzie...ale w niektorych TV nic o tym nie pisza..a pozniej moze byc rozczarowanie w domu... :p
 

Kurioza

New member
a czy do odbioru tv naziemnej po przejsciu sygnału na cyfrowy co powoli nastepuje w polsce potrzebne jest MPG4? tzn ja mam ogolnie kablówke i mam teraz dylemat jakie LCD kupic czy z MPG4.. za bardzo nie kumam niektórych funkcji w tych LCD
 
Do góry