Sharp 37DH65 jak ustawić danę i czas ?

Teodoryk

New member
Witam,

bardzo proszę o pomoc doświadczonych kolegów, nie wiem jak ustawić czas i godzinę w tym TV, dzwoniłem na infioinię sharpa i kazali wyłączyć wtyczkę z sieci na 10min.

Tak też i uczyniłem i mam teraz godznę ale nie mam daty, nie działa EPG ;(

przed tą operacją miałem datę i godzinę ale czas był spóżniony o 1godz.

co mam zrobić pomóżcie please
 

SławekSS

New member
Bez reklam
A nie mozesz przeczytać instrukcji obsługi? No chyba, ze czytać nie umiesz, ale pytanie, jak przeczytasz to co Ci napiszą?
 

Teodoryk

New member
SławekSS napisał:
A nie mozesz przeczytać instrukcji obsługi? No chyba, ze czytać nie umiesz, ale pytanie, jak przeczytasz to co Ci napiszą?

dziękuję za miłą odpowiedź, niestety widocznie nie umiem czytać instukcji ze zrozumieniem, lub też w instrukcji nie ma słowa na ten temat/niepotrzebne skreśllić ;)
 

SławekSS

New member
Bez reklam
No własnie, skoro nie ma, to znaczy, ze sie nie ustawia.
Zarówno date jak i czas tv pobiera automatycznie z telegazety przy programach analogowych, a przy cyfrowych z sygnału wysyłanego przez nadawce multipleksu.

tak przy okazji-str32 instrukcji obsługi.
 

Teodoryk

New member
no i tu jest pies pogrzebany ponieważ TV ściąga poprawnie godzinę ale nie chce ściągnać daty ;( dzwoniłem raz jeszcze na infolinię Sharpa i konsternacja, nie wiedzą jak mi pomóc.

robiłem dwa razy reset i automatyczną instalację, wyłączałem też TV z wtyczki przy włączonym teletexcie na 10min i dalej to samo, brak daty. siła sygnału z anteny mam 77% więc chyba nie to jest przyczyną.
 

Teodoryk

New member
Też tak sobie pomyslałem, poczekam aż za parę dni przeniosą nadajnik z Krzemionek na Chorągwicę i spróbuję raz jeszcze ;)
 

Teodoryk

New member
mam już sygnał z Choroągwicy, niestety EPG i daty nadal brak,

tzn pod klawiszem P.Info są informacje o programie, pod klawiszem EPG nadal puste pola. TV nie sciąga daty, przez moment gdy transmisja nadawana była w MPEG-2 data była, po przestawieniu na MPEG4 daty już nie mam.

bardzo proszę może jest ktoś kto ma ten TV i odbiera transmisję cyfrową MPEG 4 z Krakowa niech da znać czy ma te same problemy. bo nie wiem czy to wina odbiornika czy nadawcy.
 

Teodoryk

New member
SławekSS napisał:
czyli nie ma EPG, a co za tym idzie, nie masz daty. Widocznie nie jest nadawane(EPG).

Sygnał EPG jest z powrotem od paru dni nadawany, u mnie go niestety brak , i chciałbym się dowiedzieć czy to wina TV czy nadawcy czy może niektóre modele sharpa mają z tym problem.
 

lukaszc2

New member
Teodoryk napisał:
nikt nie ma sharpa ??
Mam to samo godzina pokazywana w telewizorze jest błędna pokazuje TV 20:00 a w rzeczywistości to jest 21:00. Odbieram DVB-T w Warszawie pisałem w tej sprawie do Emitel-a ale odpowiedź była że oni nadają z sygnałem czas GTM a telewizor winien mieć opcje na przestawianie GTM+1 itp. Napisałem do Sharp otrzymałem odpowiedź, że sytuacja jest im nieznana i przekazali pytanie gdzie tam do „fabryki” i jak tylko dostaną odpowiedź dadzą znać. (na pewno napisze tu)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Teodoryk

New member
informuję że EPG jest już w moim sharpie 37DH65 odbierane prawidłowo ;)

wraz z najnowszymi testami Emitela wszystko gra i buczy, więc wina leżała ewidentnie po stronie nadawcy.
 
Do góry