Problem Awaria Lcd 42xl2 !!!!!! Pomocy

MARCIN!!!!

New member
Witam

chyba awaria prosze o porade ogladam tv a tu nagle cisza czarny ekran i migaja mi na przemian diody czerwona i zielona po wylaczeniu z kontaktu i po wlaczeniu ponownie to samo moze mieliscie taki przypadek co sie stalo ???????????????



dzieki z gory Marcin
 

MARCIN!!!!

New member
Witam Widze Ze Nikt Niee Mial Takiej Awarii!!!!!!!!!! Serwis Przyjechal I Zaraz Zabrali Go Do Serwisu Jak Bedzie W Domku To Napisze Co Sie Stalo
 

MARCIN!!!!

New member
serwis sharp

Witam naprawa dalej trwa zdzownilem do serwisu i tak

pierwsza mysl ich byla taka ze plyta głowna padla

ALE :) mowia ze plyta jest dobra szukaja bledu mowili ze moze zasilacz lub matryca
heee a sygnalizujace diody nic im niee mowia

sami nieee wiedza co jest grane

naprawa trwa juz 14 dni czekam dalej


pozdrawiam marcin
 
Ostatnia edycja:

neo2neo3

New member
A można wiedziec gdzie oddałeś go do serwisu.
Wiem ze testowanie może trwac pare dni, i do trzech tygodni powinni sie uwinąć.
 
Ostatnia edycja:

MARCIN!!!!

New member
Marcin

Noo To Tak Telewizor Mam Miec Na Dniach

Serwis W Rybniku

Jesli Chodzi O Tv To WySlali Go Do Warszawy I Co Mi Powiedzieli Ze Padnol Zasilacz W Tv Ale Dokladnie Napisze Jak Przyjedzie Do Mnie Do Domku A Naprawa Juz Trwa Miesiac Czasu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Krotek

New member
MARCIN!!!! napisał:
Noo To Tak Telewizor Mam Miec Na Dniach

Serwis W Rybniku

Jesli Chodzi O Tv To WySlali Go Do Warszawy I Co Mi Powiedzieli Ze Padnol Zasilacz W Tv Ale Dokladnie Napisze Jak Przyjedzie Do Mnie Do Domku A Naprawa Juz Trwa Miesiac Czasu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niestety poziom dzialania serwisow w Polsce pozostawia duzo do zyczenia :/
 

Jacat

New member
u mnie to wyglądało w ten sposób :
Po włączeniu TV dioda power zmieniała kolor z zielonego na czerwony - 20 mrugnięć, po tym zaczynała mrugać na czerwono 2x z sekundową przerwą a do tej dyskoteki dołączała się dioda OPC, która mrugała 4x z sekundową przerwą.

Zgłosiłem temat w poniedziałek do serwisu Sharpa w Katowicach, we wtorek przyjechał Pan, który zabrał TV do serwisu, a w dniu dzisiejszym (piątek) TV stoi już na szafce i działa :)

Serwis wymienił całą płytę główną (koszt około 2 - 2,5tyś) TV na szczęście jest na gwarancji.
Okazuje się, że wejście HDMI jest bardzo wrażliwe na zakłócenia i nie ma żadnego zabezpieczenia, wskutek czego pada procesor sterujący. Więc jeśli podłączacie cokolwiek do TV przez HDMI (konsola, komputer) lub przesuwacie TV musicie bardzo uważać i dokonywać wszystkich czynności przy całkowicie wyłączonym sprzęcie. Dobrze jest też się rozładować przez dotknięcie np. do kaloryfera :)

reasumując serwis sprawił się na medal - błyskawiczna naprawa (mieli płytę główną na stanie) i w innym przypadku poczekałbym pewnie z tydzień dłużej do czasu sprowadzenia nowej z serwisu centralnego.
 

MARCIN!!!!

New member
Po Naprawie

Witam Telewizorek Po Miesiacu I Wizycie W Warszawie Dojechal Naprawiony

Usterka To Zasilacz Ktory Wyminili Mi Na Nowy

Tak Wiec Narazie Chodzi Telewizorek

Mam Pytanie Co To Moze Byc Na Blue Ray Jak Ogladalem To Przy Szybkiej Akcji Robily Sie Kratki


Dzieki
 
Do góry