52x20e czy 46xl2e

BananaBoy

New member
Witam, nosze sie z zamiarem zakupy telewizora lcd dla mojego znajomego. Zastanawiamy sie czy stawiac na nowsyz model i 100hz czy spokojnie wystarczy x20e (tu mojego znajomego kusi przekątna) Odległość od ekranu to okolo 2.5 m. sygnał wejsciowy bedzie pochodził z wszystkich trzech polskich platform cyfrowych w wersji HD TV bedzie służył do grania na konsoli Xbox360 okazjonalnie PS3. filmy beda odtwarzane z laptopa po hdmi. Prosiłbym o opinie, bo TV sa w podobnych cenach.

pozdrawiam

marcin
 

mateo2121

New member
Bez reklam
TV Sharpa XL2E to jeden z jego najlepszych modeli i zdecydowanie przewyższa X20 w jakośi odbioru i obrazu...
 

nowy66

New member
IGBT napisał:
xl2e to model już mocno stareńki i schodzący.

... co wcale nie znaczy że jest gorszy czy słabszy od X20 ! Niestety obniżki cen wymusiły na producentach również oszczędności w zastosowanych materiałach i komponentach.

Zdecydowanie XL2 - przy tej odległości tym bardziej. Według mojej opinii - a miałem juz w domu przez jakiś czas (w sumie prawie 2.5 roku) 46XD1 a potem 52XL2, to teraz wziąłbym 46XL2 - mimo, że wielkość ekranu (52) jest OK. Gdyby nie znany wszystkim problem z bandingiem w 46XD1 - to właśnie ten model moim zdaniem był najlepszy z gamy Sharpa.

Ale ... mniejszy ekran wybacza więcej słabości sygnału. A nie codziennie jest niedziela, żeby cały czas oglądać (często ograniczoną ilość) filmów na bluray.

pzdr
 

lesny10

New member
Nie kupuj x20e. Ja kupiłem rodzicom i nie jestem do końca zadowolony. Przy dynamicznych scenach lubi smużycz, traci ostrość. Rodzice się nie znają więc im to nie przeszkadza. Teraz kupuje LCD dla siebie i na pewno to będzie model ze 100hz i raczej na pewno nie Sharp.
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Dla mnie ten model zaraz po HD1E to najlepszy Sharp jaki powstał...więc mimo że byl wypuszczony w połowie 2007 roku to i tak bije większośc nowych konkurentów w swojej klasie!!
 
Do góry