LC 46DH65E i problem z pilotem UPC HD

kedziart

New member
Witam,

mam niestety spory problem z powyzszym telewizorem i dekoderem UPC Mediabox HD.

Jesli uzywam pilota od telewizora to kompletnie glupieje kablowka i przelacza wszystko co mozliwe, nagrywanie, cofanie, wszystko....
jedynym ratunkiem jakiegos sensownego dzialania bylo uzywanie pilota od kablowki - podstawowe funkcje dzialaja ale.... no wlasnie tu przechodze do problemu ktorego nie potrafie rozwiazac :(

po jakim czasia dzialania nie moge przelaczac kanalow w kablowce, po prostu pilot nie dziala dopoki nie wylacze telewizora. Jak wylacze to kanaly sie przelaczaja ale to wymaga co jakis czas upeirdliwego wylaczania telewizora...

ma ktos jakis pomysl? czy to nadaje sie do jakiejsc naprawy?

telewizor mam podlaczony:
obraz - HDMI
dzwiek - kabel optyczny
 

arturko

New member
Witam!
Telewizor trochę inny (32DH77E), ale problem podobny.
Co prawda dekoder UPC nie reaguje mi na pilota od TV, natomiast odkryłem dla czego po pewnym czasie nie mogę sterować dekoderem UPC.
Dzieje się to gdy matryca się ściemni i emituje mniej światła, wystarczy rozjaśnić obraz i mogę przełączać programy w dekoderze.
Dzwoniłem na infolinię do Sharpa, gdzie powiedzieli mi, że matryca emituje promieniowanie podczerwone na którym pracuje sterowanie dekodera.
Teraz zastanawiam się kogo zacząć ścigać za tą niedogodność.
Czy rozwiązałeś jakoś ten problem?
Bo widzę, że od lutego nikt nie ma pomysłu.
A może znajdzie się jeszcze ktoś z tym samym mankamentem?
pozdrawiam
arturko
 

kedziart

New member
Niestety rozwiazanie bylojedno - Przestalem uzywac pilota z telewizora a zeby poprawnie dzialal pilot z kablowki wylaczylem automatyczne ustawianie jasnosci obrazu.
 

till66

New member
Siema,
Mam ten sam problem co Wy Panowie.
TV SHARP LC32RD8
Nieszczęsny dekoder UPC HD Philips

Dzwoniłem kilka razy do obsługi technicznej UPC, opisałem problem i pierwsze o co mnie zapytali to czy mam Tv Sonego czy Sharpa Aquosa. Obydwaj producenci zastosowali automatyczną regulację jasności obrazu (w moim przypadku, tj SHARP nazywa się to OPC) nerwica mnie bierze niejednokrotnie jak ten sprzęt przestaje współpracować. Goście z UPC zapewniali mnie, że pracują nad tym problemem i ukazać ma się aktualizacja dekodera. Okazuje się jednak, że jest to wyłącznie mydlenie oczu a szkoda !
Faktycznie jak właczam tryb EKO, który bardzo lubię ustawiać w nocy, żeby, kolory były wyciszone to są problemy z działaniem pilota UPC. Po przełączeniu w inny tryb np Standardowy. Wszystko wraca do normy.
Pozdrawiam
 

arturko

New member
Za radą z innego forum zrobiłem tak:
Przy ustawieniach zakresu działania OPC sprawdziłem do jakiego stopnia mogę ściemnić ekran, żeby jeszcze reagował pilot Dekodera. Przy wartości „-7” jeszcze mogłem coś regulować, ale nie za każdym razem. U mnie bezpieczna wartość wynosi „-5”.
Jest to co prawda półśrodek bo nie można wykorzystać wszystkich możliwości telewizora, ale mniej denerwuje od ciągłego przełączania trybów pracy.
Tak nawiasem mówiąc zastanawiałem się też nad zakupem Sony’ego, czyli bym miał ten sam problem
jak napisał @till66.
 

arturko

New member
Witam!
Przesunąłem dekoder tak, że stoi z prawej strony telewizora i odzyskiałem pełną kontrolę nad dekoderem.
Może to przypadek, ale u mnie działa.
Pozdrawiam
arturko
 

bonok

New member
Mam dokładnie ten sam problem LCD Sharp LC-42-DH77E przy włączonej funkcji OPC deaktywuje mi pilota od dekodera (Motorala) kablówki TOYA.
Czy taki update softu w dekoderze moze wyeliminowac ten problem ??
 

arturko

New member
Witam.
Myślę, że raczej nie.
Mnie zbywali zarówno w Sharpie jaki i w kablówce, dlatego zacząłem kombinować z przestawianiem sprzętów. Na szczęście nie musiałem dokupować oddzielnej półki.
Życzę powodzenia,
arturko
 
Do góry