Sharp 52 cale DH65E + divx czy na pewno warto

marciner

New member
Właśnie dojrzewa temat zmiany mojego Philipsa 32PF5331 (słabo gada z n-ką) na coś zdecydowanie większego. Wybór padł na Sharpa 52 cale DH65E, mam zamiar w tym tygodniu zamówić - u mnie w mieście 5600 PLN w sklepie stacjonarnym, to chyba w miarę dobra cena.

Podłączę do niego sygnał z CP (dekoder HD przez HDMI) - to dla żony i córki, dla mnie głównie będzie służył przez jakiś czas w połączeniu z playerkiem DVD WIWA do filmów divx (mam tego masę) - oglądanie późnym wieczorem i w nocy. Połączenie z CP pewnie będzie nieźle, ale obawiam się o divx, czy czasem nie będzie tak źle, że odechce się oglądać (z racji wielkości TV i powiedzmy "rozmytego" obrazu divx).

I tutaj się trochę obawiam jak to wypadnie na takim TV (znaczy filmy divx). Dotychczas z Philipsem było nieźle, ale oglądałem z odległości ok. 3 - 4 m. Teraz zmieniłem mieszkanie i TV oglądam z odległości 7 m, więc 32 cale to zdecydowanie za mało. WIWĘ (obraz) zmierzam podłączyć do TV przez trzy czincze (component? nie wiem jak to prawidłowo się nazywa), dźwięk przez amplituner Technicsa (jakiś kilkuletni model, kupiony coś koło roku 2000).
Ogląda ktoś divx-y na takim TV? Wiem, że to trochę profanacja, ale na razie nic innego nie będzie. Co prawda w planach jest PS3 lub odtwarzacz bluray, ale raczej pod koniec tego roku, lub w przyszłym. Co najmniej rok będę musiał wytrzymać z divx-ami...

I jeszcze jedno pytanko, może lekko nie w tym miejscu, ale traktuję problem całościowo: będę miał stolik z rurą na poprowadzenie kabli. Jakie byście doradzili kabelki, żeby mi to wszystko się wzajemnie nie zakłócało? Może jakieś linki na zakupy w internecie?

Ale się rozpisałem jak na pierwszy post :)
 

a4tech

New member
Z siedmiu metrów DIVX bedzie wyglądał OK. Oczywiście zależy to od kompresji :p

Co do obrazu CP to sam z siebie jest kiepski. Więc nie oczekuj zbyt wiele.
Mam porównanie np. z C+.
Jest dużo lepsza od CP (choć też jest słaba).
Nadawcy strasznie tną bitrate za który karzą nam płaćić :confused: BURAKI !!! :(


Powiem Ci tak...
Ja mam 37 cali i z niecałych 3 metrów DIVX ok. 700MB (90min.) jest w miarę.
Dlatego powoli przerzucam się na x264 i materiały w HD :D

Pliki w 720 lub 1080p to dopiero jest jakość :bober:
A typowy AVI-k (Divx) wypada w porównaniu z powyższymi jak stary materał VHS ;)


Co do kabelków to ciężko doradzać...
Tym bardziej jak nie wiemy co dokładnie z czym i czym (jakim stardardem) planujesz spiąć. No może oprócz opisanego Component-a.

I ile chcesz na nie przeznaczyć funduszy ;)

Ten AV to jaki konktetnie ??? Ew. jego wyjścia i wbudowane dekodery.


Pozdro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę nie tak
Odległość jeśli faktycznie 7 metrów - to wielkość Sharpa za mała.
Powinieneś sięgać po 58 lub 63" Samsunga o ile kasa pozwoli.
Sharp HD 65 - a dlaczego ?
Przecież będziesz podłączał tuner CP - wystarczy Ci model 52 D 65
z dalszej odległości jaką masz i tak nic więcej nie zobaczysz :(
 

marciner

New member
a4tech napisał:
Dlatego powoli przerzucam się na x264 i materiały w HD :D
Pliki w 720 lub 1080p to dopiero jest jakość :bober:

Co do kabelków to ciężko doradzać...
Tym bardziej jak nie wiemy co dokładnie z czym i czym (jakim stardardem) planujesz spiąć. No może oprócz opisanego Component-a.

I ile chcesz na nie przeznaczyć funduszy ;)

Ten AV to jaki konktetnie ??? Ew. jego wyjścia i wbudowane dekodery.
Ja też powoli się przerzucam na HD, ale jak mam zapas divx-ów (kilkadziesiąt),w niezłej jakości, to trzeba je w końcu kiedyś obejrzeć.

Jeżeli chodzi o kabelki to CP przez HDMI, mam niezły kabelek Profigold, pozostał mi w spadku po n-ce, szarpnąłem się na niego jakieś 250 PLN, a n-ka i tak nie bardzo chciała gadać z moim Philipsem :(. Jeżeli chodzi o okablowanie reszty, to się zastanawiam, czy warto inwestować w dobry kabel Component do odtwarzacza WIWA i oglądania divx-ów. Może to tak jakby lać do malucha V-power :D - koszt poniesiony a efekt mizerny. Fundusze na kabelki to max 400 PLN (bez HDMI bo ten już mam), chociaż i to pewnie zakończy się "dyskusją" z damską częścią mojej rodziny na temat celowości ponoszenia takich wydatków na kable :D

Amplituner ma Dolby Pro Logic, masę czinczy i jedno gniazdo optyczne. Korzystam tylko z 2 głosników. Do tej pory okablowanie tego interesu (TV, CP, CD i WIWA) to były zwykłe sznurówki za parę złotych, aż wstyd się przyznać... Dokładnie jaki model amplitunera nie sprawdziłem, bo wczoraj byłem w akcji poszukiwania odpowieniego stolika do mojego nowego nabytku:)

kiki napisał:
Odległość jeśli faktycznie 7 metrów - to wielkość Sharpa za mała.
Powinieneś sięgać po 58 lub 63" Samsunga o ile kasa pozwoli.
Sharp HD 65 - a dlaczego ?
Kasa by pozwoliła, ale tv będzie stał pod ścianą ze skosem (poddasze) i już ten 52 ledwo się mieści.
U mnie w mieście DH65 jest tańszy niż D65, znalazłem DH65 za 5150, a D65 mają za 5300... Poza tym może doczekamy się w końcu telewizji cyfrowej, a D65 chyba nie ma odpowiedniego tunera.

Pozdrawiam
 

a4tech

New member
No to fajny kabelek HDMI już masz :eek:k:

Na kablach typu Component nie ma co oszczędzać ponieważ to połączenie analogowe.
W rozsądnych pieniądzach znajdziesz TechLink-a (choćby ten z mojego podpisu) :D
Bandridge-a z serii Profigold.

W sieci te kabelki wyrwiesz za ok. 110-150 PLN. Uważam, że warte są swojej ceny :eek:k:
Pytanie tylko jaką długość potrzebujesz ???

Ja jako drugie DVD do DIVX używam Fergusona D-880HX.
Nie jest to wcale dużo wyższa połka niż Twoja Wiva a różnicę w jakości (gdy połącze go z DH65E) TechLink-iem widać gołym okiem :D


Reszta okablowania...

Jakiś znośny Coaxial między Wivą a AV.
Optyk z solidnymi końcówkami między LCD a AV.
I dobrej klasy 2x RCA między CD a AV.

Jak zostanie coś kaski to pomyśl o sensownych kablach głośnikowych. Zapewniam Cię, że usłyszysz różnicę :eek:k:
No chyba, że słoń Ci na uszy nadepnął ;)


Pozdro.

ps. myślenie o MPEG4 to dobra (przyszłościowa) droga :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przecież napisałeś że masz tuner kablówki - to po co Ci DH 65 ?

 

marciner

New member
kiki napisał:
przecież napisałeś że masz tuner kablówki - to po co Ci DH 65 ?

eee, a gdzie Ty niby widzisz, że napisałem, że mam tuner kablówki? Mam cyfrowy polsat tylko.
DH65 jest tańszy u mnie w mieście, to po pierwsze, a po drugie czekam na tv cyfrową naziemną, D65 nie ma tunera mpeg4, w przeciwieństwie do DH65. Ale już to przecież pisałem... Czyżby Kolega coś przeoczył? ;)

Pozdrawiam

EDIT
Ups, nie zauważyłem, że jestem automatycznie zalogowany z drugiego konta (marciner = mayak), które do tej pory nie działało, mimo moich dwóch maili do administratorów. Przepraszam za zamieszanie.
Można scalić dwa konta w jedno?
 
Ostatnia edycja:

marciner

New member
No to napiszę z nowego konta, bo takie miało być :)

W zeszłym roku jeszcze korzystałem (wspomaganie n-ki dla odbioru polsatu). Teraz się przeprowadziłem i na razie nie mam, nie mam też potrzeby obecnie, no chyba, że cyfrowa tv naziemna wejdzie, wtedy będę korzystał. No i wtedy przyda się tuner z DH65. Chociaż to też zależy jak to będzie z tą cyfrową naziemną. Może jej wprowadzenie spowoduje zmiany w platformach satelitarnych i warto będzie zostać przy talerzówce. No ale troszkę chyba odbiegłem od tematu...
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
kiki napisał:
chodziło o tuner CP.
Korzystasz jeszcze z anteny dachowej ?

Wiem, że z punktu widzenia sprzedawcy - to najlepiej jakbyśmy kupowali nowy TV co roku :).
Trzeba czasem spojrzeć perspektywicznie - za parę lat będziemy mieli sygnał w eterze mpeg4 i większość posiadaczy niby-nowoczesnych TV będzie musiało dokupić sobie dodatkowe "pudełko"

Zrozumiałbym argument - np D65 jest lepiej dopracowany od DH65 (gdyby faktycznie tak było)
 

SNAJPERSTWO

New member
Fajny pomysł zmienić na większy telewizor - pamiętaj to twój wybór zobacz czy ci się podoba i do boju:) .ALE Divix :fool: ile ty masz lat 17 przy tej rozdizelczości i wielkości ekranu jest wiele filmów DVD które lepiej wypadną. Przy takim telewizorze naprawde nic tylko minimum DVD i:popcorn: .
 

marciner

New member
17 lat to miałem jakieś 17 lat temu :p
Wszystko pięknie, tylko jak mam kupę materiału divx, to co mam to wyrzucić?:fool:
Teraz już staram się jechać na lepszej jakości, ale to co mam musi zostać, tym bardziej, że są to też filmy z kamery zrobione na divx-y. Jeszcze parę lat temu nawet bym nie pomyślał o czymś takim jak tv full HD...
 

SNAJPERSTWO

New member
Miałem na myśli tylko filmy nie nagrania z kamery (np. domowe uroczystości). Jak chodzi o wyrzucanie to ja swoje płytki z divixami wywaliłem i mówię stanowcze nie dla filmów w tym formacie. Ale to jest tak jak z telewizorem to tylko twój wybór pozdrawiam.
 
Do góry