42B20E i problemy ze smużeniem ?

WSZ

New member
Witam.
Otóż kilka dni temu zauważyłem denerwującą mnie sprawę.
Kupiłem sobie cyfrę + z dekoderem PVR HD i z tego co widzę to na ciemnych obrazach ciągnie się rozmaz , a co najlepsze gdy ten obraz całkowicie zniknie , np: kończy się film i wpada czarny ekran na którym lecą napisy to dobrze się przyglądając to widać ostatnio pokazywany ekran w TV na tym czarnym obrazie (rysy tego tych przedmiotów które był pokazane lub ludzi) .
A co najlepsze to takie coś widzę tylko na sprzętach podłączonych pod HDMI, tak było na Xboxie kiedy grałem w GTA IV i brałem kamerędo góry , to smugi nei znikały tylko zostawały cały czas na ciemnym ekranie.
Na filmach DVD przez EURO nie ma tego problemy jak i przez tuner telewizora ( kablówka ).
Obecnie sprzedałem kabel HDMI po dobrej cenie i czekam na nowy bo zastanawiam się czy to może wina kabla czy może zmienić wejście HDMI.
Sprawdzałem tylko to na jednym wejściu.
 

andyw

New member
Przy połączeniu przez HDMI wyłącz w Ustawieniach funkcję DNR, i problem zniknie. Funkcja DNR powinna być tylko włączona po analogu, czyli połączenie Euro-Euro, cz też kablówka.
 

WSZ

New member
Faktycznie opcja włączona na WYSOKIE.
Bo mam opcje:
Wysoka
Niska
Wyłączone.
Jeśli wyłączę na kablówce ( analog ) t o pojawia się taki wyostrzony obraz lekko wprawiający w śnieżenie )
Zakupie jutro kabel HDMi to sprawdzę jak się to ma na sprzętach podłączonych pod HDMI.
Bo póki co Xboxa sprzedałem z kablem HDMI.
Miejmy nadzieję że to wina była tego ( zostawania poprzedniego obrazu na czarnym tle )
Dziękuję za tą pomoc.
Odezwę się jak sprawdzę.

Zauważyłem również nowe oprogramowanie do mojego TV
LC-32 / 37 / 42 B20 Software
I nie wiem czy to wersja również do 42B20E ?
Bo widzę 42B20 i nie wiem czy też do E to mogę wgrać ?
W sumie to byłaby moja pierwsza aktualizacja oprogramowania w TV.
Mam nadzieję że na lepsze..by to mnie wyniosło.

O.. znalazłem jeszcze chyba coś nowszego.

To ze stycznia a tamto jeszcze z listopada 2008.
 
Ostatnia edycja:
Do góry