Sharp 42.....46

bennemann

New member
Witam Wszystkich!

W najbliższych dniach mam zamiar kupić telewizor LCD Sharp, 42 lub 46 cali proszę więc Wszystkich o pomoc jaki model wybrać.... ???
 

a4tech

New member
Chodzi Ci o wielkość czy model ???

Jeżeli o wielkość to:
- Jaka odległość od ekranu ???


Jeżeli o model to:
- Jaki budżet ???
- Co oczekujesz od TV ???
- Jakie warunki w pom. gdzie ma ten TV stać ???
- Jakie sygnały wejściowe ???
- ITP. ITD.

Bez podstawowych danych nikt Ci nic nie doradzi ;)


Poczytaj na forum (w tym o warunkach istotnych do uzyskania odpowiedzi).
Tego typu pytań jest mnóstwo i codziennie dochodzą nowe ;)


Pozdro.
 

tycobb

New member
podłącze się do tematu ;)
Będę robił remoncik w domku i właśnie się zastanawiam jaki Sharp byłby:eek:k:
Odległość od ekranu - ok 2-2.5m
Budżet - do 3500pln
Czego oczekuje - cóż...będę na nim jedynie TV oglądał, mam zamiar podłączyć C+(HD) i zwykłe DVD (divX), póki co jest jedynie sygnał z kablówki analogowej:???:
za ewentualne sugestie z góry wielkie dzięki ;)
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
@tycobb


Na tą odległość to 37 cali.

W tym przedziale cenowym z tego co się orientuje, masz trzy-cztery (sensowne) modele tego producenta (na każdy kaski starczy) ;)

Więc myk na stronkę Sharp-a i decyduj co Ci najbardziej pasuje :D


Pozdro.
 

tycobb

New member
@a4techwielkie dzięki za podpowiedź. A jakieś konkretne modele masz może na myśli ?;) a co sądzisz o 42" ?? a jeśli nie Sharp to co innego?? bo sam już nie wiem co wybierać :???: ktoś mi powiedział bym w ogóle nie brał pod uwagę Sharp'a czy też Samsunga i jedyne NAJ to Sony...ehhh
 

a4tech

New member
@tycobb


Każdy poleci Ci co innego i co innego będzie chwalił. Tak to już jest na tym świecie :)

Ja osobiście postawiłem na Sharp-a i jestem VERY happy.
Ojcu wybrałem również Sharp-a, tylko z trochę innej półki (46XL2E) i również jest zachwycony.

Ja prywatnie ani Samsunga ani Sony nie uznaję (bo to to samo - te same matryce) :???:
Przynajmniej do 42 cali.

Druga sprawa to moje zboczenie zwane Made in Japan ;)
Zawsze jak istnieje taka możliwość to kupuję sprzęt właśnie tam składany.
I nigdy się na tym nie zawiodłem :eek:k:


Napiszę Ci tak.
Pewnie wielu Osobom się tym narażę, no ale trudno ;)

Producenci TV w kolejności, jeżeli chodzi o mnie i moje wzrokowo-sklepowe spostrzeżenia :)

1- Pioneer
2- Loewe
3- Hitachi
4- Sharp
5- Toshiba
6- JVC
7- Panasonic

Długo, długo nic i dalej Sony oraz cała Koreańska reszta.

Ale to wiele zależy od konkretnych modeli danego producenta, jak i przedziału cenowego.
Wiadomo, że np. Samsung może wyprodukować model dużo lepszy pod każdym względem niż np. Panasonic. Itp. Itd :)


Co do reszty Twoich pytań...
To Kolega @Kiki udzielił Ci najlepszych odpowiedzi.
Zastanów się tylko czy tuner MPEG4 będzie Ci przydatny. Bo XL8 niestety go nie posiada :???:
Co mnie osobiście bardzo dziwi :confused:

Do 2,5m zostałbym przy 37 calach.
Ja mam 37-ke, równe 3m od TV i dla mnie jest :eek:k:
Nawet do Net-a :D


Na koniec tego bazgrania napiszę Ci tak...

Zamiast siedzieć i się głowić co konkretnie wybrać.
Rusz leniuchu dupsko i odwiedź SENSOWNE sklepy RTV.
Oglądaj, porównuj, macaj i pytaj. Spisuj ceny i parametry upatrzonych odbiorników. I decyduj sam.
To Twoje pieniądze i TV ma Tobie dobrze służyć.

No chyba, że naprawdę nie chcesz się ruszać z domu, to napisz do @Kiki-ego i zamów prezentację (ma ona spore zalety) ale musisz wpierw wiedzieć co chcesz testować.

Ja chciałem, nawet byłem na miejscu (w firmie) ale wolnych terminów nie było a mi się spieszyło ;)


Pozdro.
 

tycobb

New member
wielkie dzięki Panowie za sugestie i pomoc:) Póki co czekam aż zacznę romoncik i dopiero wówczas zaczne zabawę w "ciu-ciu babkę" z LCD ;) W razie "W" będę prosił ponownie o pomoc ale tym razem podam moje typy ;)
 
Do góry