---- Panowie pomóżcie 52X20E czy 52D65E ? ----

nataliaste

New member
Witam wszystkich,

Widziałam oba modele w Electro World i na moje blond :) oko 52D65E miał ładniejszy obraz, potem poszłam do Euro-AGD i X20E wydał mi się lepszy. Ustaliłam, że:
- X20E to model starszy, ale ma za to RGB+ i matrycę 4ms,
- D65E to nowszy model, ale nie ma RGB+ i matryca 6ms.

Widziałam również model 52XL2E, który posiada RGB+, 4ms i dodatkowo 100Hz, ale nie bardzo widziałam różnice między stojącym obok 52D65E. Do czego więc to 100Hz się przydaje i czy w ogóle się przydaje np: do filmów z blu-ray.

Kolejna sprawa, czy jest sens placić więcej za za modele z tunerem mpeg4 skoro wiem, że raczej telewizji na tym oglądać nie będę.

Który według Was będzie lepszy do filmów z komputera, filmów z blu-ray z PSX3, no i dla dziecka gry z konsoli.

Może jakiś model pominęłam w tym zakresie cenowym?

Czekam z niecierpliwością na pomoc w tej kwestii.

Pozdrawiam,

Natalia
 

a4tech

New member
@nataliaste


Co do tunera MPEG4:

Jeżeli napewno nie będziesz chciała kożystać z naziemnej TV cyfrowej DVB-T (przyszła telewizja z anteny dachowej) ;)
To nie ma sensu za to dopłacać.

100 Hz i RGB+ :

100 Hz ma znaczenie praktycznie tylko przy oglądaniu sygnału nadawanego w SD.
Wielu Użytkowników tego forum (i nie tylko) uważa, że przy obrazie HD, 100 Hz przeszkadza zamiast pomagać.
Naszczęście Sharp o tym pomyślał i te 100 Hz można w menu wyłączyć ;)


Funkcja RGB+ jest to jak już pewnie wiesz - "Podświetlenie panelu o czterech, zamiast trzech, kolorach podstawowych – dodanie szkarłatu umożliwia wyświetlanie wyjątkowo naturalnych odcieni".

Nie jestem tylko pewien, ale ona chyba działa tylko na złączu SCART (Euro).
Ale niech ktoś wtajemniczony to potwierdzi lub zaprzeczy ;)

Jeżeli jest tak jak piszę to do PS3, Blu-ray i PC... RGB+ nie będzie Ci potrzebne.
Ponieważ ten sprzęt (z reguły) łączy się kablami HDMI lub Component.



Co do wymienionych przez Ciebie modeli...

Jeżeli stać Cie na model XL2E to uwierz mi, że warto, jest róznica :eek:k:


Obraz każdego TV w sklepie można odpowiednio ustawić.
Więc nawet dwa identyczne modele mogą inaczej "świecić". Więc tym się nie sugeruj.


Który najlepszy...


Cieżko to tak określić :???:


Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Tak jak każdy ma swoich zwolenników jak i przeciwników.

Ja osobiście jestem zwolennikiem serii XL2E i gdyby nie ograniczone fundusze napewno wybrałbym własnie ten TV.
Jedynym minusem jak dla mnie jest brak właśnie MPEG4 :p

Ślinię się często patrząc w jego obraz bo mój Ojciec ma 46-ke (sam mu go doradziłem) ;) i jest mega Happy :D


Pamiętaj również o tym, że są też inni dobrzy producenci sprzętu.

Czytaj, pytaj, słuchaj, notuj, porównuj. Wyciągaj wnioski i sama decyduj.
To Twoje pieniądze i TV for You :)


Życzę Ci trafnego wyboru i satysfakcji z nowego sprzętu.


Pozdrawiam.
 

nataliaste

New member
Ostatnia sprawa to szybkość matrycy.

a4tech jesteś wielki, dzięki :)

Jeżeli napewno nie będziesz chciała korzystać z naziemnej TV cyfrowej DVB-T (przyszła telewizja z anteny dachowej) ;)
To nie ma sensu za to dopłacać.

Widziałam tunery hd za 400 zł, tak więc chyba nie powinno być problemu, jak zmienię zdanie :) Po za tym te tunery chyba mają większe możliwości od standardowego tunera telewizyjnego. Mam też golden interstara 870, ale ma on obsługę tylko DVB-T mpeg2.

Ja osobiście jestem zwolennikiem serii XL2E i gdyby nie ograniczone fundusze napewno wybrałbym własnie ten TV.
Jedynym minusem jak dla mnie jest brak właśnie MPEG4 :p
Pamiętaj również o tym, że są też inni dobrzy producenci sprzętu.

No właśnie te ograniczone fundusze, bardzo chcę mieć 52, a cena w agito 52XL2E jest wyższa o całe 1400 zł od modelu 52D65E, ech gdyby ta różnica była nieco mniejsza :)

Ostatnia sprawa to szybkość matrycy, czy ma to znaczenie w moim przypadku (podłączenie do psx3, komputera), X20E ma 4ms, natomiast D65E już tylko 6m, ale większy kontrast.

Pozdrawiam serdecznie,

Natalia
 

a4tech

New member
@nataliaste


Rozumiem, że zdajesz sobie sprawę z tego, że zewn. tuner MPEG4 to dodatkowy pilot ??? ;)


Wstępnie mówiąc to wszystkie modele które podałaś spełnią Twoje oczekiwania.
Piszę wstępnie, ponieważ nie podałaś warunków pomieszczenia w którym ma stać ten nowy nabytek.

Co do ms-ów ;)
Tym się zbytnio nie sugeruj bo nie zobaczysz różnicy.
Też kiedys miałem właśnie ten problem ;)
Czy aby różnica tych 2 ms ma duże znaczenie...

Dla mnie juz nie ma :p


Jeżeli już wiesz, że chcesz Sharp-a a budżet jednak ma znaczenie, to może czas wybrać coś po środku z oferty cenowej tego producenta ???

Co powiesz na LC-52DH65E ???

W ten sposób część kasy masz w kieszeni i rozwiązujesz ew. problem braku MPEG4 :D
Do tego co dotychczas napisałaś nadaje sie idealnie.


Pozdrawiam.
 

nataliaste

New member
Dzięki wielkie a4tech za pomoc.

Stało się, zamówiłam 52XL2E :) To różnica w cenie jakieś 800 zł między DH65E, a podobno różnica w obrazie znacząca.

A ten mpeg4, no cóż, biorąc pod uwagę, że prawie nie oglądam telewizji, to teraz będę miała pretekst żeby w ogóle ją odłączyć :)

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Pozdrówka,

Natalia
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Bardzo dobrze wybralas. Model 52XL2E jest z tych trzech najlepszy. Ogolnie to jest bardzo udany model. Mialem okazje ostatnio testowac Sony serie W4500 i jak dla mnie nowszy sony wcale nie jest lepszy od starszego Sharpa, choc jest rowniez dobrym TV. Jak juz podlaczysz TV podziel sie wrazeniami. Pozdrawiam
 

nataliaste

New member
ocena

Witajcie,

Moja subiektywna ocena Sharpa 52LX2E.

1. Obraz z PSX3 naprawdę robi wrażenie. Kolory naturalne, czerń jest czarna, chyba nawet porównywalna do Kuro. Widziałam telewizory Sony, które miały taki efekt sztuczności chyba z powodu użycia 100hz, tutaj tego nie ma, obraz jest po prost świetny.

2. Telewizor jest elegancki, nie podoba mi się jednak pilot, który wygląda tak sobie.

3. Telewizja analogowa i telewizja satelitarna wygląda słabo, ale to raczej na pewno nie z powodu tv. Według mnie nie warto brać tak dużego i dobrego telewizora do oglądania telewizji i chyba nie ma znaczenia czy to C+, N czy Polsat, po obejrzeniu filmu z psx3 ciężko po prostu patrzeć na telewizję.

4. Dość długo trwa włączenie nowego kanału, telewizor słabo reaguje.

5. Po podłączeniu komputera wszystko odbyło się ok i windows wykrył telewizor ustawił rozdzielczość 1920x1080 60Hz, z tym że pulpit wychodził po za ekran.
Zmieniłam rozdzielczość na 1768x982 i wszystko się zmieściło, zostały jednak czarne rameczki. Może ktoś wie jak to ustawić prawidłowo ?

Pozdrawiam wszystkich,

Natalia
 

a4tech

New member
nataliaste napisał:
.....Telewizja analogowa i telewizja satelitarna wygląda słabo, ale to raczej na pewno nie z powodu tv....

Jakim kabelkiem spiełaś swój TV z tunerem SAT ?????
Jak Component lub HDMI to wcalę się nie dziwię ;)

Przy tych podłączeniach nie działają żadne polepszacze obrazu (i tak mam być).
Przez to widzisz jakiej jakości sygnał tak naprawdę puszcza Nam "ukochany" nadawca :???: :confused: :(

Połączenie kablem SCART (+RGB) w przypadku syfry+ jest dużo lepsze.



nataliaste napisał:
...Po podłączeniu komputera wszystko odbyło się ok i windows wykrył telewizor ustawił rozdzielczość 1920x1080 60Hz, z tym że pulpit wychodził po za ekran.
Zmieniłam rozdzielczość na 1768x982 i wszystko się zmieściło, zostały jednak czarne rameczki. Może ktoś wie jak to ustawić prawidłowo ?


Tu też mam podobne pytanko...
Jakim rodzajem złącz spiełaś TV z PC ?????
Domyślam się, że uzyskując taką roździałkę użyłaś jednego z połączeń cyfrowych ;)


Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gratuluję wyboru.
Jakość sygnałów SD poprawia kalibracja obrazu. Gdyż przeważnie wg własnych ustawień nadwyrężamy ustawienia.
Poczytaj :
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html .
Jaką masz satelitę i jak podłączoną?
Sharp jest produkowany w wiele stref sygnałowych, przyłącza się dłużej bo analizuje jaka strefa ma być załączona. Ale nie jest to problem.
Możesz zamówić ładny pilot który obsłuży Sharpa i nie tylko .
Sprawdź piloty firmy Logitech. Są rewelacyjne i będziesz miała na wiele wiele lat również do nowych urządzeń w domu.
 

nataliaste

New member
ocena

Witajcie,

Tuner satelitarny to GoldenInterstar 870 połączony kabelkiem composite (3 żyłowy YUV). Telewizja bezpośrednio z anteny dachowej.

Komputer podłączyłam kablem HDMI.

Co do pilota Logitecha to czy on obsługuje PSX3 ?

Nie kalibrowałam niczego bo nie bardzo się na tym znam, zostawiłam ustawienia fabryczne, bawiłam się jedynie trybami AV (gra, film, dynamiczny ...).

Nie zmieniam zdania. Odradzam zakup tego telewizora jeśli ma się oglądać na nim telewizję, bo to jest jakby na wieży denona z głośnikami jbl słuchać disco polo, po prostu profanacja :). Polecam natomiast zakup porządnego odtwarzacza blu-ray albo dvd, jakość obrazu po prostu niesamowita. Tak jak wspomniałam wcześniej nie będę teraz miała oporów do całkowitego odłączenia telewizji, teraz mam powód :)

Pozdrówka,

Natalia
 

a4tech

New member
nataliaste napisał:
...Nie zmieniam zdania. Odradzam zakup tego telewizora jeśli ma się oglądać na nim telewizję, bo to jest jakby na wieży denona z głośnikami jbl słuchać disco polo, po prostu profanacja :)...

No ładnie... Telewizor i to taki, ale nie do telewizji. Dobre a nawet bardzo dobre :) :) :)

Mam tylko nadzieję, że Ludziska jednak Cię nie posłuchają i będą nadal kupowali TV do TV :)

W innym przypadku to Polska TV umrze i to dość szybko. A co wtedy bedzie z oczekiwaną DVB-T ??? ;)


Pozdro.


ps. Z sygnałem anteny dachowej raczej nic nie zdziałasz (choć niekoniecznie).
Ale za to tunerek SAT, proponuję Ci spiąć z XL-em jakimś sensownym kablekiem SCART. Ta operacja powinna poprawić trochę Twój nastruj związany z awersją to telewizji ;)

Zadziałają tym wejściem: wygładzacze, upiększacze i obraz nie będzie jak w starych DIVX-ach.
Przecież właśnie za mądry TV (z sensowną elektoniką) zapłaciłaś. Więc z tego korzystaj :)
 
Ostatnia edycja:

nataliaste

New member
ocena

Witajcie,

Myślę, że dopóki w Polsce nie wymrą pokolenia uzależnione od tv to nigdy tv u nas nie umrze :) Te nowe pokolenia to już pokolenia internetu i kina domowego, to oni najczęściej po prostu rezygnują z tv bo uznają to za niepotrzebną stratę czasu.

Po za tym jak zobaczyłam filmy z blu-ray na tym Sharpie to po prostu nie jestem w stanie patrzeć na telewizję, po prostu profanacja :)

Zmiana kabelka nic tu nie zmieni kiedy obraz HD nadawany jest z bitrate na poziomie płyt videocd. Przesył danych kosztuje wielkie pieniądze tak więc N, C+ i Polsat Cyfrowy owszem oferują 1080i, ale z najniższym możliwym bitrate. Taki mi oznajmił jeden ze specjalistów z branży i teraz wiem co miał na myśli :)

Pozdrawiam,

Natalia
 

franerem

New member
nataliaste napisał:
Witajcie,

5. Po podłączeniu komputera wszystko odbyło się ok i windows wykrył telewizor ustawił rozdzielczość 1920x1080 60Hz, z tym że pulpit wychodził po za ekran.
Zmieniłam rozdzielczość na 1768x982 i wszystko się zmieściło, zostały jednak czarne rameczki. Może ktoś wie jak to ustawić prawidłowo ?

Pozdrawiam wszystkich,

Natalia

Pobaw sie juz samymi sterownikami. Nie wiem jaka masz karte graficzna ale np. przy NVidii jest opcja dopasowania wielkosci pulpitu w przypadku sygnalu HD. U mnie przy 1080p pulpit wychodzil poza obraz, mala korekta i juz jest wszystko idealnie.

Pozdrawiam
Remi
 
Do góry