uchwyt do mocowania na scianie

boogie

New member
No dzięki wielkie za odpowiedź.
A możecie coś nie drogiego do tego LCD polecić żeby na scianie zawiesić??
Od razu dodam że nie muszą to byc zadne wynalazki pozwalające na obracanie nim. Ma wisieć prosto jak dzieło sztuki z Luwru :)
 

a4tech

New member
Ja osobiście przymierzam się do tego - "Odległość od ściany tylko..2,9 cm" za 96 PLN.
Ew. ten - "z regulacją kąta nachylenia 15 stopni" i pozimką za 109 PLN.

Wiesz pewnie gdzie szukać :)

Mała podpowiedż... W zestawie dołączają kołki montażowe FISCHER-a ;)


Pozdrawiam.
 

boogie

New member
No znalazłem te mocowania.

Wszystko fajnie pięknie, mam tylko jedno małe ale to centralne mocowanie samego uchwytu do ściany nie budzi mojego zaufania jakoś :(

Nie wiem może się mylę ale tak to widzę jak patrzę na niego.
 

a4tech

New member
@boogie


Możesz to trochę sprecyzować... Jakie "centralne mocowanie" ???

Chodzi Ci o ten pionowy łącznik (blachę) ???


Jeżeli tak, to...

Przecież na niej samej nie mocujesz ani TV, ani ona sama nie jest nośnikiem ciężaru.
Kołki trzymają te poziome blachy (górną i dolną).

To "centralne mocowanie", ma za zadanie jedynie ułatwić Ci montaż (aby górna i dolna blacha były od siebie w tej samej odległości jak i lini).


Ja np. mam taki plan co do zamocowania tego uchwytu :D

--LINK--


Gdzie - różowe kropki to kołki mocujące w ścianie a niebieskie to śruby mocujące sam TV do "wieszaka".


Pozdro.
 

boogie

New member
A faktycznie masz rację. Jakoś w ofercie źle się zdjęciu przyjrzałem i coś mi się zlało tam za bardzo, może przez białe tło zdjęcia.

Spoko w takim układzie to robi się całkiem ciekawa opcja :)

thx :grin:
 

a4tech

New member
Skromna recenzja uchwytu ściennego dla TV 32-63 cale + foto

@boogie


Tak jak obiecałem Ci na PW, zamieszczam swoją któtką opinie na temat uchwytu, umożliwiającego zawieszenie na ścianie ekranów LCD jak i Plazm.

Mając nadzieję, że moja skromna recenzja, przyda się również innym Użytkownikom naszego FORUM.
Pozwoliłem sobie na umieszczenie jej on-line :)



Zestaw zawiera wszystko co możemy potrzebować do powieszenia naszego ukochanego ekranu na ścianie.
No może poza narzędziami ;)

Wszystko solidnie i pomyślanie spakowane.
Zdjęcia umieszczone w sieci przez sprzedawców, nawet w połowie nie oddają jakości i solidności tego zestawu.


Aby nie być gołosłownym, przejdźmy teraz do zdjęć i wrażeń :mrgreen:


Ogólny rzut na tył Sharp-ika ze skręconymi już "ramionami".

Uchwyt1.JPG

To samo z innego kąta aby ukazać masywność owych ramion.

Uchwyt2.JPG

Zdjęcie z boku... Odległość tyłu obudowy od ściany wyniesie 83 mm.

Uchwyt3.JPG

To samo lecz już z maksymalnie odchylonymi "ramionami".

Uchwyt4.JPG

Zdjęcie parkietu, no i oczywiście większości zestawu. Brakuje jedynie ramion (są już przykręcone do obudowy).

Zwróćcie uwagę na ilość jak i różnorodność śrub, umożliwiających przykręcenie ramion do TV.
W niektórych przypadkach przydatne będą również tulejki dystansowe (LC-37DH65E ich nie potrzebuje).

Uchwyt5.JPG

To się nazywa wykonanie produktu z porządnych materiałów.

Uchwyt6.JPG

Grubość blachy użytej do wykonania uchwytu to całe 2 mm !!!!! Suwmiarka nie kłamie :)

Uchwyt7.JPG


Teraz coś popiszę ;)


Produkt na bardzo wysokim poziomie.
Użyta farba proszkowa (chropowata powierzchnia) daje bardzo fajny efekt.
Położenie farby prawie wzorowe.

Jeżeli wyprodukował to Nasz rodzimy producent (a tak wnioskuję po opakowaniu) to jestem naprawdę pod dużym wrażeniem :eek:k:
Oczywiście zlecił to Chińczykom (Made in China) ale ostro ich musiał pilnować :D


Teraz żeby nie było tak słodko i wspaniale. Jest jeden minus tego zestawu, przynajmniej jak dla mnie :???:


A minusem tym są kołki montażowe, standardowo oferowane przez producenta.
Niby 10-ki ale strasznie marne :confused:
Ostro bym się zastanawiał czy użyć ich do wieszania szafek kuchennych, co dopiero mówić wartym ładnych parę tysięcy złotych telewizorze :???:

Dodam, że to nie są FISCHER-y !!! :p


Osobiście zaufałem właśnie Fischer-owi i jego zestaw kołków i wkrętów (UX 10x60 RSK) użyję do zawieszenia mojego LCD-ka :D


Ogólnie mówiąc a właściwie pisząc... Uchwyt wart swojej ceny !!!

Dwuletnia gwarancja producenta. Użyte materiały do wyrobu tego produktu, jakość wykonania, malowanie...
Jak również, naprawdę spory zestaw śrub, śrubek (różnych długości i średnic), tulejek dystansowych i podkładek.
Czyni ten zestaw naprawdę godnym polecenia :eek:k:


Mam nadzieję, że komuś z Was przydadzą się jednak te moje wypociny ;)

Sprzedawcy ani producenta celowo nie podaję...
Lecz każdy zainteresowany z łatwością znajdzie ten produkt w sieci lub w zaprzyjaźnionym sklepie RTV :)


Może jeszcze dodam jedną informację, przydatną przy skręcaniu i montażu tego uchwytu.

Będziecie potrzebowali:
Wiertarki z udarem (zależy od ściany), wiertła do betonu, ew. młotka, poziomicy, metrówki, ołówka, solidnego wkrętaka krzyżakowego, klucza 13-ki i 10-ki (płaski, oczkowy, nasadkowy) bez różnicy.
No i trochę cierpliwości ;)


Pozdro for All :cool:


ps. @Kiki to naprawdę nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać :)
Dlatego pełen szacun for You i wszystkim co tworzą recenzję i testy :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
No to mój LCD już wisi na ścianie... :D


Dopisze Wam jeszcze kilka informacji które zapewne ułatwią Wam ew. montaż.

Więc tak.
Sensowne narzędzia z pewnością ułatwią Wam całą pracę (poziomka to podstawa) ;)

Montaż.JPG

Proponuję Wam przed ostatecznym powieszeniem TV na wieszaku, podłączyć wszystkie ew. kable z których będziecie chcieli korzystać w przyszłości.
Później ewentuale ich podłączenie może okazać się bardzo trudne a nawet niemożliwe !!!

Wtyki.JPG


Pamiętajcie również o zabezpieczeniu swojego TV-ka odpowiednimi zabezpieczeniami !!!
Unikniecie w ten sposób niezbyt miłej niespodzianki a jak wiecie dzieci są bardzo pomysłowe ;)

Odrazu uprzedzam, że nie jest to czynność łatwa (dla tych co mają spore dłonie).
Dlatego pomocna będzie pomoc Kochanej Małżonki, Dziewczyny lub sprytnego dziecka + wkrętak z końcówką magnetyczną.

Zabezpieczenie.JPG


No i niech ktoś jeszcze powie, że dobry ekran na kablu nie ma sensu :p

Wiazka.JPG

Ja osobiście czekam jeszcze tylko na nową szafkę RTV i bedzie malina :mrgreen:

Koniec.JPG


Pozdrawiam.

ps. jak coś to służę pomocą :)
 

rokko

New member
Mam pytanie, Mam 46xl2 jak wyglada tam rozstaw srub?nie moge tego nigdzie znalesc. Ewentualeni jaki uchwyt ktory bedzie dawal wieksza odleglosc od sciany polecacie?
 

Alexxxxx

New member
Witam

Czy lcd sony, samsunga, sharpa, toshiby maja takie same rozstawy srub do montazu na scianie? Jest to jakos znormalizowane? Pytam gdyz nie wiem czy moge kupic uchwyt nie majac jeszcze do konca sprecyzowanego modelu. Jaki mozecie policic uchwyt do lcd 46", ktory ma byc w formie pantografu zebym go mogl delikatnie pod katem sobie ustawiac? koszt ok 500zl.
Chdzi mi o cos zblizonego do np.:
Automatyczny obrotowy uchwyt TV LCD LED -5lat gwar (1017852673) - Aukcje internetowe Allegro
 

Pierek

New member
Sharp Aquos LC-46D65E

Witam posiadam wyżej wymieniony telewizor i chce go zawiesić na ścianie . Możecie mi polecić jakiś uchwyt do niego i gdzie kupić ewentualnie ?
 

didadida

New member
Witam a4tech, mam szybkie pytanie jako ze nabylem uchwyt do LCD ktory polecałes. Jest to ten sam uchwyt tylko ze regulacji konta pochylenia. Mam w tej chwili dylemat dotyczacy dlugosci srub ktore wykorzystałes do przykrecenia czesci mocujacej bezposrednio do LCD - w zestawie sa sruby o długosci 25-38 mm plus podkladki dystansowe. W przypadku mojego Sharpa LE 700 niestety nie moge nigdzie znalezc jakiej dlugosci sryby powinienem zastosowac.

Czy mozesz poradzic czy korzystales z dostarczonych srub p6 38 mm i stosowales te plastikowe podkladki dystansujace czy tez wykorzystales sruby p6 16-20mm - nie sa w zestawie

Z gory dzieki za informacje
 
Do góry