Który LCD wybrać - SHARP a może...

greski

New member
Witam.

Stoję przed wyborem mojego pierwszego LCD, nie mam dużego doświadczenia ani wiedzy technicznej, nie miałem też możliwości nigdzie dłużej potestować sprzętu. Moje kryteria wyboru przedstawiają się mniej więcej tak:

1. Szukam LCD 32" Full HD w cenach ok. 2000-2300 zł (ceny z netu oczywiście;))
2. Sygnał mam z osiedlowej kablówki, póki co nie rozważam żadnej cyfrowej platformy. Zwykłą telewizję oglądam raczej rzadko, głównie telewizor będzie mi potrzebny do XBoxa(chcę go podłączyć przez HDMI) i oglądania filmów na DVD(DivX nie przewiduję), natomiast fajnie by było, gdyby był w miarę rozwojowy (na przykład przygotowany na czas, gdy już wszystko będzie w Full HD;)), przewiduję też w przyszłości odtwarzacz Blue-Ray, kino domowe.
3. Nie jestem maniakiem szczegółów technicznych, designerskiego wyglądu, ambilightów i innych wodotrysków. Szukam sprzętu, na którym zwykłą telewizję będzie można oglądać bez zgrzytania zębami i wielkiej tęsknoty za starym dobrym kineskopem, nie będzie smużenia i pixelozy a DVD, XBox przez HDMI i może od czasu do czasu zdjęcia z USB będą śmigać jak należy.
4. Z zasłyszanych opinii wynika, że dobrym wyborem(made in Japan) jeśli chodzi o LCD jest marka SHARP. Po żmudnych poszukiwaniach wytypowałem kilka modeli w moim przedziale cenowym:

SHARP LC32D65E
SHARP LC32X0E
SHARP LC32G20E
SHARP LC32DH65E

Byłbym bardzo wdzięczny za fachowe porady odnośnie wyboru z powyższych modeli biorąc pod uwagę moje kryteria wyboru. A może coś w tym przedziale cenowym ale od innego producenta będzie lepsze? Słyszałem też dobre opinie o SONY, ale tutaj już ceny są raczej poza moim budżetem. Znalazłem też coś takiego:

PHILIPS 32PFL7803D - ponad 2300 zł, pytanie czy warto? Czy jest jakaś przewaga danej marki nad inna?

Będę wdzięczny za pomoc.
 

greski

New member
ortax360 napisał:
Witam

32 cale i full hd to najprawdziwszy marketing .

.
Ok, tak jak napisałem nie jestem mocny w temacie, myślałem, że im wyższa rozdzielczość tym lepiej (gry na XBox?). Jeśli się mylę to chętnie poznam prawdziwą (w miarę nie złośliwą;)) opinię na ten temat.

Jeśli to ma jakieś znaczenie to odległość od TV to jakieś 2m, światło dzienne z boku(duże okno balkonowe).

Proszę o więcej opinii w temacie, z zamiarem zakupu noszę się już dość długo i chciałbym w końcu podjąć decyzję ;)
 

tkn

New member
Mam podobny problem potrzebuje 32" (może 37") na razie głównie pod xboxa i do zwykłej telewizji, naziemnej ewentualnie dvd. W przyszłości TV będzie służyć pod cyfrę+ dvd ;)

Mój budżet to lekko ponad 2000 zł jestem już przekonany co do tego że wole tv 100 Hz niż Full HD.

Na oku miałem Sharp Aquos LC-32RD8E ale podany Panasonic 32lx85 100 Hz jest też całkiem niezły.

I teraz oczywiście niezbyt oryginalne pytania:
1. Który z tych modeli byłby lepszy czy może wchodziłby w rachubę inny TV ?
2. Czy za cenę lekko ponad 2000 zł dostałbym 37" równie godne uwagi jak 2 wyżej podane modele?


Z góry dziękuje za odpowiedź ;)


PS. Mam nadzieje że autor wątku się nie obrazi, a może ktoś pomoże nam obu :cool:
 

greski

New member
tkn napisał:
PS. Mam nadzieje że autor wątku się nie obrazi, a może ktoś pomoże nam obu :cool:
autor wątku się nie obrazi, bo po wczorajszej godzinie spędzonej w MM na placu boju pozostały dokładnie te same 2 telewizory (hehe co za zbieg okoliczności ;) ):

Sharp Aquos LC-32RD8E
lub
Panasonic 32lx85 100 Hz

Oprócz pytania który z tych sprzętów polecacie bardziej pojawiły się jeszcze następujące kwestie:

1. Pan z Media stwierdził, że TV Full HD jest potrzebny głównie do oglądania rzeczy z blue-ray'a na dużych matrycach. W innych przypadkach(HDTV, Xbox) HD Ready wystarczy. Według niego jeżeli odtworzę sobie film z blue-ray na telewizorze HD Ready to przy 32" raczej nie zauważę różnicy w jakości w porównaniu do blue-raya odtworzonego na sprzęcie Full HD. Prawda to czy Pan z Media się troszkę zapędził?

2. To samo mi powiedział a propos Xboxa - jeżeli podłączę sobie go przez HDMI do telewizora HD Ready to też na 32" różnicy raczej nie zauważę. Miły Pan stwierdził, że obraz w takim przypadku będzie w 1080i zamiast 1080p. Czy to prawda i jaka jest różnica między 1080p a 1080i?

3. Czy lepiej Full HD czy HD Ready 100Hz?

Pomóżcie, sprawa jest na finiszu, chciałbym już zasiąść przed nowym nabytkiem ;)
 

StysieK

New member
ad3. skup się bardziej na 100Hz przy 32", wg mnie nie zauważysz różnicy pomiędzy Full HD a HD Ready przy tej rozdzielczości, no chyba że masz kaskę to bierz 100Hz z Full HD.
 

tkn

New member
greski napisał:
Pomóżcie, sprawa jest na finiszu, chciałbym już zasiąść przed nowym nabytkiem ;)
A kto by nie chciał :p

I jak zdecydowałeś się już?

Ja w przyszłym tygodniu jadę kupić TV i chyba będzie to raczej Panasonic :cool:

Widziałem obydwa w sklepie koło siebie i bardziej mi się podoba:)

Po przeczytaniu różnych opinii mętlik w głowie zrobił się straszny mam się spotkać jeszcze z jednym "fachowcem" w przyszłym tygodniu i jego zdanie zdecyduje ale jak go znam poleci Panasonica :)

Jak kupie TV dam znać co i jak :)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@greski pan z MM mial (o dziwo) racje ;)
FullHD tylko na duzych matrycach i to w dodatku z sygnalu 1080p czyli np. z Blu-ray. Tv nadaje w 1080i wiec na TV HD ready nie bedzie widac roznicy.
Oba modele 32' podane przez Ciebie sa ok. Wybierz tanszy i ladniejszy ;)
 

legos

New member
ja bym bral aquosa....widzialem ostatnio na wystawiej ak tocudo chodzi i nirmlanie z 30 cm obraz byl jak zyleta....zadnych kwadratów...tylko troche drogawy
 

greski

New member
Hmm a ja miałem właśnie parę chwil temu ciekawy teścik...we wspomnianym Media stały obok siebie Panasonic lx85 i Sharp Full HD, bodajże LCD65E... no i po przełączeniu z HD na zwykły kanał (na bardzo słabym sygnale w sklepie, co tym lepiej pokazuje jak telewizorki sobie radzą) obraz był zdecydowanie lepszy na Panasonicu! Pare metrów dalej stał rozważany przeze mnie Sharp LC32RDE no i...znów Panasonic wygladal lepiej, kolory bardziej żywe, naturalne...

Jutro przed południem ostatnia wycieczka, tym razem do pobliskiego Saturna i jeśli tym razem również test wypadnie na korzyśc Panasonic'a to siadam do netu i zamawiam ;) Niestety goście z Media nie chcą negocjowac cen ;)

Swoją drogą możecie polecic jakis sklep internetowy, w którym przysyłają sprzęt szybko i bezpiecznie?
 

greski

New member
No i dokonało się ;)

Wybór padł na Panasonic'a LX85P, właśnie jestem po instalacji i 1,5 h i moje spostrzeżenia na gorąco są następujące:

1. Sygnał ze zwykłej kablówki: powyżej oczekiwań, naturalne kolory, póki co nie zaobserwowałem pikselozy czy smużenia, oby tak dalej.

2. DVD: na poziomie zadowalającym, (odtwarzacz z Carrefoura za 150 zł), testowałem na scenach walki z filmu "Batman:początek" (dynamiczne ujęcia, dużo ruchu, ogień, wybuchy) - wszystko ok. Ale trzeba będzie pomyślec o blue-rayu tak czy inaczej ;)

3. XBox 360 przez HDMI - .......... tutaj brak słów! Grafika ostra jak brzytwa, jak włączyłem to aż sie zastanawiałem, czy nie za ostra ;) Na chwilę spowrotem przełączyłem na Component, żeby na własne oczy przekonac się o różnicy i.....już nigdy więcej tego nie zrobię ;) Obraz kosa, do tego dźwięk w tym TV jest również ponad moje oczekiwania, naprawdę da się słuchac (testowane na GTA:IV i FORZA 2, małżonka po 15 minutach poprosiła o przyciszenie, hehe)

Póki co żadnych usterek nie dojrzałem. Wiem, że kilka osób zastanawiało się nad tym TV. Z czystym sumieniem polecam ten model. No i ciesze się w końcu, że dokonałem wyboru, było ciężko ale jestem zadowolony.
 

LSx

New member
greski napisał:
3. XBox 360 przez HDMI - .......... tutaj brak słów! Grafika ostra jak brzytwa...
Witam,
właśnie waham się między zakupem RD8E i LX85, zastanawia mnie jednak czas reakcji matrycy w Panasonicu. Czy jest widoczne wolne odświeżanie w grach na Xboxie?
 

Markko

New member
LSx napisał:
Witam,
właśnie waham się między zakupem RD8E i LX85, zastanawia mnie jednak czas reakcji matrycy w Panasonicu. Czy jest widoczne wolne odświeżanie w grach na Xboxie?
OMG to jest chore. Ja mam 2 letniego Philipsa i daje radę. Nie mam nic do zarzucenia jeśli chodzi o obraz z obu konsol. Ten TV nie ma żadnych wspomagaczy, 100hz, trybu gier itp i obraz jest zajebisty. Dlaczego 2 lata młodszy model ma mieć jakiekolwiek problemy z grami? Sami sobie stwarzacie problemy, prowadzicie jakieś chore dywagacje.
 
Ostatnia edycja:

LSx

New member
Markko napisał:
Nie mam nic do zarzucenia jeśli chodzi o obraz z obu konsol. Ten TV nie ma żadnych wspomagaczy, 100hz, trybu gier itp i obraz jest zajebisty.
Dzięki, o to mi chodziło.

Markko napisał:
Sami sobie stwarzacie problemy, prowadzicie jakieś chore dywagacje.
Po pierwsze, nie stwarzam problemów, tylko pytam czy występują. Pytanie o wpływ parametrów tv na jakość obrazu jest zwyczajnym pytaniem, nie "chorą dywagacją". Po prostu pytam o rzeczy, których nie wiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ma być również do oglądania telewizji - to lepszy będzie Sharp z uwagi na ostrość obrysów obiektów na ekranie i skalowanie obrazu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30016
023_P1080414.JPG
 

LSx

New member
kiki napisał:
Jeśli ma być również do oglądania telewizji - to lepszy będzie Sharp z uwagi na ostrość obrysów obiektów na ekranie i skalowanie obrazu.
Dzięki kiki, kupiłem. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Mile zaskoczył mnie odbiór z anteny zbiorczej. Po podłączeniu Xboxa zobaczyłem jak ostry może być obraz :)
 
Do góry