46x8e czy 46x20e ?

Amatorka

New member
Witam,
POdczytałam juz nieco forum, ale piszę po raz pierwszy.
Szykuję sie do kupna Sharpa 46" i mam dylemat - jak w tytule - x8e czy x20e?
Który Waszym zdaniem lepszy?

Mam Cyfrę +
Nie planuję podłączac go do komputera.
Jestem raczej laikiem jeśli chodzi o telewizory - ma mieć po prostu ładny obraz i dźwięk :)

W Media Markcie sprzedawca zachwalał mi bardziej x8e - i był droższy od x20e o 200 zł, podczas gdy w sklepach internetowych jest odwrotnie, to x20e jest droższy.

Jak już ktoś wcześniej pisał - mało jest w necie opini uzytkowników na temat x8e.

Będę wdzięczna za jakieś porady. 200 zł róznicy w cenie, to juz pryszczyk, wiec chcę po prostu kupić lepszy tv.

Z góry dziękuję.
 

krecha2

New member
JA tak od siebie radze kupic model ze 100hz, Mialem x20e i wkurza ogladanie filmow na nim jezeli masz wrazliwe oko na skakanie obrazu, klatkowanie.
 

adi328

New member
witam,

mdel X20 jest modelem wyższym od X8. Różnica tkwi w kontraście statycznym, zużyciu prądu i wielkości podstawy. I tak w serii X20 Kontrast statyczny( to ten istotny) 2000:1, X8 - 1500:1. Co do "skaczącego" obrazu (mogłem pomylić słowo użyte w poprzedniej wypowiedzi) To składa się na to parę kwesti. Przede wszystkim sygnał. Jest to spory rozmiar więc słaby sygnał nie jest wskazany. Poza tym jest parę opcji które to eliminuje. (wyłaczenie DNR i trybu akcji jak dobrze pamiętam) . I naprawdę trzeba mić wyrobione oko żeby coś zobaczyć.

Ale wracając do tematu, jeżeli masz możliwość kupić taniej 46X20 to zdecydowanie warto. Seria X8 jest jego budżetową wersją. Nie słuchaj tych co Ci powiedzieli , że X8 jest leprze - albo się nie znają albo chcą wypchnąć X8 z magazynu.

Pozdrawiam
adi328
 

krecha2

New member
Ja mialem N-ke po hdmi , blu-ray , i denerwowalo mnie skakanie obrazu oczywiscie DNR wylaczone, na filmach widac brak 100hz .. ja wiem tyle ze tv bez 100 hz juz nie kupie.
 

Amatorka

New member
Dzięki bardzio za odzew.
Zastanawiałam się nad 100 hz, ale ja specjalnei różnicy w obrazie nie wychwytuję, a trzeba dać za to z 1000 zł więcej, a to juz dużo dla mnie.

Co do migotania obrazu - wydawało mi sie w sklepie, że x8e ma mniej skaczący niz x20e

Co do kontrastu - czytałam, ze x20e ma lepszy, ale
- ja gołym okiem nei widziałam różnicy
- gdzies tu na forum pisano, ze parametry w specyfikacji to jedno, a osobiste odczucie to co innego

Mam jeszcze pytanie co do "e" - w niektórych sklepach internetowych oferują model 46x8, a w innych 46x8e - czy to jesrt jakaś różnica?
Domyslam sie, że E oznacza, ze produkt jest na Europę, ale czy ma to jakiś wpływ na jakosć telewizora?
 

adi328

New member
pełna nazwa to LC-46X8E, takie wychodzą z Sharp Polska. Jeżeli nie ma końcówki , to może ktoś zapomniał jej dopisać. Żeby mieć pewność , że telewizor przeznaczony jest na polski rynek należy sprawdzić nr seryjne w serwisie lub na infolinii Sharpa (nr nie pamiętam)

I co wy z tym migotaniem??? Fakt że 100 hz fajnie poprawia obraz , ale bez przesady.



Pozdrawiam
Adi328
 

Amatorka

New member
POdglądnełam cenę tego xl2e - ło matko - no, jednak 100hz kosztuje, kosztuje .....

A jeszcze z ciekawości - co to jest TruD? Czy to przydatne bardzo jest?
 

Amatorka

New member
Już się zdecydowałam na x20e (tym bardziej, ze Sharp przestał już to produkować, więc na rynku są juz resztki w sklepach), juz wynegocjowaliśmy z narzeczonym 300 zł zniżki na ten model w Media Markcie (bo ostatnia sztuka z ekspozycji), juz wzięliśmy 4 tysiaki z sobą i ...... kurcze, wierzcie lub nie, stanęłam przed tym tv i naprawdę obraz "skakał". Może nie jakoś bardzo wyraźnie (mój narzeczony tego nie widział), ale ja to widziałam - podczas gdy w innych tv na około obraz był stabilny.
Nie wiem, czy ten model tak ma, czy też wyjątkowo ten egzemplarz był felerny, ale w każdym razie nie kupiliśmy.
WIem, pisaliście, że to zależy skąd jest obraz (cyfra, kablówka itp.), ale przecież w takim sklepie, jak leci np. program 1 TVP, to w każdym tv jest z tego samego źródła.

No i na powrót zastanawiam się nad x8 - ja naprawdę gołym okiem różnicy w kontraście nie widzę, a obraz był przynajmniej stabilny.
Czy ktos ma ten model w domu i moze coś o nim powiedzieć?
 
Do góry