37d65 czy 37wd1e

atols

New member
mam dylemat który wybrać bo cenowo to to samo ok.2400 a może jakiś inny?

Jakie masz warunki - 6*4
jaki sygnał ?-cyfrowa kablówka
jaka odległość od ekranu ?-1,8 do 3,3
jakie urządzenia do podłączenia?-dvd,kamerka,
jaka klasa cenowa? jakieś 2500+\-
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?-raczej wieczorem
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? tv na ścianie okiennej południowej
ile osób zasiada przed telewizorem? - 2,3
Jaki masz ulubiony program? -sport , bajki,przyroda
jaki masz telewizor?- curtis 29 cali
Ma stać czy wisieć?-stać,
Co Cię wkurza w telewizorach ?-brzydki obraz,chce miec ładny wyrazisty obraz i wmiare fajny głos
zgóry dzięki za pomoc
 

a4tech

New member
atols napisał:
...jaki sygnał ?-cyfrowa kablówka
Co Cię wkurza w telewizorach ?-brzydki obraz,chce miec ładny wyrazisty obraz i wmiare fajny głos...


Jeżeli chodzi o sygnał SD i obraz taki jak piszesz...
To nie licz na to, że tak będzie bo tego LCD Ci nie da :(
Z winy nadawcy :confused:

Z tak maleńkich głośniczków to ciężko bedzie o dobry dźwięk.
No chyba, że "fajny" ma być Pani Prezenterki ;)


Co do tych dwóch modeli Sharp-a...

Z tego co próbowałem ustalić, to WD1E nie jest już produkowany
- Jest to LCD z matrycą HD Ready i chyba nie ma 100 Hz :???:
- Ma słabszy kontrast
- Ma tylko 2 x HDMI a D65E już 3
- Nie ma cyfrowego wyjścia audio DD (optyk)
- Mniejsza pamięć telegazety

I pewnie coś jeszcze by się znalazło na minus WD-ka ;)


Więc moim skromnym zdaniem lepszym wyborem będzie D65E.
Tym bardziej, że piszesz o idenycznych cenach za te dwa LCD.


Pamiętaj. Nie daj się nabrać na "wietrzenie magazynów" !!! ;)
 
Ostatnia edycja:

atols

New member
kupiłam d65e {obleci} chociaż źle mi się ogląda film, mam wrażenie jak bym oglądał teatr ,czy to normalne?a może coś nie tak z tv noi w ustawieniach jak dam na tryb uzytkownik czy film to i tak po jakims czasie wraca do trybu dynamicznego ustalonego a tam nic nie idzie ustawić czy ktos wie o co chodzi?
 

a4tech

New member
atols napisał:
...mam wrażenie jak bym oglądał teatr ,czy to normalne?

Opisz to dokladniej...


Co do ustawien trybow, to w twoim TV na kazdym wejsciu sygnalu mozesz ustawic inne tryby (oprocz EXT4).

Tak wiec na sygnale antenowym mozesz miec tryb np. film, a na wejsciu sygnalu z zewnetrzego urzadzenia np. tryb uzytkownika.
TV to bedzie pamietal i automatycznie zmieni go podczas przelaczenia zrodla sygnalu.


Co to trybu "dynamiczny ustalony" to jest normalne, ze reczne ustawienia sa okrojone.


Ale, ze TV sam zmienia tryby wyswietlania to bardzo dziwne :confused:
 

atols

New member
wrażeni jest takie jak bym oglądał taśme montażową a nie film pełnometrażowy to wygląda jak by postacie były naniesione na tło
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
@atols

Posłuchaj rady Kolegi @colin23.


Sprawdziłem (organoleptycznie) na swoim i już dokładnie wiem o co Ci chodzi.

Menu -> Obraz -> Zaawansowane -> Tryb filmu (na Wył.) - To Ci powinno pomóc :D
 

atols

New member
colin23 napisał:
atols czy zrobiłeś to o czym napisałem???


no WIWLKIE,WIELKIE dzięki to jest to ,a już miałem kupować nowy kabel teraz tylko musze wymienić dekoder z kablówki bo ten nie ma wejścia hdmi ponoć wymieniają ale oczywiście za opłatą, jeszcze raz wielkie dzięki pozdrawiam
jeszcze jedno pytanko czy kalibracje robiliście sami czy może lepiej powieżyć to komuś kto sie na tym zna?
No i jak byście wiedzieli czemu mi się przełancza somo no tryb dynamiczny ustalony to też bym był ogromnie wdzięczny
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
@atols

Z tą wymianą dekodera i to jeszcze za dopłatą to się dobrze zastanów.

Jaką masz kablówkę ???
(podobno tylko Aster nadaje sensowny sygnał, w niezłym bitrate)
Czy bedziesz oglądać kanały HD ???

Jeżeli sygnał masz z jakiejś innej sieci i kanały HD nie bedą ogładane...


To moim skromnym zdaniem odpuść sobie :???:


Po własnych testach złącz, wtyków, rozmaitych standardów, powiem Ci tak...

W mojej konfiguracji sprzętu + nadawcy (LCD + FX7600 + C+) najlepiej spisuje się połączenie SCART "Euro" :eek:k:

Nie możliwe ??? A jednak :D


Opiszę to w miarę krótko...

Przy połączeniu kablami typu HDMI lub Component (nadajnika z odbiornikiem) otrzymujesz obraz bez żadnych ulepszeń.
I z takiego właśnie założenia wyszli twórcy tych dwóch standardów.

Rewelacyjnie się to sprawdza przy idealnym sygnale z urządzeń typu:
- odtwarzacze Blu-ray
- Konsole
- wszelkiego rodzaju prawdziwe HD
- no i poczciwe "czyste" DVD

W innych przypadkach przy wykorzystaniu HDMI lub Component widzisz wszystkie brudy i śmieci emitowanego sygnału SD (np. nadawcy, DIVX-y, Itp.)

Nasi nadawcy (w 95% emisji) strasznie obcinają bitrate, kosztem jakości obrazu i dźwęku :(



Wracając do typu kabli i możliwości korzystania z dobrodziejstw elektoniki zastosowanej w naszych sprzętach...


Jeżeli posiadasz przeciętnej jakości sygnał SD to najleszym rozwiązaniem jest połączenie SCART !!!

Dlaczego, a dlatego, że właśnie ten sygnał był przewidziany przez producentów jako słabszy (np. VHS), wymagający poprawy (pomocy nowoczesnej elektroniki) za którą zreszą płacimy ;)

Te właśnie wejścia są poprawiane (wspomagane) przez elektonikę nowych TV.

Dzieki temu obraz jest skutecznie poprawiany, wygładzany i ew. śmieci, pixele i "artefakty" znikają z powieszchi naszych ekranów :eek:k: :eek:k: :eek:k:
Prawie ;)

Oczywiście taki obraz nie bedzie idealny :twisted:


Kończąć moje wypociny powiem tak...

Mimo inwestycji w "sensowne" kable Component (producent i seria w podpisie) ODKŁADAM je do szafki i czekam na lepszy sygnał.
Kabel HDMI użyję do podpięcia odtwarzacza DVD ze skalerem obrazu.

Dekoder cyfrowy (SD) z LCD połączyłem kablem SCART (Tech+Link - seria Wires) i z tego połączenia jestem najbardziej ZADOWOLONY :) :) :)


Pozdrawiam i zalecam zdrowy rozsądek :cool:

--------------------------------------------------------------------------------------

Co do trybu "dynamicznego ustalonego" - zwróć uwagę, że każde wejście sygnału możesz oddzielnie ustawiać.

Więc jeżeli np. podczas ogladania zwykłej TV, zmienisz tryb na np. film... TV go zapamięta. Ale gdy przejdziesz na inne źródło sygnału (np. EXT1) to tu już możesz mieć zupełnie inne ustawienia prawie wszystkiego (tryb, obraz, audio, eco).

Co do prawdziwej kalibracji. Podobno ma to sens i ludzie są z niej naprawdę zadowoleni.
Ja osobiście nie miałem możliwości zobaczyć róznicy na własne oczy, więc nie będę się na ten temat wypowiadał ;)
 
Ostatnia edycja:

atols

New member
no no toś się rozpisał
posiadam kablówke "vectre" jaki sygnał?nie mam pojęcia,ale wydaje mi się że wmiare dobry
efekt teatralny jest jeszcze lekko odczuwalny więc jednak zakupie nowy przewód a jak mi się uda to taki jak proponujesz
a samoistne przełanczanie się trybu jest nawet wtedy gdy nikt nie rusza pilota normalnie leci se film lub cos tam w trybie np.standart a po jakimś czasie myk sobie na dynamiczny ustalony (euro mam na ext1) no i zwykła antena na tv
jak byś miał jakiś pomysł to daj znać
 
Ostatnia edycja:

atols

New member
ok kupiłam kabel obraz troche lepszy choć bez rewelacji jak za tą cene
no i rozwiązałem proglem zmieniania się trybów, lcd był na sklepie na wystawie więc w menu startowym miał załączony tryb magazyn a nie dom robią tak na sklepach żeby jak klijent se poprzestawia to lcd wraca se sam do ustawienia tryb dynamiczny ustalony no i po sprawie
wielkie dzięki za pomoc i zainteresowanie
 

a4tech

New member
atols napisał:
...rozwiązałem proglem zmieniania się trybów, lcd był na sklepie na wystawie więc w menu startowym miał załączony tryb magazyn a nie dom robią tak na sklepach żeby jak klijent se poprzestawia to lcd wraca se sam do ustawienia tryb dynamiczny ustalony...

Dzięki za info, napewno przyda się na przyszłość :eek:k:
 

toscanii

New member
Witam posiadam tez model d65e sharpa i tez mi telewizor do ustawien dynamicznych ustalonych wraca sam co z tym zrobic mozna??????prosze o pomoc
 

toscanii

New member
OK,doszłem do tego po zmianie na dom,teraz druga sprawa jak macie obraz ustawiony,dokladnie bo ja mam tak i oglądam cyfre+ przez dekoder
podswietlenie+8
kontrast+30
jasnosc +15
kolor+2
barwa o
ostrosc +2
zawansowane
temperatura kolorow-srednio wysoka
tryb filmu standardowo
active contrast wlaczony
dnr-srednia
3d-yc-standardowo
zakres maks+16
min-16
dzwięk
ustawiłem tylko efekt surround na wlaczony
eco-oszczedzanie energi-standardowo
reszta w eco wylaczona
ustawienia
wss-właczone
tryb 4:3 panaromiczny
szybkie uruchamianie właczone
a jak wy macie możecie opisać???????????
a jeszcze odlegosc od telewizora wynosi moja 3m gdzies i telewizor jest powieszony
 
Do góry