Ciężki wybór SHARP LC-46XL2E czy LC-52XL2E ?

celer

New member
witam,
chciałbym sie was poradzic co do wyboru SHARPA. juz udalo mi sie ustalic, na jaki model i firme chce przeznaczyc pieniadze - glownie z waszych postow (aczkolkwiek sama prezentacja w mm mnie zbytnio nie przekonala, obraz nie byl dosc ostry, ale biore poprawke na zbiorowa antene i oslabienie sygnalu. nie chcialem ogladac filmow dedykowanych przez producenta, tylko na zwyklej antenie).
i teraz tak... mam do wyboru albo 52 albo 46 cali. caly problem polega na tym, ze chcialbym rowniez kupic amplituner z glosnikami, i tu niestety moj budzet jest ograniczony. kupujac 52 cale nie starczy mi na "granie" ale - beda 52 cale. z tym ze co to za ogladanie na dwoch oryginalnych glosniczkach. kupujac 46 styknie mi rowniez na ampli. z glosnikami.

stad moje zapytanie - czy warto wydawac 2000,- wiecej na 52" bez "grania"?

troche o mnie ;)

antena cyfra +
ogladamy glownie we dwoje
odleglosc 4,5 - 5m
okno na calej scianie - prostopadle w odleglosci 2,5m
ogladam glownie tv, czasem dvd (pewnie dlatego ze mam stare crt)
tv bedzie wisialo na scianie


bardzo prosze o pomoc. nieukrywam ze moge zmienic marke by posiadac tansze 52" tylko czy warto? duzo sie naczytalem o sharpach i nie wiem czy w tym przedziale cenowym byloby cos innego wartego uwagi.


z gory dziekuje
 

DanielKK

New member
Sądząc po odległości od tv 52' powinien być ok. Jeżeli jednak chcesz oglądać więcej filmów na dvd, oglądasz na Cyfrze+ koncerty albo kanały muzyczne to lepsza jest opcja z kinem domowym.

Przy takim tv trochę szkoda dźwięku słuchać z głośników telewizora. Dobrze gdy jakość obrazu współgra z dźwiękiem.
 

celer

New member
ha... no wlasnie. wydaje mi sie ze wybor juz padl na 52, tylko ciezko jest go w wawie dostac. w tym sensie zeby nie przeplacac. na allegro oglasza sie koles z wiwa plaza czy cos takiego i ma go na miejscu za 6500 ale jest jeden haczyk. mianowicie to sa sprowadzane lcd'iki i podobno sharp polska w nie uznaje gwarancji :(
 

Arystokrata

New member
Witam
Ja na swoją 52-ke patrzę już ponad rok z 2,5 – 3 metrów i wydaje mi się mały, więc „wielkości nigdy za wiele” a poza tym amplituner z głośnikami za 2tyś to niewiele lepiej Ci zagra niż te „dwa oryginalne głośniczki”, więc moja rada – bierz 52 i tymczasem słuchaj dwóch oryginalnych głośniczków a na kino zacznij zbierać odnowa a chcąc posłuchać później „grania” na miarę swojego TV nazbieraj wiele więcej no i jak najszybciej, czego serdecznie Ci życzę…..

Pozdrawiam
 

celer

New member
pewnie masz racje, wczoraj jeszcze w sklepie go ogladalem i rzeczywiscie jest super. chociaz juz sam nie wiem, wiesz... im wiecej sie czyta, tym mniej sie wie. powiedz mi czy kupilbys ten tv jeszcze raz, jestes z niego zadowolony?
 

Arystokrata

New member
witam...
Nie wiem co Ci powiedzieć... ale powiem tak:
Swojego Sharpa kupiłem ponad rok temu i przez ten czas nie miałem z nim najmniejszych problemów, nie byl ani razu w serwisie nie wypatrzyłem w nim żadnych martwych pikseli żadnego białego różu nie słysze żadnego buczenia itd. poprostu nie dopatrzyłem się żadnych wad tego TV o których naczytałem się na róznych forach.... jestem zadowolony z tego zakupu i nie żałuję wydanej kasy...
....ale czy bym go kupił dzisiaj?... pewnie NIE ale tylko dlatego że rok temu zapłaciłem za niego ponad 10tyś a technika cały czas pędzi do przodu i za tą kase dziś szukałbym nowszego technicznie i pewnie większego :) ale nie wykluczone że również w śród Sharpów....
 
Do góry