Sharp LC32B20E problem z obrazem...?

MichaelZet

New member
Witam,
mam pytanie do użytkowników lub do kogoś kto się z takim przypadkiem spotkał lub wie co to za przypadłość. Otóż przy wyświetlaniu na ekranie kolorów zielonego a szczególnie szarozielonego, niebieskiego lub szaroniebieskiego lub szarego i jego wszystkich różnych odcieni można zauważyć lekkie drżenie obrazu. Objaw jest mniej więcej taki jak na telewizorze CRT. Najbardziej ten efekt jest widoczny przy oglądaniu telewizji (sygnał z analogowej kablówki UPC ) lub przy oglądaniu słabej jakości filmów na DVD. DVD podłączone przez kabel HDMI czyli cyfrowo. Przy podłączeniu komputera przez HDMI efekt ten również można zaobserwować ale już w niewielkim stopniu i tylko jest widoczny przy szarym ciemnym tle. Dodam, że próbowałem różnych ustawień z wyłączeniem wszelkich poprawiaczy obrazu i nic to nie daje. Wezwałem magika z serwisu popatrzył, popatrzył i stwierdził, że faktycznie coś jest i TV powędrowało do serwisu. Po 2 dniach telewizor odebrałem z wpisem do karty gwarancyjnej : telewizor sprawny. Pan z serwisu powiedział, że to wina kabla albo zakłócenia z sieci elektrycznej. Kabel raczej odpada bo efekt jest widoczny przecież i na TV i na DVD i przy podłączeniu pod komputer jako monitor. Dodam jeszcze, że to już mój drugi ten sam Sharp i na pierwszym egzemplarzu takich problemów nie było więc raczej zakłócenia z sieci również odpadają.

Z góry dziękuję za jakieś porady i sugestie.
 
Do góry