jaki telewizor:(

szynas222

Member
Teraz mysle na zakupem telewiozra

mysle nad dwoma modelami

Pierwszy LCD Sharp46x20e

Drugi to Plazma Panasonic TH-46PY80P

mysle na tymi dwoma ale nie wiem co wybrac plazme czy lcd

mowi sie ze plazma ma lepsze odwzorowanie kolorow i patrzac z roznych katow nie ma efektu ze obraz jest inny tak jak sie dzieje z lcd. Ale jak patrzen katy widzenia to ten lcd i plazma maja takie same. Mowi ze pozatym Lcd moze miec zla jakosc na SD a z tego co wiem to jednak wiekszac kanalow z N jest wlasnie w tym systemie nadawanych

Sam tez nie wiem jaki wybrac rozmiar LCD i Plazmy do moich warunkow ktore posiadam a wiec:

-odeglosc od ogladania 3-3.5m
- Telewizja N
I tak mysle nad wyborem pomiedzy tylko tymi 2 telewizorami. Pytanie brzmi jaki telewizor i jaki rozmiar do moich warunkow
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oba model dobre, jeżeli tylko telewizja skłaniałbym się ku plazmie Panasonica. Co do odległości to 3,5m - 46 cali jak najbardziej pasuje.
 

szynas222

Member
marciniozo napisał:
Oba model dobre, jeżeli tylko telewizja skłaniałbym się ku plazmie Panasonica. Co do odległości to 3,5m - 46 cali jak najbardziej pasuje.

To znaczy mysle o czyms uniwersalnym. To znaczy bede ogladal glownie telewizje, ale tez filmy no i planuje zakup konsoli Playstation 3 czy poradzi sobie z tym lepiej Plazma czy Lcd. Jaka bede wady i zalety tych telewizorow jesli chodzi o moja sytuacje i moje warunki i o te 2 konkretne telewizory. I tak mi ktos mowil ze na taka odleglosco to 46 jest za duzy i najlpeszy bedize 37 bo tak moge widziec piksele, a wiadomo tez wiekszasc kanalow w N jest nadawnych nadal w SD to mam rozmuiec bede widzial te piksele czy nie??
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na dobrych kanałach odbieranych cyfrowo nie będziesz widział żadnych pikseli!!! Na kiepskich typu Polonia1 możesz je zobaczyć i na 32 calach.

Ja oglądam 42 calową plazmę panasonic z odległości 3m .... i jakiś mały ten TV mi się wydaje.
Powtarzam 46 cali będzie dla Ciebie OK". Plazma poradzi sobie z PS3.

Pozdrawiam
 

szynas222

Member
i co dalje

Wiekszosc ludzi pod moje warunki poleca mi jedank LCd piszac tez ze plazma to przestarzala technologia a pozatym nie wem jak z ta wielkosci telewizora cy 46 nie bedzie za duzyu. I ma rozumiec ze duzo jest takich kanlow odbieranych za pomoca N cyfrowych ktore maja slaba jakosc tzn. piksele??
 

pietrekth7

New member
Napisze tak

Mam 42 cale Sharp xl2e a odległość od tv jest ok 3,5 metra i jest ok aczkolwiek 46 też by był ok .
Jeśli chodzi o jakość plazma czy lcd to bym wybrał LCD .
Piszesz że masz N przy tv Sharp xl2e kablówka wygląda ok z 3 metrów a dopiero co N :D pozdrawiam Piter
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jaka większość uważa tą plazmę za przestarzałą... pewnie ludzie Ci na oczy jej nie widzieli - chodzi mi oczywiście o warunki domowe - obraz w sklepie to nieporozumienie.

Najlepiej jak miałbyś możliwość zobaczyć dany model w domu i samemu ocenić. No chyba, że trafisz do porządnego sklepu, gdzie rzetelny sprzedawca pozwoli Ci podłączyć jakiś własny materiał czy poda do TV dobry sygnał i uczciwe ustawi parametry TV - ale tak to chyba tylko w erze...

Ja tak zrobiłem tzn. obejrzałem u znajomych obraz z kablówki, którą też mam i dlatego zdecydowanie wybrałem plazmę / jak w podpisie/. Własne oczy to najlepszy doradca!!!
Zależy co kto lubi, według mnie plazma daje bardziej zbliżony obraz do tego z TV CRT i mi to bardzo odpowiada. Ale oczywiście wybór należy do Ciebie.

Powodzenia

Edit
Widzę, że w innym wątku pytasz o to samo... Powiem Ci tak, nie koniecznie kolega musi Cię w błąd wprowadzać. Ale tak jak napisałem każdy postrzega świat inaczej i może koledze bardziej odpowiada obraz z LCD. Co do tego, że Plazma to przestarzała technologia no to tu już mnie Twój znajomy zaskakuje... nie wiem skąd ma takie informacje. Wystarczy trochę poczytać w necie!!! Co do jakość nowych modeli LCD z pewnością są dużo lepsze od swoich poprzedników i dają super obraz... pozostaje tylko kwestia ceny....
 
Ostatnia edycja:

szynas222

Member
marciniozo napisał:
Nie wiem jaka większość uważa tą plazmę za przestarzałą... pewnie ludzie Ci na oczy jej nie widzieli - chodzi mi oczywiście o warunki domowe - obraz w sklepie to nieporozumienie.

Najlepiej jak miałbyś możliwość zobaczyć dany model w domu i samemu ocenić. No chyba, że trafisz do porządnego sklepu, gdzie rzetelny sprzedawca pozwoli Ci podłączyć jakiś własny materiał czy poda do TV dobry sygnał i uczciwe ustawi parametry TV - ale tak to chyba tylko w erze...

Ja tak zrobiłem tzn. obejrzałem u znajomych obraz z kablówki, którą też mam i dlatego zdecydowanie wybrałem plazmę / jak w podpisie/. Własne oczy to najlepszy doradca!!!
Zależy co kto lubi, według mnie plazma daje bardziej zbliżony obraz do tego z TV CRT i mi to bardzo odpowiada. Ale oczywiście wybór należy do Ciebie.

Powodzenia

Edit
Widzę, że w innym wątku pytasz o to samo... Powiem Ci tak, nie koniecznie kolega musi Cię w błąd wprowadzać. Ale tak jak napisałem każdy postrzega świat inaczej i może koledze bardziej odpowiada obraz z LCD. Co do tego, że Plazma to przestarzała technologia no to tu już mnie Twój znajomy zaskakuje... nie wiem skąd ma takie informacje. Wystarczy trochę poczytać w necie!!! Co do jakość nowych modeli LCD z pewnością są dużo lepsze od swoich poprzedników i dają super obraz... pozostaje tylko kwestia ceny....

No teraz to sam nie wiem ale czy roznica miedzy lcd sharp tego modelu jest rzeczywiscie tak duzo jesli chodzi o obraz w stosunku do tej plazmy panasonica???Przeciez mowi sie ze te LCD z wyzszej polki sa naprawe dobre i maja coraz lepsza widocznosc czerni. Pozatym LCD z tego co wiem lepiej sobie radzi np z Playstation 3 niz plazma. Sam nie wiem co wybrac mysle ponmiedzy tymi dwoma modelami i naprawde nie wiem. Wypowiadajcie sie dalej moze mi to cos pomoze
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do tego LCD nie mogę się wypowiadać bo nie "widziałem go w akcji".

Plazma z pewnością świetnie sprawdzi się jako typowy TV, radzi sobie bardzo dobrze z każdym sygnałem. Z PS3 też sobie z pewnością poradzi, czy lepiej niż ten LCD - tego nie wiem, być może nie.

Tak jak pisałem najlepiej jak sam sprawdzisz "organoleptyczne" i wybierzesz telewizor jaki będzie Ci odpowiadał.

Ja mogę powiedzieć Ci jedno PV80 jako TV sprawdza się znakomicie i pokazuje obraz zbliżony do CRT. / niedoścignionego wzorca jeżeli chodzi o jakość obrazu /

Pozdrawiam
 
Do góry