Dvi=> Hdmi Odebrano niekompatybilny sygnał.

skubbi

New member
Witam.
Podłaczylem komputer do tv Sharpa lc37x20e za pomoca kabla dvi-hdmi. Ustawilą mi sie rozdzielczosc 1378xx. Gdy we wlasciwosciach karty graficznej (pulpit/wlasciwosci) ustawie rozdzielczowsz 1920x1080 pojawia mi sie czarny ekran i wyskakuje komunikat " Odebrano niekompatybilny sygnał sygnał video. Sprawdz ustawienia urządzenia wyjsciowego".
Nie mam pojecia co jest grane :p moze mam cos uszkodzone :/?
 

tolek_88

New member
a jaki masz model TV? W moim Sharpie LC-46X20E jest wyraźnie napisane w instrukcji, jaką rozdzielczość przyjmie od kompa. I 1980x1080 niestety tam nie ma. Też byłbym ciekawy, czy udało się komuć coś więcej wyciągnąć, bo u mnie poki co max udało mi się osiągnąć 1280x1024 na kablu D-Sub
 

ziupo

New member
A to dziwne, moze nie czytaleś instrukcji, ponieważ w niej jest wyraznie napisane jakie rozdzielczosci obsluguje TV, gdybyś przeczytał wiedziałbyś, że dvi to nei jest najlepszy pomysł, lepsze hdmi-hdmi bo wtedy można wyświetlić sygnał ze stałym skanowaniem (p) bez przeplotu.
 

tolek_88

New member
ziupo napisał:
A to dziwne, moze nie czytaleś instrukcji, ponieważ w niej jest wyraznie napisane jakie rozdzielczosci obsluguje TV, gdybyś przeczytał wiedziałbyś, że dvi to nei jest najlepszy pomysł, lepsze hdmi-hdmi bo wtedy można wyświetlić sygnał ze stałym skanowaniem (p) bez przeplotu.
@ziupo - a czy w tej poradzie przeszło Ci przez myśl, że gość może nie mieć gniazda HDMI w komputerze? Dalej hdmi-hdmi jest lepszym pomysłem?
 

ziupo

New member
Tak?
No to skoro nie ma to jesli chociaż przeczytał instrukcję to wie jakie rozdzielczości obsługuje ten model :| A jeśli nie to mógł chociaż napisać jakie dvi ma na myśli?
 

Azmar

New member
skubbi - jaką masz kartę graficzną i sterowniki?
miałem ten sam problem z tym telewizorem i z podłączeniem jego pod kompa.
(GeForce FX 5500) zciągnąłem nowe sterowniki do grafy ze strony producenta, zapuściłem kreatora wielu monitorów i pomogło.

teraz tv sharp pracuje mi na rozdzielczości 1920X1080 przy 60Hz z i bez przeplotu (mogę wybrać)
 
Do góry