LC-32XL8E czy KDL-32W4000 ???

wsobol

New member
Witam wszystkich. To mój pierwszy post. Stanąłem przed zakupem telewizorka, bo stary padł po 13 latach i stwierdziłem, że nie będę go naprawiał. Prześledziłem różne strony, ale tu chyba jest najwięcej i najlepszych informacji. Mimo to jestem w dylemacie, który z dwóch wybrać?:confused:
Sharp LC-32XL8E, czy Sony KDL-32W4000?
Generalnie przychylał bym się do Sharpa, ale odstręcza mnie przede wszystkim strasznie długie przełączanie kanałów (ok.2-3 sek.), które testowałem w MM.
Brak tunera DVB-T MPEG4 idzie przeżyć, bo u mnie w Łodzi jeszcze nie nadają, a jak się sygnał pojawi, to pewnie i w ślad za nim będą sprzedawane zewnętrzne dekodery, które będzie można zakupić za 200-300 zeta.

Na dzień dzisiejszy mam kablówkę osiedlową (sygnał SD na CRT bardzo dobry), a także transmisję cyfrową poprzez tę kablówkę. W przyszłym roku może dokupię N-kę. Nagrywarka DVD ma wyjście HDMI więc idzie podpiąć z lepszą jakością obrazu. BlueRaya ani konsoli na razie nie przewiduję. :( Oglądam z odległości 3 mtr, a większy TV nie wchodzi w rachubę, bo się nie zmieści we wnęce między szafami.
Wracając do TV cyfrowej przez kablówkę, wyczytałem, że Sony ma również wbudowany tuner DVB-C do kablówki, ale jest tam gwiazdka i zastrzeżenie, że nie wszędzie działa. Jak na mój rozum dekodery DVB-C oferowane przez kablówkę mają gniazdo dla kart warunkowego dostępu i nie wiem gdzie taką kartę miałbym włożyć do Soniaka? Może się mylę, ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy będę potrzebował dokupić tuner DVB-C od mojej kablówki do tego Sony?
A może zasugerujecie jeszcze coś innego?
 

wsobol

New member
W piątek padło jednak na soniaka.
Wracając do kablówki DVB-C i kart waunkowego dostępu, to Sony ma zwykłe gniazdo modułów CI. Z tego co zrozumiałem, to jest to zwykła PCIMCIA i należy dokupić czytnik kart chipowych na PCIMCIA-ę. Sygnał jest kodowany w standardzie Conax. Zrobię próbę i powiem jak to wyszło.
 
Do góry