Sharp LC32 X20 czy RD8 E???

przemas26

New member
Witam.
Proszę o pomoc. Od dłuższego już czasu poszukuje dobrego TV 32 cale. Zdecydowałem się na markę Sharp. Teraz jednak zastanawiam się który z wymienionych modeli wybrać? X20E czy RD8? Ten pierwszy jest Full HD ale bez 100 Hz, a drugi 100 Hz ale bez Full HD. Zależy mi na wyrazistym obrazie bez smużenia. (Obraz z Cyfry+).Ze względu na ograniczony budżet odrzuciłem model XL8E.
 

przemas26

New member
Tak wiem, że full hd nie jest w tym momencie najważniejsze, ale na korzyść X20 przemawia podwyższony kontrast (2000), podczas gdy w RD8 (1500). X20 ma też funkcję RGB+, której nie ma RD8.Odpowioada ona za kolor czerwony. Natomiast RD8 oprócz 100Hz ma szybszą prędkość matrycy 4ms, a X20 6ms. Stąd moje wątpliwości, który wybrać...
 

Stilon

New member
przemas26 napisał:
I jeszcze jedno... Niektórzy sie wypowiadają, że 100Hz przy 32 calach nie wiele zmienia??? Nie wiem czy to prawda?

Bzdura, posiadam RD8E i różnicę przy włączonej i wyłączonej funkcji 100Hz widzę. Jak dla mnie to bardzo przydatna funkcja. Obraz (zwłaszcza postacie) są "bardziej stablne", nie drżą. Także polecam TV z funcją 100Hz (w Sharpie nazywa się to podwajaniem klatek).
 

żona

Banned
Stilon napisał:
Bzdura, posiadam RD8E i różnicę przy włączonej i wyłączonej funkcji 100Hz widzę. Jak dla mnie to bardzo przydatna funkcja. Obraz (zwłaszcza postacie) są "bardziej stablne", nie drżą. Także polecam TV z funcją 100Hz (w Sharpie nazywa się to podwajaniem klatek).
:confused:U mnie w telewizorze serii B20E,nie ma 1ooHz i nic nie drży,więc to może nie bzdura,tylko masz coś nie halo z odbiornikiem.
 

Stilon

New member
żona napisał:
:confused:U mnie w telewizorze serii B20E,nie ma 1ooHz i nic nie drży,więc to może nie bzdura,tylko masz coś nie halo z odbiornikiem.

Z moim odbiornikiem wszystko ok. Może napisałem zbyt dosadnie ale kiedy wyłączam opcję 100hz to kontury postaci stają się mniej stateczne. Przy włączonych 100hz obraz staje się bardziej "spokojny, wygładzony". Żona tobie proponuje sprawdzić na odbiorniku, który jest wyposażony w 100hz, wtedy zrozumiesz:)
 

sPiDeK

Member
Ja rowniez stalem przed wyborem pomiedzy 100Hz a zwyklym. Postawilem obydwa sharpy kolo siebie i stwierdzilem ze.....lepiej sie oglada bez 100Hz. Wybralem 37b20e do tego 800zł w kieszeni ;) Wedlug mnie nie warto.
To moje subiektywne odczucie.
 

żona

Banned
Stilon napisał:
Z moim odbiornikiem wszystko ok. Może napisałem zbyt dosadnie ale kiedy wyłączam opcję 100hz to kontury postaci stają się mniej stateczne. Przy włączonych 100hz obraz staje się bardziej "spokojny, wygładzony". Żona tobie proponuje sprawdzić na odbiorniku, który jest wyposażony w 100hz, wtedy zrozumiesz:)
100Hz to nie nowość,więc Twoja propozycja nieaktualna,ale w opisie różnic to dobrze,że zweryfikowałeś swoją ocenę,bo w rzeczywistości przy dobrej matrycy(sam wymieniałem i za trzecim razem dostałem taki jak trzeba,czyli obraz "żyleta"),różnice są trudne do zauważenia.Dlatego miałem wątpliwości po Twoim opisie co do odbiornika.
 
Do góry