Moduł CI dla Sharp Aquos 46XL1E

Szemot

New member
Witam. Zakupilem rok temu Sharp Aquos 46XL1E i tuner cyfrowej naziemnej TV zgodny jest z MPEG2. Mieszkam w Warszawie i wszystkie stacje DTV są os nowego roku w MPEG4 wobec czego obecnie nie odbieram nic na naziemnej TV Cyfrowej a przez zamieszanie ze zmiana nadajnika w Wawie nie mam także naziemnej analogowej. Słyszałem, ze istnieje cos takiego jak podłaczenie jakiejs karty do modułu CI żeby TV obsłuzył MPEG4.

1. No i teraz pytanie gdzie moge cos takiego znaleźć które wybrac czym się róznią itp ?
2. Czy obsłużą takze kanały HD Bo w tej chwili w Warszawie mozna teoretycznie odbierać TVP i TVN w HD

Z góry dzieki za wszelką pomoc.
 

sPiDeK

Member
Z tego co wiem z Sharpami dobrze wspolpracuja moduly Neotion. Narazie jest malo sklepow w ktorych mozna kupic ten modul. Cena okolo 200zł. Kanalaow Hd nie obsluzy o ile dobrze wiem i raczej nie bedzie modulu ktory je obsluzy.
 

tdj

New member
Szemot napisał:
2. Czy obsłużą takze kanały HD Bo w tej chwili w Warszawie mozna teoretycznie odbierać TVP i TVN w HD
blad, nigdy nie bylo takiej konfiguracji kanalow hd;)

W W-wie w tej chwili jest TVP HD oraz Polsat Sport HD, oba kanaly full hd - wiem bo ogladam dvb-t na kompie od roku...

Tez przylaczam sie do pytania ktora karta dziala poprawnie z Sharpami?
 

Szemot

New member
tdj napisał:
blad, nigdy nie bylo takiej konfiguracji kanalow hd;)

W W-wie w tej chwili jest TVP HD oraz Polsat Sport HD, oba kanaly full hd - wiem bo ogladam dvb-t na kompie od roku...

Tez przylaczam sie do pytania ktora karta dziala poprawnie z Sharpami?

Oczywiscie że była. TVN HD to widzialem juz chyba od stycznia czy lutego zanim o TVP HD zaczeto pisac tu na fotrum. Potem jak weszło TVP HD to myślałem (łudzac sie jedynie) ze nadawac bedzie w MPEG 2 wiec starałem sie na TV ustawic nowe kanaly ale nadal nic. jedynie tylko napisane jakie stacje teoretycznie mógłbym ogladac jakbym miał taka mozliwosc i słychac było dzwiek. A o polsacie sport HD to pierwsze słysze ze na DVB w wawie działa ale dobrze wiedziec :)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
tdj napisał:
ciekawe czy zobaczysz roznice pomiedzy przeplotem a bez? ja na swoim monitorze z rodz. 1280x1024 na pewno nie;)

Tu nie chodzi o zobaczenie roznicy (chociaz na 46' bedzie widac) tylko o sposob nadawania. Obecnie zadna TV nie nadaje w 1080p czyli w FullHD i szybko sie to nie zmieni. TV FullHD wykorzystasz jesli bedziesz ogladal filmy z BluRaya w 1080p
 

Szemot

New member
Z tego co wiem to w Japonii niektóre stacje nadaja w 1080p. Ale Japonia to dla nas wszystkich nadal kraj o ktorym możemy poczytac w magazynie S-Fi :D
Bo np jak rok temu czytalem tu na forum, że jets japońska stacja HD 3D :shock:
 

tdj

New member
Szemot napisał:
Z tego co wiem to w Japonii niektóre stacje nadaja w 1080p. Ale Japonia to dla nas wszystkich nadal kraj o ktorym możemy poczytac w magazynie S-Fi :D
Bo np jak rok temu czytalem tu na forum, że jets japońska stacja HD 3D :shock:
heh dokladnie, ostatnio u nich pojawila sie oferta na 1Gb/s internet dla domu, 100Mb/s juz im nie wystarczylo:)
 
Do góry