46 cali, pytanie tylko które ?

Etoo

New member
Jestem zainteresowany kupnem telewizora FullHD LCD o wielkości 46" (odległość TV od sofy to około 3,5).Po opiniach znajomych oraz własnych odczuciach wizualnych zdecydowałem się, że moim najbliższym zakupem będzie właśnie telewizor Sharpa.
Źródłem obrazu będzie zwykły nbox.
Najbardziej zależy mi na dobrym obrazie podczas meczów (nSport), oprócz tego często będzie włączone Discovery, Eurosport, TVN i TVN24 (SD).
Drugim, nawet ważniejszym źródłem obrazu będzie komputer.
Będzie on prawdopodobnie podłączany kablem DVI-HDMI (karta grafiki 8800GT). Celem tego podłączenia będzie odtwarzanie filmów w FullHD, więc zależy mi na tym aby jakość (obraz z PC) obrazu była dobra.

I tutaj zaczynają się schody, chcę 46" FullHD Sharp. Z internetowych opinii naczytałem się różnych rzeczy: ten buczy, ten smuży, ten ma brzydki obraz z PC, ten ma pilot słaby itd. Co jest godne polecenia z tych modeli:

Sharp LC-46X8E
Sharp LC-46X20E
Sharp LC-46XL2E
Sharp LC-46XD1E
Sharp LC-46HD1E
Sharp LC-46XL1E

Byłbym wdzięczny za okazaną pomoc
 

garadek

New member
sharp 46

Czesc Etoo, jestem w bardzo podobnej sytuacji jak Ty - po przestudiowaniu forow, przepytaniu znajomych i obejrzeniu w sklepie zdecydowalem sie na zakup sharpa. Nadal go jednak nie posiadam, wiec moja opinia nie bedzie bazowala na wlasnym doswiadczeniu. Niemniej jednak chcialbym sie podzielic kilkoma spostrzezeniami, ktore moze ci sie przydadza, a nastepnie sam licze na komentarz bardziej obeznanych i doswiadczonych forowiczow.

Na stronie sharpa istnieja tylko 4 modele 46:
Sharp LC-46X8E
Sharp LC-46X20E
Sharp LC-46XL2E
Sharp LC-46HD1E

W kilku sklepach i na forach spotkalem sie z kilkoma innymi modelami, lub przynajmniej ich nazwami, ale mysle, ze skoro sharp sie do nich nie przyznaje, to mozemy je pominac.

Najwiecej informacji znalezc mozna o modelu 20e, ktorego wersja 42 jest chyba najbardziej wychwalanym lcd jezeli chodzi o stosunek jakosci do ceny. Mam nadzieje, ze 46 jest rownie udane, choc jest o nim zdecydowanie mniej informacji. I tutaj moje pierwsze pytanie - czy te telewizory roznia sie tylko wielkoscia? Instrukcja na stronie sharpa jest wspolna dla obu, wiec przynajmniej teoretycznie powinny byc takie same. Zastanawiam sie jednak, czy nie ma jakichs roznic praktycznych jak np. inna fabryka, inny kraj montazu, troche inne menu, itd.

8e poczatkowo uznawalem za nastepce 20e, gdyz jak mi sie zdaje pojawil sie pozniej. Wyglada jednak na to, ze jest to nieco okrojona wersja 20e, aby zredukowac cene. Roznice jakie udalo mi sie wygrzebac to brak podświetlenia o czterech długościach fali, brak trybu Action (zmniejsza rozmycie ruchomych obiektów) w 8e oraz 6 msec w 8e na rzecz 4 w 20e.
Ciezko mi powiedziec, czy sa jeszcze inne roznice i czy warto doplacac te pare stow roznicy do 20e. Mam nadzieje, ze ktos skomentuje.

L2E daje ponad 20e dodatkowo 100Hz zamiast 50-60. Ponoc jest to malo zauwazalne / nie zuwazalne, a roznica w cenie jest juz bardzo widoczna. Tu rowniez licze na komentarz kogos, kto widzial oba modele w praktyce.

hd1e jest juz drozszy i ma wbudowany twardy dysk o pojemności 160 GB i 4 tunery. Jest tez ciekawostka, ktorej nie rozumiem - na stronie sharpa istnieja znaczki HD Ready i Full HD. Wszystkie powyzsze modele maja zaznaczone HD Ready i podana informacje, ze wspieraja rozdzielczosc 1920x1080, jednakze tylko hd1e obdazony zostal dodatkowo znaczkiem Full HD. Tlumaczenie znaczku mowi tyle: "Panel o pełnej rozdzielczości High Definition (1920 x 1080) jest w stanie wyświetlić pełną ilość danych dostarczanych podczas przekazu HDTV." To znaczy, ze inne modele nie moga? Dziwna sprawa jak dla mnie, mam nadzieje, ze ktos moze to wyjasnic.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy tych potrzebach najlepszym rozwiązaniem jest Sharp 46 HD1.
Jest to jedyny model Sharpa z elektroniką Loewe.
Ma największą płynność.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590&highlight=hd1
Poza wspomnianą cechą jakość obrazu nie budzi żadnych zastrzeżeń, zarówno w szybkich, dynamicznych scenach, jak i spokojnych stonowanych. Nie zauważyłem żadnego smużenia czy drgania obrazu. Wszystkie ujęcia wyglądały bardzo stabilnie.​

PICT0306_sharp_HD1E.jpg

PICT0307_sharp_HD1E.jpg

PICT0308_sharp_HD1E.jpg

Wszystkie wymienione modele Sharpa są Full Hd.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590&highlight=hd1 - czytaj test
 

garadek

New member
8e czy 20e

dzieki Kiki, hd1 na razie nie dla mnie :(
moglbys prosze jeszcze doradzic na temat 46x20e i 46x8e, bo miedzy tymi dwoma modelami pozostal mi wybor i jeszcze czy 46x20e to to samo, co 42x20e.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
model 46 X8 - to wersja młodsza . miała na wyposażeniu dodatkowo jeden filtr i inna podstawkę.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23842 - ma takie same parametry .

Przy okazji sprawdziliśmy sygnał SD. Przypominam że odległość 0,5 metra od ekranu. i co?
I rewelacja. Nowe skalery są poprostu znakomite.
5ff93548247c41a2med.jpg



Niektóre ujęcia napawają dumą i radością.
1b141acb5f005dcamed.jpg


Cenę masz na priw
 

lbugiera

New member
Mruganie w 46X20

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Podłącze się pod ten wątek ponieważ również zastanawiam się nad zakupem 46x8 lub 46x20.

Bawiłem się dłuższą chwile modelem X20 w MM i nie podobała mi się jedna rzecz. Gdy włączymy tryb akcji telewizor mruga jak monitor CRT ustawiony na 60 Hz. Przy wyłączonym trybie akcji problem znika.
Dziwie się, że nigdzie nie znalazłem wzmianki na ten temat, bo to nie jest wina 1 egzemplarza, bo w ElectroWorld i Avansie spotkałem to samo. Mruganie w jakiejkolwiek postaci zawsze mnie wkurzało :)

Efekt jest szczególnie widoczny na statycznym i w miarę jasnym obrazie. Martwi mnie to bo głównie będę wykorzystywał TV do współpracy z PC, oglądał divx'y z PC, trochę grał, trochę oglądał naziemną TV. Martwie się, że przy trybie akcji i statycznym obrazie z PC efekt mrugania będzie widoczny natomiast nie bardzo mam ochotę go wyłączac i bawić się w ciągłe przełączanie aby przy grach PC nie widzieć smużenia. W MM nie mam wpływu na sygnał i nie moge sprawdzić jak duża jest różnica pod kątem smużenia przy wł./wył trybie akcji a odnoszę wrażenie, że dema przygotowane przez producentów są zrobione tak aby broń boże nie pojawiły się jakieś problemy z obrazem.
Dlatego mam kilka pytań (szczegónie do kikiego :) :
1. Czy widzicie różnice przy dynamicznych scenach przy wł./wył. trybie akcji ?
2. Czy widzicie efekt o którym mówie ?
3. Jak radzi sobie X8 z dynamicznym obrazem ?
4. Jakie róznice zauważylicie pomiezy x8 oraz x20 ?

Gdyby nie to mruganie to już kupiłbym X20. W weekend pobawie się troche X8 bo jeszcze tego nie robiłem.
 
Do góry