Problem: Sharp 32d44 i drżący obraz z komputera przy podłączonej kablówce

_rmtl

New member
Witam wszystkich. Niedawno kupiłem Sharpa 32d44ebk i zauważyłem pewien problem objawiający się drżeniem obrazu wyświetlanego przez laptopa na tv podłączonego poprzez wejście d-sub. Drżenie widać tylko wtedy, kiedy mam jednocześnie podłączony kabel z kablówki do tv oraz komputer. Po odłączeniu kabla z telewizji kablowej drżenie znika. Obraz z kablówki mam OK niezależnie czy mam włączony komputer czy nie. Jak temu zaradzić? Efekt drżenia nie jest aż tak widoczny, jednak mi to przeszkadza.
 

mjo12

New member
Są jakieś zakłócenia, zdarza się. U mnie nic takiego nie było. A nie możesz spróbować podłączyć go przez DVI-HDMI? Może będzie lepiej.
 

_rmtl

New member
niestety w laptopie mam tylko wyjścia tv-out i d-sub na monitor. Wyjścia dvi nie ma. Obrazu z tv-outa nie sprawdzałem, bo chyba nie ma sensu. Jakość prawdopodobnie będzie gorsza niż przez d-sub. W sieci znalazłem kilka informacji na temat separatora galwanicznego wpinanego między telewizor a gniazdko tv kablowej i to powinno rozwiązać moje problemy. Byłbym wdzięczny za kilka słów od osób używających tego urządzenia czy się sprawdza i czy może tu pomóc. Na allegro znalazłem je za ok 20-25 zł, więc koszt nie jest duży.
Dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.

--
_rmtl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

golyl

New member
mam podobny problem z kablowka tzn tv podlaczylem do kompa przez hdmi i na monitorze przechodza mi jakies pasy z dolu do gory przy kablu s-video jest tak samo wszystko mija jak odlacze kablowke od tv
 

Krzysiek2831

New member
Ja również mam problem z sharpem d44 na kablówce aster z dekoderem hd.Mianowicie przy szybszych scenach typu mecz drgają poszczególne elementy obrazu i najczęściej jest to czerwony kolor(nie zawsze).
Np oglądam mecz i są zawodnicy w białych strojach i czerwonych to ci w białych ok a czerwoni jak zaczną się ruszać to jakby padaczke mieli , uciążliwe dla oka to jest bardzo.
Czy to jest wada sygnału czy taki urok tego tv?
Jak narazie zaobserwowałem takie zjawisko tylko na kanałach hd.
 
Do góry