LC-32XL8E czy LC-32RD8E

colin23

New member
Witam. Proszę doradźcie co wybrać. TV będzie odbierał raczej SD. Raczej wieczorem. Dużo sportu i moto. Wiem że XL to fullHD ale ma gorszy czas reakcji od RD8. I sam nie wiem. Dodam że cena odgrywa role drugoplanową i raczej chcę wysłuchać plusów i minusów obu modeli.
 

pepe74

New member
do Evillus,
opisz prosze swoje obserwacje nt. 32rd8, jakie masz zrodla sygnalu i jaki obraz w zaleznosci od zrodla...

ja nadal sie bije z myslami czy 32lx85 czy 32rd8 przy cyfrowym polsacie i dvd (2,5 mb odl.)

pzdr pepe74
 

Evillus

Member
Tv mam od wczoraj. Narazie podłączona Cyfra+ na zwykłym kablu koncentrycznym. Jak dla mie to rewelacja , ale to moje subiektywne odczucia(testy kłamią, jest o wiele lepiej niż na zdjęciach).Napiszę wiecej jutro jak trochę ochłonę i podłączę Cyfre przez euro. Niestety nie mam sygnału HD.:eek:k: XL8 według mnie warto , jeżeli używasz go do gier i siedzisz blisko ekranu(1m)
 

Evillus

Member
Mieszkam w bloku, w którym jest tzw. antena zbiorcza. Obraz (jak dla mnie) baaaardzo ładny. Oglądam z 2,5m i to też napewno ma znaczenie. Trudno mi się wypowiadać fachowo, bo to mój pierwszy LCD. Dzisiaj dopiero będę miał kabel Scart do podłączenia Cyfry. Różnice widać w sklepie, kiedy TV stoją obok siebie. W domu TV albo ci się podoba, albo nie. Ja jestem bardzo zadowolony, a przecież o to chodzi:D Chciałem kupić XL8, ale teraz widzę, że przy tej odległości naprawdę nie zobaczysz różnicy.
 

colin23

New member
a co jeszcze brales pod uwage przed kupnem zanim wybrales sharpa. Bo ja im więcej czytam i im więcej widzę tv w sklepach tym mam większe dylematy. Ale chyba 32 kupie własnie tego sharpa. Czekam na jakieś Twoje opisy z testów.
 

Evillus

Member
Przede wszystkim obejrzałem TV w sklepie, trochę pogrzebałem w programach i wyszło że nieźle gra. Miałem przedtem Panasa CRT i pewnie dlatego chciałem coś japońskiego (awersja do sprzętu koreańskiego-pewnie niesłuszna), niestety Panas zrobił za duży TV i nie mieści mi się w meblościankę :( Sharp jest ładny i ma 100Hz(można wyłączyć), spodobał się żonie. Full HD przy wielkości 32" bez sensu (chodź bardzo mnie kusił XL8 ) TV tylko do SD więc wybór był prosty (żartuję). Pewnie ktoś mądrzejszy powie że to głupie kryteria, ale tak wybierałem. Poprostu podoba mi się jak gra ten Sharp :eek:k:
 

colin23

New member
tak przeglądałem sobie ceneo i skąpca i wpadł mi model rd2e. teoretycznie to starszy model a w sklepach jest droższy. dlaczego?
 

vince.vega

New member
witam mam rd8e od 2 tygodni sygnal polsat cyfrowy, obraz jak dla mnie bomba zarowno przez scart jak i przez hdmi. 100hz sie przydaje kilka trybow jakosci obrazu. przy trybie dynamicznym rewelka jedyny ale za to barzo maly minus to dzwiek ktory moglby byc odrobine lepszy funkcja surround to mala sciema ale nie to jest najwazniejsze lecz obraz ktory jest super, a rada na dzwiek podlaczyc kino domowe. funkcja wyrownywnia glosu sprawdza sie tylko przy przelaczaniu kanalow nie sprawdza sie natomiast przy reklamach podczas filmu ale mimo to szczerze polecam
 

Evillus

Member
Zależy do czego ma służyć. Passat do jeżdżenia po zatłoczonym mieście ,nie bardzo :D Tak samo Full HD przy 2.5m ( 32" ), a różnica w cenie dosyć istotna . Poza tym masz rację , to o wiele wyższy model :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

gryzonos

New member
Pyt. dotyczące 100HZ w rd8

Mam pytanie do użytkowników rd8. Jestem posiadaczem 32" RD8, podłączone do tunera cyfry plus kablem scraft do wejscia exit 1.
W ustawieniach mam włączone 100Hz. Po wyjsciu z menu z tv albo wybraniu jakiejs funkcji w prawy górnym rogu tv, wyskakuje niebieskie okno informujace: EXT 1 oraz pod spodem 50 HZ. CZyli tak jakby wyswietalało w 50 Hz mimo ze w ustawieniach jest ustawione 100 Hz, ogladając np. canal + sport piłke nożną widac duze smużenie za piłką. Czyżby 100 Hz nie działało, czy wam też sie wyswietla 50 Hz w parawym górnym rogu po wyjsciu z menu?
 

bbunny

New member
Witam Czy któryś z użytkowników RD8E może mi powiedzieć jak ten telewizorek radzi sobie z sygnałem z anteny naziemnej? Sygnał jest mocny i nie ma odbić na CRT.
 

bbunny

New member
Witam Czy któryś z użytkowników RD8E może mi powiedzieć jak ten telewizorek radzi sobie z sygnałem z anteny naziemnej? Sygnał jest mocny i nie ma odbić na CRT.
 

zbyniu4

New member
ponawiam pytanie "gryzonos"a

Witam.
Ponawiam pytanie "gryzonos"a i proszę o szybką odp.
Dzisiaj kupiłem rodzicom RD8 i również nie mogę ustawić 100Hz. Tv podłączone jest do Polsatu Cyfrowego -Samsung HD- przez component. Demo w tv jest włączone, opcja 100hz również włączona i pomimo tego w inf. na tv jest wyświetlone 50hz. Trochę mało czasu miałem ale w żaden sposób nie mogłem ustawić 100Hz na tym Tv.
Pozdrawiam.
 

zbyniu4

New member
tak tak to jest 100hz

Witam
Masz rację Evillus tak to właśnie jest z wł. 100hz.
Co do Tv RD8 to jest fajny, wyświetla super patrząc na wprost lub pod niewielkim kątem ale pod większym niż ok 100 st. to już nie jest tak dobrze wręcz fatalnie. Spróbuje jeszcze pobawić się ustawieniami- wyłączę funkcje poprawy jakości odbioru Tv na analogu może ciut pomoże troszeczkę, choć myślę że nie w kwestii słabych kątów. Podoba mi się bardzo w tym RD8 wyświetlanie bieli i czerni. W tym względzie Sharp się postarał. Na razie tyle z obserwacji.
Pozdrawiam użytkowników.
 

Evillus

Member
Niestety ,katów w RD8 nie poprawi nawet kalibracja (wiem, bo mam TV po kalibracji) . Są ,jakie są (kiepskie), ale cała reszta :eek:k: Chwalmy to co mamy :)
 
Do góry