SHARP RD8-opinie użytkowników

gringoss

New member
Dzisiaj po raz pierwszy go zobaczylem no i musze przyznac ze jest to bardzo udany model, godny polecenia.
Obraz plynny jak woda, nie ma wrazenia nienaturalności jak w przypadku innych 100Hz. Jak jeszcze do tego dochodzi 4 ms w reakcji to tylko za bardzo szybką piłka wystepuje ledwo zauwazalna smuga ( ale to tylko w w baseballu )

No i jeszcze musze powiedziec o czerni. Jest tutaj niewiarygodnie czarna jak na lcd. Przepiekna.

Jakby to byl TV full HD to bylby to uznalbym go za najlepszy TV LCD.
( moze troszeczke przesadzilem )
 

gryzonos

New member
Podbijam temat. Czy ktoś z was robił albo widział testy tego sharpa.
Ewentualnie podrzuci linka do jakiejś obcojęzycznej strony z testem.
Ogólnie mało informacji na temat tego LCD na Polskich stronkach.
Z góry dzięki za info.
 

rajdowiec

New member
Witam,

Właśnie dzisiaj kupiłem ten telewizorek SHARP 32RD8E-100Hz.
Zakupu dokonałem w RTV EURO AGD w Katowicach 2799zł (w madia nie mieli, dopiero za tydzień a w saturnie cena 3300zł)

Z ceny nie chcieli opuścić, ale za to dostałem gratis kabel euro z pozłacanymi końcówkami za 109zł i środki czyszczące za 35zł.

Pierwsza zaleta to taka że SHARP jest oryginalny made in japan, nie jakiś składak z węgier.

Piękna obudowa z taką śliczną chromowaną listwą na dole, idealnie spasowana, nic nie odstaje.

Obraz żyleta, żadnych smug, kolory super, czerń idealna.
Ale jeśli chodzi o te 100Hz to juz jestem zawiedziony - nie widać żadnej różnicy!
W telewizorze jest taka funkcja DEMO i obraz dzielimy na pół i na jednej połowie mamy obraz 100Hz a na drugiej zwykły i nie ma absolutnie żadnej różnicy!!! LCD podłączony najwyższej jakości kablem euro do polsatu cyfrowego.
Może różnice widać dopiero w obrazie HD? ja niestety na razie nie mam tunera HD.

Jeśli macie jakiś pytanie odnośnie telewizorka to piszcie, może jakieś testy wykonać?

Pozdr.
 

pepe74

New member
witam,
mysle o zakupie tego sharpa (lc32rd8, lub o panasonicu tx-32lx85, oba 100 Hz,
w sumie, moim zdaniem bardzo podobne parametry...
ma to u mnie chodzić na cyfrowym polsacie i dvd, w odl. 2,5 mb...
pewnie też myśleliście, przed zakupem o innych modelach, może też o tym panasonicu
co zadecydowało o wyborze sharpa?

opinie o panasoniku są w większości dobre/b.dobre, z sharpem jest tak, że jak ktoś go lubi to jest super, jest też troszkę negatywnych opinii...

nt. lc32rd8 niewiele opinii, a porównań-praktycznie brak :(

więc jak; sharpik czy panas ? ;)

dzięki z góry za pomoc!
pzdr pepe74
 
Ostatnia edycja:

vince.vega

New member
brak telegazety rd8e

witam serdecznie mam problem z moim sharpem sygnal mam z polsatu cyfrowego dekoder samsung hd i kiedy naciskam przycisk teletextu na pilocie tv pojawia sie komunikat "funkcja teletext jest niedostepna" dodam ze problem ten wystepuje równiez przy polaczenieu scart nie mam pojecia gdzie popelniony jest blad czy w podlaczeniu czy w ustawieniu tv lub dekodera
 

vince.vega

New member
witam mam rd8e od 2 tygodni sygnal polsat cyfrowy, obraz jak dla mnie bomba zarowno przez scart jak i przez hdmi. 100hz sie przydaje kilka trybow jakosci obrazu. przy trybie dynamicznym rewelka jedyny ale za to barzo maly minus to dzwiek ktory moglby byc odrobine lepszy funkcja surround to mala sciema ale nie to jest najwazniejsze lecz obraz ktory jest super, a rada na dzwiek podlaczyc kino domowe. funkcja wyrownywnia glosu sprawdza sie tylko przy przelaczaniu kanalow nie sprawdza sie natomiast przy reklamach podczas filmu ale mimo to szczerze polecam
 

wolise

New member
Witam, kupiłem tego lcd 5dni temu i próbuje go optymalnie ustawić. Mam pytanie, czy używacie fabrycznych parametrów? Jeżeli nie to napiszcie jakie macie ustawienia!
 

Evillus

Member
TV po kalibracji, ustawienia indywidualne. Dla zwykłej anteny mam inne. do wyjścia euro ( CYFRA+ ) inne. Poprostu na tych samych miałem w Cyfrze Indian :D
 

kosmi

New member
Testuje go juz 2 tydzien na polsacie i n-ce. Jest OK a na programach HD jak dla mnie super. DVD mam normalne wiec nie moge sprawdzic tutaj calych jego mozliwosci, co do ustawien to jade na lekkich zmianach standardu bo nie widze potrzeb mocnych korekt. Dzwieku nie sprawdzalem bo mam kino domowe ale nie oszukujmy sie bo w tym wzgledzie to raczej wszystkie telewizory nie powalaja nas jakoscia. Jestem bardzo zadowolony z zakupu bo w swojej prostocie obslugi i jakosci wykonania jest klasa sam w sobie ( nadmienie, ze przez trzy dni testowalem odpowiednika Sony Bravia i oddalem go z powrotem do sklepu ).
 

gryzonos

New member
Pytanie dot. 100Hz w RD8

Mam pytanie do użytkowników rd8. Jestem posiadaczem 32" RD8, podłączone do tunera cyfry plus kablem scraft do wejscia exit 1.
W ustawieniach mam włączone 100Hz. Po wyjsciu z menu tv albo wybraniu jakiejs funkcji w prawy górnym rogu tv, wyskakuje niebieskie okno informujace: EXT 1 oraz pod spodem 50 HZ. CZyli tak jakby wyswietalało w 50 Hz mimo ze w ustawieniach jest ustawione 100 Hz, ogladając np. canal + sport piłke nożną widac duze smużenie za piłką. Czyżby 100 Hz nie działało, czy wam też sie wyswietla 50 Hz w parawym górnym rogu po wyjsciu z menu?
 

kosmi

New member
Sony nie bylo zbyt wysokich lotow i wiele sie po nim nie spodziewalem a co do modelu to byl to chyba 32KDL4000 ( namowili mnie na niego spece z MM :) ). Co do 50Hz to u mnie jest tak samo a mam podlaczona n-ke po hdmi. Wydaje mi sie, ze pokazuje tylko jaki sygnal dostaje a jego 100Hz dziala normalnie jezeli jest wlaczony ale moze sie myle.
 

Stilon

New member
Witam. Od 3 dni testuję w/w telewizorek. Bardzo fajna maszyna. Mam pytanie odnośnie funkcji Demo 100Hz. Mianowicie ta funkcja u mnie nie działa. Tzn odpowiednie menu otwiera się jest pytanie czy włączyć Demo, daję na tak i nic się nie dzieje. Obraz nie dzieli się na pół. Przy zmianie na 100 Hz w ustawieniach zaawansowanych widać różnicę ale już Demo nie działa (nie dziei obrazu). Sygnał mam podłączony kablem antenowym-lokalna kablówka. Może opcja Demo działa tylko przy kablu Euro? Proszę o poradę. Dzieki
 

ramirez211

New member
Stilon napisał:
Witam. Od 3 dni testuję w/w telewizorek. Bardzo fajna maszyna. Mam pytanie odnośnie funkcji Demo 100Hz. Mianowicie ta funkcja u mnie nie działa. Tzn odpowiednie menu otwiera się jest pytanie czy włączyć Demo, daję na tak i nic się nie dzieje. Obraz nie dzieli się na pół. Przy zmianie na 100 Hz w ustawieniach zaawansowanych widać różnicę ale już Demo nie działa (nie dziei obrazu). Sygnał mam podłączony kablem antenowym-lokalna kablówka. Może opcja Demo działa tylko przy kablu Euro? Proszę o poradę. Dzieki

Na EURO(TVSAT) u mnie też nie działa. Nie działa też na komponencie(DVD).
Też nie wiem jak to uruchomić ???
 

Stilon

New member
Panowie i Panie już wiem jak opcję 100 HZ Demo uruchomić (moja żona przez przypadek odkryła :))Mianowicie musi być wlączona opcja 100Hz Demo, wychodzimy z menu i telewizorek wyłączamy. Następnie odpalamy i nic na pilocie nie wciskamy. Po ok 10-15 seundach obraz podzeli się na połowę i mamy 100 Hz Demo. Czego to ja nie wyprawiałem żeby funkcję odpalic. Pół netu przekopałem, w sklepie byłem gdzie również był ten telewizor z Demo uruchomiony (oczywiście opcję wyłączyłem a potem nikt z personelu nie mógł tego uruchomić). Aż wreszcze moja lepsza połowa z zadaniem sobie poradziła.:eek:k:
 

_BOSS_

New member
CZy rd8e jest następcą rd2e - można je jakoś porównać - bo mój brat ma od ponad roku i rd2e w tamtym czasie wymiatał , szczególnie na sygnale SD
 
Do góry