Sharp 32WD1 - sygnał z kompa D-sub a HDMI

pawelcio

New member
Witajcie.

Mam podłączonego kompa do Sharpa 32WD1E kablem SVGA (D-SUB) 10m. Obraz ostry, ale czerń jest bardzo wyblakła, po prostu ciemno szara. Karta graficzna to nVidia 7900GS,sygnał puszczam w trybie klonowania, rozdzielczość 1360x768/60Hz.

Przy sygnale z kablówki czerń jest znacznie głębsza, więc nie jest to problem ogólnie słabej czerni w panelach LCD. Wygląda, jakby sygnał z PC-ta był w ten sposób nadawany.
Zaznaczam dodatkowo w TV opcję "czerń" i zupełnie nic to nie zmienia.

Czy da się to wyregulować w sterownikach karty graficznej? Jeśli tak, to w którym miejscu?

Czy po HDMI jest inaczej??? -nie kupowałem kabla HDMI, bo jeśli po d-sub komp daje sygnał o natywnej rozdzielczosci telewizora, to po co kombinować, ale może w tej sytuacji jednak warto?
 

pawelcio

New member
Witam.
Kupiłem kabelek DVI/HDMI i w porównaniu z obrazem przez kabel D-Sub (SVGA) poprawa obrazu jest znaczna:

Zalety:
-funkcja "Czerń" w menu telewizora działa w tej konfiguracji prawidłowo, nie ma już problemu szarości zamiast czerni.
-obraz znacznie bardziej wyrazisty i ostrzejszy
-brak jakichkolwiek zakłóceń od anteny telewiora

Wady:
- Czasem, przy szybkich scenach, zwłaszcza w trailerach HD przez ekran przelatuje jakby cienki pasek (wygląda to jak załamanie kolorów) - ale to pewnie wina taniego kabla DVI/HDMI, który może nie radzi sobie z rozdzielczością: 10m za 36zł na allegro, albo komp nie wyrabia.
Pozdrawiam
Paweł
 
Do góry