kalibracja sharpa 32d44

misiek29

New member
Witam wszystkich. od poniedziałku jestem posiadaczem tego telewizora. TV jest naprawde super. pieknie DVD, Divx. Jednak mam problem : odbieram program przez kablówkę(ogólnie słaby sygnał-ciągle walczę z nimi o jego poprawę) i dlatego odbiór troszkę mnie rozczarował. Z tego, co tutaj piszecie, nawet przy sygnale z kabla, obraz powinien być b.dobry. Doczytałem na forach, że trzeba skalibrować odbiornik, ale nie mogę sobie poradzić (chybam tępy:)). Czy ktoś mógłby mi w tym pomóc? Z góry baaardzo dziękuję!
 

alyjen

New member
Pomoże i nie pomoże, jakości sygnału tak nie poprawisz ale odpowiednie ustawienie kontrastu/jasności i nasycenia barw może znacznie uprzyjemnić oglądanie, najlepiej zaopatrz się w tym celu w jakąś płytę dvd z planszami kontrolnymi (lub podaj takie plansze z komputera) cudów nie osiągniesz ale zawsze warto spróbować
 

alyjen

New member
http://www.burosch.de
tutaj masz plansze do pobrania i wyświetlenia z komputera, pewnie obraz DVD też jest, jest też na tej stronie niezły artykuł (również po angielsku) wyjaśniający jak podstawowe parametry pracy LCD wpływają na obraz, jak już pisałem cudów się nie spodziewaj ale rażące błędy na pewno wyłapiesz i powinno być lepiej
 
Ostatnia edycja:

renes

New member
Witam wszystkich. od poniedziałku jestem posiadaczem tego telewizora. TV jest naprawde super. pieknie DVD, Divx. Jednak mam problem : odbieram program przez kablówkę(ogólnie słaby sygnał-ciągle walczę z nimi o jego poprawę) i dlatego odbiór troszkę mnie rozczarował. Z tego, co tutaj piszecie, nawet przy sygnale z kabla, obraz powinien być b.dobry. Doczytałem na forach, że trzeba skalibrować odbiornik, ale nie mogę sobie poradzić (chybam tępy:)). Czy ktoś mógłby mi w tym pomóc? Z góry baaardzo dziękuję!


Witaj,

Mam tego samego Sharpa i walczę z jego ustawieniami, mógłbyś podzielić się ze swoimi uistawieniami, jak Ci wyszła kalibracja?

Pozdr.
 
Do góry