Sharp LC-26D44E

masinski

New member
Nie tak dawno stałem się szczęśliwym (zobaczymy :p) posiadaczem wyżej wymienionego modelu. Po ustawieniu wszystkiego Cyfry,DVD naziemnej, przystąpiłem do zabawy z DVB. Włączyłem instalacje, wykrył mi się tylko kanał nr.48. Programu są bez obrazu, dzwięk jest szarpany. Wchodząc we właściwości jakiegokolwiek kanału zauważyłem, że Siła Sygnału oraz Jakość nie przekraczają progu 65-69 %. Czy to może powodować brak obrazu, czy też to przerywanie to wina anteny swoją drogą, ale nawet jesli wszystko byloby w porządku to i tak konieczna byłaby karta MPEG2 ->MPEG4.
Przy jakich wartościach, minimalnie, obraz powinien działac prawidłowo oraz dzwięk rzecz jasna? Dodam, że jestem oddalony od PKiN ok 10 - 15 kilometrów. W dodatku nie wykrywa mi się kanał numer 55.
Może ktoś miał styczność z tym modelem i potrafi powiedzieć w czym rzecz. Jeśli chodzi o kartę to jest jakaś na której działac to bedzie bez zarzutu????
 

masinski

New member
Maly update:
Dzis podczas skanowania sharp wykryl tylko trzy programy. TVP 1,2 oraz HD. Zadnych radiowych. Jedynka i dwojka dzialaja bez zarzutu, HD jeszcze nie bo pewnie jest nieuruchomiony. Moze ktos to wyjasnic? Czyżby w 48mym kanale wrocili do MPEG2?
 

mjo12

New member
Chcesz powiedzieć, że odbiera Ci TVP 1 i 2 na tym tunerze cyfrowym? A jakiej użyłeś anteny do tych prób DVB?
 
Ostatnia edycja:

lukaszzz

New member
Czy może się ktoś pochwalić opinią na temat tego telewizora ?
Zamierzam go kupić. Będzie mi służył do odbioru kanałów z anteny siatkowej (1, 2, 3, Polsat, TVN) oraz oglądania filmów na DVD (LG DVX352).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp D44 bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem SD:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927

Tym razem zaczynamy od sygnałów SD. Telewizja Polska na pierwszy ogień i wyrazistość dobra nawet z 0,5 metra. Ale je się odsunęliśmy dalej jakość skoczyła potęgując wrażenie.
ac73ffd1f0b4d425med.jpg
 

lukaszzz

New member
Kupiłem ten telewizor: Sharp LC32D44E-BK.
Zaciekawił mnie temat DTV (odbiór cyfrowych programów z anteny naziemnej). Co muszę zrobić aby odbierać kanały cyfrowe ? Rozumiem że pierwsze muszę kupić tuner DVB-T, np. Clatronic DVB-T 769 Scart DVB-T Receiver( DVB-T 769 cyfrowy odbiornik DVB-T w formacie Scart ) na allegro numer aukcji: 478239247.
Dodam jeszcze, że mieszkam w Trzebini w województwie małopolskim.
 
Do góry