Sharp D44 i inne z tej półki

pawelcio

New member
Witam
Przymierzam się powoli do zakupu TV 32".
Wyznaczyłem sobie limit cenowy na ok 2000zł.
Odległośc od TV - jakieś 2,5m.
80% SD-kablówka UPC, 10% DVD/divx z kompa, 10% inne:)
W tej cenie widzę na allegro Sharpa D44, ewentualnie Toshibę C3005...no jest jeszcze JVC A80.
Znana jest mi ogólna opinia, że najlepsze LCD-ki sa od
Sharpa, wiec skłaniam sie ku tej marce, chociaż zdaję sobie sprawę, że tej półce cenowej do najlepszości bardzo daleko;).
Czytałem kilka pozytywnych opinii o D44, moją uwage przykuł jednak fakt, że model ten nie ma filtra kompensacji ruchu....czy to oznacza ,że obraz szarpie/skacze, nie jest płynny?
JAk ten TV sprawuje się z kompem?
Za Toshibą z kolei przemawia możliwość ustawiania temperatury dla każdej składowej koloru ( o ile czegoś nie pomyliłem) i siły podświetlenia panelu.
Pozdrawiam.
Paweł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zostałbym z Sharpem 32 D 44
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927

Tym razem zaczynamy od sygnałów SD. Telewizja Polska na pierwszy ogień i wyrazistość dobra nawet z 0,5 metra. Ale je się odsunęliśmy dalej jakość skoczyła potęgując wrażenie.
ac73ffd1f0b4d425med.jpg
 

hofek22

New member
Właśnie od wczoraj jestem posiadaczem Sharpa D44:) Narazie testowałem go na cyfrowym polsacie ( bardzo ladny obraz! Choć nie mialem czasu zeby sie nim pobawić) i na dvd (Armageddon:) - obraz rewelka!)
Zwykła antena tez podłączona ale średnia jakość sygnału i brak czasu sprawił ze nie oglądałem za dużo.
Dźwięk niezły jak na tv ale i tak do dvd trzeba bedzie sobie sprawic jakis zestawik kolumn:)
Jak narazie po jednym wieczorze POLECAM!
 
Ostatnia edycja:

pawelcio

New member
Budżet urósł mi do max 2,5tys.
Wczoraj byłem w Saturnie i popatrzyłem na różne tv.
Napewno z placu boju odpadła szeroko chwalona Toshiba R3500. Tosia szła na sygnale HD ,co pozwoliło zauważyć, ze kąty ma faktycznie słabe, poziom czerni w porównaniu z innymi też marny, chociaż to akurat można pewnie wyregulowac siłą podświetlenia panelu, ale te kąty...wiem, że tv nie ogląda się z ukosa, ale tu wystarczyło nieznacznie się przesunąć i obraz zmieniał się, zwałszcza w ciemnych scenach.Wygladało to jakoś tak sztucznie.

Widzę, że w e-sklepach można dostać jeszcze WD1 - może to będzie jednak lepsze niż D44? W D44 zauwazyłem efekt stroboskopu, a może rybka w demie hd tak dziwnie płynęła;) Ale ktoś gdzieś napisał, że MJC powoduje dziwne artefakty i trzeba to wyłączyć, wiec może z większej odległości efekt stroboskopu jest ni8ewidoczny?? Jak zachowuje się D44 z kablówką? Ktoś napisał, ze śnieży, inny ktoś, że super, i weź tu coś wybierz:)

Czy D44 to jest dokładnie to samo co X20, tyle, ze w hd-ready, czy różni się jeszcze czym innym? (jakieś inne filtry itp?) W specyfikacji na stronie Sharp nic nie piszą na ten temat.

W podobnej cenie można trafić również Panasonica LX70, ale wyczytałem gdzieś, że poziom czerni ma słaby i nie można regulowac podświetlenia matrycy (a może da sie gdzieś w menu serwisowym??) Napewno nie będę oglądał tv w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, jakaś lampka zawsze sie przy tv w pokoju świeci. Za czasów P50 Panas wyróżniał sie na rynku, teraz kokurencji mu przybyło)


Jest jeszcze JVC G80 w dobrej cenie, ale ten z kolei nie ma chyba wejścia D-sub, to samo tyczy Philipsa 7762)
Tak więc ostatczenie zastanawiam się nad:
-Sharp D44 (+ cena, - brak płynności)
-Sharp WD1 (+MJC, - stary model, - czy MJC nie ma skutków ubocznych w postaci artefaktów)
-Panasonic LX70 (+ to 100Hz, - to brak regulacji podświetlenia)
Doradźcie:))
 
Ostatnia edycja:

MJot

Member
WD1 Sharpa to już stary model

Co do Panasonika, to w cenie LX70 masz nowego LX85, już do zobaczenia w MM, sam mam LX70 i trochę słabsza czerń nie przeszkadza, nie jest potrzebna też do szczęścia regulacja podświetlenia, obraz jest wyśmienity nawet przy nienajlepszym sygnale sd,

porównywałem go ostatno z LX85 i powiem, że nowy miał jeszcze lepszy obraz
 

actchris

New member
Miałem przez parę dni Panasonica LX70 i zawiodłem się na nim, potem kupiłem D44 i jestem zadowolony. Nie wiem skąd masz efekt smużenia bo ja czegoś takiego u siebie nie widzę. Obraz z kablówki UPC zarówno analog jak i cyfra są bardzo dobrej jakości a temperaturę kolorów też można ustawiać w menu (5 czy 6 ustawień fabrycznych na pewno Cię zadowoli) W sklepie jak go oglądałem to też byłem troszkę podłamany jakością ale widać że sklepy specjalnie dostrajają TV do tego kto płaci i daje więcej prezentów ze sprzedaży jego marki :)
 
Do góry