42xl2e i Cyfrowy Polsat

Sliper

New member
Jeszcze do dzisiaj miałem zwykła kablówkę i oglądałem TV w trybie ATV. Od dziś mam Cyfrowy Polsat HD. I tu jest pytanie:
Czy jest możliwość połączenia dekodera CP HD w taki sposób żeby programy można przełączać pilotem od telewizora czyli żeby po włączenie DTV pojawiły się kanały z cyfrowego polsatu.
Na razie odbieram sygnał przez przełączenie źródła sygnału na wejście HDMI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kup pilota Logitecha i będzie śmigać. Zawsze go przeprogarmujesz jeśli wymienisz sprzęt na inny. Będzie Ci działał przez długie lata.
 

Sliper

New member
Chodziło mi o trochę inne rozwiązanie.
Ale idąc tym tropem to może ktoś zna kod producenta do dekodera polsatu samsung dsb-h370g, zeby można obsługiwać go pilotem od xl2e? (kody z instrukcji nie działają - czy u kogokolwiek w xl2e działa obsługa innych urządzeń, poza aquos link?)
 

qazio

New member
ja trochę z innej beczki: sliper a jak ci się ogólnie sprawuje ten decoder cp hd (jaki obraz), bo ja na razie jeszcze jadę na starym echostarze cp po euro i tak się zastanawiam czy kupować od nich ten dekoder za 199zł czy wypowiedzieć umowę i wziąć z N-ki ten ich nbox HDTV recorder który jest też za 199zł ale on ma dopiero extra mozliwości no i z kanałami hd super stoja bo CP to na razie tylko Polsat Sport Hd Test ma?!
 

Sliper

New member
To bardziej jest temat do pod-forum "platformy cyfrowe" ale najwyżej przeniosą:
nie ma zbyt dużego porównania z innymi platformami cyfrowymi bo do tej pory używałem tylko kablówki Multimedia analogowe.
Jakość większości kanałów SD jest lepsza na CP, a w kilku przypadkach znacznie lepsza.
Kanały HD: polsat sport, Eurosport, HBO - rewelacja

Jedynie co mi nie pasuje to, to że nie mogę CP użyć w opcji DTV (cyrowy sygnał telewizji kablowej), ale to kwestia przyzwyczajenia w używaniu pilotów.
 

qazio

New member
no tak trochę w nietrafionym dziale rozwijamy temat ale faktycznie najwyżej przeniosą:
no ja z kolei słyszałem takie stwierdzenie że cp sztucznie winduje rozdzielczość kanałów hd i te kanały z n-ki są naprawdę w lepszej rozdzielczośći hd niż na cp, i chyba cp nie oferuje jeszcze eurosportu hd chyba że to jest na zasadach jakieś szczególnej opłaty ale mogę się mylić, no i słyszałem też takie spekulacje że wziązku z tym że cp nie chce udostępnić innym polsatu to n-ka z końcem roku zablokuje dla cp pakiet kanałów tvn którym to zarządza - to dopiero może się ciekawie zrobić, ale najbardziej podoba mi się n-ki nbox rocorder hdtv który to jeden bije na głowę polastoski decoder z twardym dyskiem i hd razem
 

mar_gda

New member
jeżeli polsat straci grupe programową TVN, to jego oferta rzeczywiście zbiednieje ...

co do samego HD na CP: HBO jest sygnałem testowym, o czym przy kupnie żadko kiedy będziecie poinformowani. EuroSport i Polsat HD są i mają się dobrze ... przy porównywaniu obrazu standardowego i HD widać zadowalające różnice ...
 
Do góry