LC-52X20E czy LC-52XL2E 100Hz ?

Volcom

New member
alo,

mam kilka dni na podjęcie decyzji, zastanawiam się tylko czy jest sens dopłacać nie małą kwotę za 100Hz w 52XL2E.

Jak te 100Hz wygląda w praktyce, obraz z N-ki oraz filmy 720/1080 z kompa.
Czy obraz wykazuje się większą płynnością?

dzięki za pomoc ;)
 

Volcom

New member
Ludzie czy ktoś może mi pomóc?

czekam i od 2 tygodni nie widzę ani jednej odpowiedzi...

ponawiam pytanie, 46/52 ' bez różnicy, jak w praktyce wygląda sprawa z modelem XL2 i jego 100Hz ?

czy jest sens dopłacać różnicę między X20E do XL2 ???

pytanie kieruję do ludzi, którzy mają porównanie praktyczne, w sklepie pozornie nie widzę różnicy.

dzięki
 

bulek

New member
Jakich dwóch tygodni? Raptem tydzień minął ;).

Co do tych 100Hz to masz chyba zbyt wygórowane oczekiwania. 100Hz działa w zasadzie dla sygnałów SD dublując ilość wyświetlanych obrazów ze standardowego 50Hz. Obraz z kompa przez D-sub wogóle nie jest poprawiany. Obraz z N-ki, czy kompa przez HDMI nie będzie "tknięty" przez tą funkcję (być może jeśli przyjdzie akurat z częstotliwością 50Hz to tak, ale nie jestem pewien). U mnie z kompa przez HDMI przychodzi jako fullhd 60Hz.

Ludzi, którzy mają porównanie praktyczne (nie w sklepie) trudno znaleźć, bo musieliby mieć te dwa TV w domu obok siebie.
 
Ostatnia edycja:

NATE

New member
porównywałam obok siebie dwa 42 calowe sharpy XL2E i X20E na tym samym programie SD - i bez żadnego ale dało się zauważyć 100Hz, i obraz na korzyść XL2E. To był dzień, w którym jeszcze bardziej XL2E mi się spodobał.
Osobiście nie wiem, jak nie można zuaważyć różnicy...

Ps. Widziałam na własne oczy, nie mówić mi że nie widać różnicy itp. - poprostu nie dam się przekonać i to jest moje oficjalne stanowisko :D
Widziałam, co widziałam. O !
 
Ostatnia edycja:

prosper5250

New member
ja też jestem w szoku że można nie zauważyć efektu 100Hz (no chyba że akurat wyświetlany był sunrise earth na discovery;) )... efekt 100Hz najlepiej widać w samsungu ale nawet jeżeli planujesz nabyć sharpa i tak lepszym wyborem będzie odbiornik stuhertzowy... proste!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na jakim Samsungu widac lepiej - to sprawdzę, Bo do tej pory zarówno test na płynności jak na teście Monstera Samsung nie błyszczy. Super przez test przechodzi Sony W 4000.
 
Do góry