Sharp 42X20E

Franzocb

New member
Posty: 6


icon1.gif
Sharp 42X20E
Witam od miesiaca jestem posiadaczem w/w telewizora. Wczoraj zasmuciła mnie jedna zecz ktora zrobila sie na jednym filmie DVD bardzo uciazliwa. Takie dziwne smugi zostaja na TV jak by nie odswiezał w 100% obrazu. np w ciemnym pomieszczeniu staly 2 postacie kamera jedzie z jednej twarzy na druga i zostaje smuga po pierwszej :/

W filmach na BD i grach na PS3 nie zauwazyłem tego efektu, zaznaczam ze zabardzo sie nie znam na Telewizorach i calej tej technologi przesledzilem temat odnosnie mojego TV, i mam do was prosbe czy ktos mogłby mi powiedziec czym spowodowana jest owa smuga i jak sie pozbyc tego efektu? wydaje mi sie ze jest to wina ustawien telewizora poniewaz nie ustawiałem go specjalnie mozna powiedziec ze jade na ustawieniach standardowych, aha PS3 z Sharpem połaczone jest kablem HDMI modelu nie pamietam wiem ze kosztował kolo 100zł,



Czy ktos jest wstanie mi pomodz i dac jakis link czy cos do ustawienia tego telewizora badz uzytkownicy ktorzy go posiadaja niech sie wypowiedza poniewaz zabardzo nie wiem jak go ustawic. Jakies skriny z ustawien kolorów itp był bym naprawde wdzieczny


Pozdrawiam
 

andyw

New member
Franzocb, jeśli masz swoje DVD połączone z telewizorem kablem HDMI, to musisz w ustawieniach swojego TV w Opcjach wyłączyć DNR. Włączone powinno być tylko w przypadku połączenia np. kablem Euro.
Miałem ten sam przypadek w swoim 37B20E, ale jak wyłączyłem DNR ten efekt smużenia zniknął, myślę że u Ciebie jest ten sam problem.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ja byłem dziś w sklepie na oględzinach i poprosiłem pana o to żeby zlikwidował pasy na jakims filmie i to co ujżałem to mnie przeraziło.
Po powiekszeniu każda postać podczas ruchu np. głową sie rozjeżdzała na paski tak jak by było widać przeplot, dlaczego czy coś było źle ustawione?
 
Do góry