Sharp czy Philips

kubackiw

New member
Witam szukam Tv LCD 32 cale i na placu boju zostały w sumie 3 modele:
Sharp 32X20 full HD 6 ms kontrast dynamiczy 10.000:1
Philips PFL 7603 HD Ready Ambilight 6 ms kontrast dyn 30.000 :1
Philips PFL 7403 HD Ready 100Hz 3 ms kontrast dyn 44.000:1

Oglądam głównie telewizję N i DVD
Dziekuje bardzo za kilka słów
 

kubackiw

New member
2 modele

Prosze o kilka słów nic więcej, napewno wielu ma taka wiedzę by mnie pokierować.
Dziekuje z góry , obiecuje napisac jak chodzi wybrany TV
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

kubackiw

New member
info do Kikiego

Pokoj w ktorym stoi TV ma 3.30 na 4.20 , ogladam z odleglości ok 2,5 metra, pokoj małosloneczny, ogladam bardziej w nocy , 1,2 osoby,sygnal TV " N" i DVD, teraz mam CRT 21cali Philipsa - gra elegancko od prawie 13 lat nigdy w naprawie.
Byłoem zdecydowany na Sharpa ale nigdy w marketach wszelakich obraz Sharpa nie byl lepszy o d philipsa, obraz Philipsa byl bardziej ostry, kolory pełne i naturalne, jest chyba bardziej funkcjonalny - to tez opinia wielu handlowcow TV, parametry tych 2 Philipsow tez sa lepsze. Sharp wiadomo technologia z japoni, firma prekursor w LCD, moze to kwestia ustawienia ale w takim razie jak w tych sklepach ustawiaja.W Philipsie martwi mnie ze tam sa części LG - czy tak?
Dziękuje Pozdrówka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sjharp ostrzej obrysowuje obraz w SD, lepiej skaluje - dla mnie ma to duże znaczenie bo zdecydowanie więcej programów jest własnie w SD.
W Philipsie mi przeszkadza efekt teatralny .
Ostatnio posiedziałem w Euro RTV przed Philipsami które są podłączone po sygnał Viva w Olsztynie i nie czerpałem żadnej radości. To już lepiej grały Sony . Zaś Sharp daje wyrażniejszy obraz .

Przy okazji sprawdziliśmy sygnał SD. Przypominam że odległość 0,5 metra od ekranu. i co?
I rewelacja. Nowe skalery są poprostu znakomite.
5ff93548247c41a2med.jpg


to naprawdę dobra jakość.
 

rudy

New member
kubackiw napisał:
Witam szukam Tv LCD 32 cale i na placu boju zostały w sumie 3 modele:
Sharp 32X20 full HD 6 ms kontrast dynamiczy 10.000:1
Philips PFL 7603 HD Ready Ambilight 6 ms kontrast dyn 30.000 :1
Philips PFL 7403 HD Ready 100Hz 3 ms kontrast dyn 44.000:1

Oglądam głównie telewizję N i DVD
Dziekuje bardzo za kilka słów



Jeżeli masz do dołożenia 700 zł,to bierz bez zastanowiena PFL 9603.Ambi spectra 2,kontr.dyn.55000:1,itd... Więcej informacji i fotek na forum philipsa. Widziałem ten telewizor w akcji ( nie w supermarkecie) i naprawdę w SD świeci lepiej od sharpa w tej samej cenie.Dziwna sprawa,ale na tym forum nie znajdziesz testów tych tv.Pomimo różnych próśb i zapytań do Kikiego nie mamy porównania do sharpa.O czym to świadczy .... dopowiedz sobie sam.Pozdrawiam
 

Leszczu

New member
o tym ze KIKI nie lubi Filipow???:grin:
Oprocz ambi w filipach to nic wiecej mi sie w nich nie podoba
Sharp gra ładnie XL2 a moze zastanow sie nad sony W4000 wejdz na dział sony i poczytaj tak opinie sa znakomite ja widzialem jednego gral fatalnie ale bylem dzisiaj w tym sklepie i dowiedzialem sie ze obraz by tak zle ustawiony w menu serwisowym zeby go nei sprzedali hmm dziwne ale i tak poszedl dzisiaj ogladalem 40 cali 46 i 52 obraz byl naprawde bardzo dobty ja mysle ze lepszy niz w XL2 chociaz nie ma 100HZ.
Jezeli dzisiaj bym mial kupic LCD to samsung F86 sony W4000 sharp XL2

z tych trzech bym wybral.

ale wybow bylby raczej prosty bo chodzi o kase wiec Sony W4000
cena 7600 za 52cale .:krol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy poprosić o prezentacje żeby się przekonać we własnym domu kto opowiada , a kto wygrywa.
A Philipsy własnie wjechały. Zobaczymy wreszcie na testach jak się spisuje do Sharpa , JVC , Sony , Hitachi, Panasonica, Samsunga, LG , Toshiby i innych.
Będzie stawał do walki - każdy z każdym :D
 
Do góry