Sharp vs Toshiba czy ewentualnie plazma ?

lukaswars

New member
Witam wszystkich serdecznie,
Jestem nowy na forum i pomimo długiej lektury na naszym forum do dzis nie mogę zdecydować się na tv pomiedzy lcd a plazmą, do niedawna byłem goracym zwolennikiem lcd, ale moje zdecydowanie zaczyna się zmieniac, po rozmowach z kumplami w pracy ( głownie osoby z działów IT ) które sa posiadaczamy zarówno tv lcd jaki i plazm,

Generalnie każdy z nich eksplatuje plazmy na co dzień i jest to ich wybór pomimo posiadania też tv lcd, także jeżeli chodzi o podłaczenia konsol, stad tez moje pytanie
na ile lepsza zdecydowanie jakość obrazu w plazmach jest w stanie zrekompensować niedogodności wynikajace z eksploatacji plazm ( chodzi o sławetne wypalnia się logo i żywotność samych tv ) Do tej pory wybrałem nastepujace modele tv:
LCD
- Sharp model XE 52" lub XL2 46" i tu mam pytanie na ile widoczna jest róznica pomiedzy 100Hz XL2 a XE ? ( tv będzie używany w 40-50 % to gier na konsoli Xbox360 i PS3)
- Toshiba 47" Z3030DG
PLAZMA
Panasonic TH50PY800P 50"

A oto moje warunki do ogladania telewizji:

budzet od 5 tys do ok. 8tyś

1. Pokój średnionasłoneczniony, ogladanie głownie w godzinach 18-24
2. Odległość od ekranu: 4-6 m
3. Ilość osób oglądających: 3 osoby
4. Sygnał: 88-92% "n-ka" oraz zwykła antena dachowa (Polsat )

5.ogladać będę głównie piłkę nożna,sport ,discovery 30% czasu z N-ki
6.Gra na konsolach XBOX360 ( w wersji po komponencie ) oraz PS3 30%
7.ogładanie filmów z dvd,BR 10%
oraz zwykłej telewizji 20%
8. Sprzęt zewnętrzny do podłączenia:
- dekoder "n-ki" -HDMI
- zestaw kina domowego z DVD (technics)

- komponent od XBOX 360
- HDMI od PS3
A ważna sprawa chciałbym podłaczyc do niego Pcta wraz z bezprzedowodą klawiaturą i myszką


Goraca wiec prośba od znawców tematu o pomoc w wyborze i podjeciu decyzji.

Dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie
R
 

mario_many

New member
Witam ja tez jestem tu nowy i mam podobny budzet jak ty i warunki(n-ka,konsola) i tez ogladam duzo sportu itd.i powiem ci ze bylem juz prawie na kupnie sharpa 46 xl2 ale zrezygnowalem jak zobaczylem u znajomego mecz na n-ce(czyli sygnal ok)jak nie radzi on sobie z przesunieciami kamery poprostu smuzy i klatkuje czy jak to nazwac.Nie ciekawa sprawa.Tego panasonica tez wytypowalem ale tylko teoretycznie na podstawie parametrow i opisow na forum,oprocz zuzycia 500w!! wydaje sie nie miec wad,czekam na mozliwosc zobaczenia na zywo.Ale prawdziwym czarnym koniem u mnie jest philips 47 9603(9703),ktos mi go polecil i obczytalem go dokladnie i jak na razie to on jest u mnie na kupnie(pojawi sie na przelomie maj/czerwiec w cenie ok 8000),polecam ci go bo widzialem jak swieci nizszy model serii 7 i bylem w lekkim szoku
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

lukaswars

New member
odp dla mario_many

Cześć,

Dzięki za pomoc i informacje na temat XL2 , nie moge natomiast namierzyć Philipsa o którym piszesz masz moze jakiegoś linka do danych tego tv ?
jezeli chodzi o Philipsa to przygladam sie modelowi 9732d , myslę , ze jest leszpy od XL2 i Z3030, ale też droższy.
z Philipsem mialem doczynienia i mam do dzis gdyz kupilem kilka lat temu mały tv dla syna, niestety zepsuł sie 2 tyg po kupnie, fakt zaraz go ,naprawili ale niesmak pozostał...
 

lukaswars

New member
do Kikiego

Dzięki
nie mogę niestety otworzyc linków bo nie mam dostepu do tych danych na forum, co musze zrobić , zeby móc je oglądnać ?

ps. czy mozesz mi napisać jaka jest rozpietośc cenowa tv które proponujesz do prezentacji ?

pozdrawiam
R
 

mario_many

New member
Tego philipsa anajdziesz na stronie PHILIPS.PL jest tam jego piekny opis i foto a zakupiony do konca czerwca ma byc objety 4 letnia darmowa opieka gwarancyjna! mistrzowskagwarancja.pl Model 9603 (9703)jest nastepca 9632(9732) ,roznice :ma nowy designe,czas reakcji z z 3 na 2ms(najszybszy na rynku),kontrast dynamiczny z 7500:1 na 30000;1!! nowy rodzaj ambilight SPEKTRA,jakis tam wide colory i cos tam ,cos tam ,oraz wszystkie zalety poprzednika.Zreszta sam widziales starsza wersje przy sharpie xl2 ,ze wypada ciekawiej. Oczywiscie nie pogniewal bym sie zeby u mnie w stal pioneer kuro( ale full hd i to bez 100hz zaczynaja sie od 16000zł !!) ale przy zakupie plazmy wybral bym pasasonica 50py800 za polowe tej kasy i bylby to wybor ciut gorszy ale 8000 zł w kieszeni.A co do sharpa 46xl2 to on dalej mi sie podoba bo jest poprostu piekny i dobrze gra (chociaz z pilka sobie nie radzi to na 1000%) to odnosnie philipsa 47PFL9603D powiem tak,LEPSZE WROGIEM DOBREGO,zycze tobie i sobie dobrego wyboru .Aha nawet KIKI(zna sie jak malo kto)pisal na ktoryms z postow z sharpa xl2 do sportu by nie polecal! a zas PHILIPSOW do porownan nie poleca bo poprostu nimi nie handluje i oto dlaczego.POZDRO
 

lukaswars

New member
Dziękuję bardzo za pomoc i informację, niestety jak nie zobacze to nie uwierzę... odnośnie piłki noznej na sharpach ( musze to gdzieś sprawdzić na N-ce ) bo takim razie pozostawałyby mi do wyboru z lcd Toshiba Z3030 oraz Philips o którym wspomniałeś ( jedyne co mnie nie przekonuje do Philipsa to moje doswiadczenie sprzed kilku lat, dlatego jakos tak z góry załozyłem , ze zwróce uwage na Sharpy i Toshiby, no ale cóż chyba mnie przekonałeś tą gwarancją) , jak już sam wybierzesz i kupisz TV to napisz ,pochwal się co wybrałeś.

pozdrawiam

R
 

mario_many

New member
Witam,ja na ten moment odlozylem zakup philipsa 47 9603(9703)poniewaz jest on niedostepny calkowicie gzies tam sie pojawia lecz wirtualnie!! Nie zdazylem na EURO to teraz nie mam takiego cisnienia wiec spokojnie mysle ze kupie na olimpiade. A co do wyboru miedzy philipsem 47 9603 a sharpem 46 xl2 to powiem tak ,ten drugi wypada bladziutko i w przenosni i doslownie(jasnosc 450 ) Jak chcesz sharpa (bylem jego wielkim zwolennikiem dopoki...) to poczekaj do wrzesnia na nowy model LC-46SE94U napewno bedzie poprawiona jasnosc,kontrast,czas reakcji czyli w nczym zdecydowanie ustepuje philipsowi. CO jeszcze zauwazylem w tym sharpie poza smuzeniem(w porownaniu z lcd kami z casem reakcji 8ms to rzeczywiscie lekko smuzy ale jednak to nie 2 ms co philips)ten tv klatkuje!!!!!!!!!(nie tak jak LG ktory stal obok ale nie byl taki plynny jak philips ktory stal tez obok!!)Klatkuje czy ma efekt stroboskopu jak pisza inni ale jednak nie radzi sobie idealnie z przesunieciami kamery (nawet na bajkach)gora-dol,lewo-prawo!! Tak jakby obraz przeskakiwal a nie sie plynnie przemieszczal. Jak nie wierzysz i chcesz to zob.na zywo to podam ci azymut,Wroclaw-galeria Grunwaldzka-sklep Saturn staja w jednym rzedzie na jednym sygnale we formacie 52 cale sharp 46xl2,philips 9632(czyli ten starszy!)toshiba 3030,plazma hitashi (czy jakos tak) i pare innych ,naladniejszy jest sharp ale najlepiej gra philips i toshiba (ale toska ma slaby czas reakcji wiec moze smuzyc na sporcie ,sprawdz to)a sharp wyglada bardzo ciemno(slaba jasnosc 450),malo kolorowy(niski kontrast tylko 2000,dynamiczny 1000) smuzenie (czas reakcji 4ms-dobry ale nie powalajacy) ale to wszystko mozna przebolec bo jak przyniesiesz do domu i obok nie bedzie stal lepszy to nawet bedziesz zadowolony,ale to klatkowanie mnie rozwalilo i odpadl on na zawsze u mnie.Telewizorek dobry ale widzialem lepszy a jak mam wydac 7000-8000 zl i raczyc sie tym z 10 lat to musi to byc najlepszy Lcd obecnie,a i philips tez nie jest doskonaly ale nie bede sie juz rozpisywal.najlepiej byloby zamowic prezentacje do domu z philipsem na czele do tego sharp xl2,toska z3030,sony 3500,jakas plazma panasonica np.py85 ,ja wyrok znam ale nie zaszkoddzi.Tylko ktory sprzedawca sharpa postawi ci go przy philipsie 9603?????? Zaden.Beda kombinowac i mataczyc o awaryjnosci philipsa i inne tam bla bla bla by zniechecic czlowieka i zarobic a kto nie zobaczy na wlasne oczy a uwierzy sprzedawcy to tak jakby uwierzyl politykowi,to samo.ps a EURO zobacze u sasiada PLAZMA panasonic 42 cale P 8 jest to najnizszy model ale nowy teraz z marca.Ale to w tej chwili juz nie wazne POLSKA-NIEMCY 3:0
 

RheeTCT

New member
A u mnie Philips odpadł ze względu na słabe kąty.Z LCD akceptowalne kąty mają IMO :JVC V80,Toshiba ZF,Sony X i W.Polecam plazmy - nie mają wad LCD (ani kąty,ani smużenie,ani klatkowanie).Oczywiście mowa o tych z górnej półki -np.Panasoniki serii 80,85 i 800.Do tego są tańsze,a ich wady to w zasadzie mity.
P.S.Przyznaję,że poza kątami Philips 9603/9703 ma wszystko OK.
 
Ostatnia edycja:

Leszczu

New member
Nie wiem nad czym ty sie zastanawiasz zamow TH50PY800 i masz problem z glowy nic innego bym na twoim miejscu nie wybral z tego co napsiales .
Sam czekam na Py800 juz niestety 4 tygodnie bo dostawa z Panas Polska ma opoznienie.
Wybierzesz Panasa i bedziesz w siodmym niebie :krol: wierz mi mam za soba testy 3 miesieczne LCD i plazm.
Bedziesz mial spokoj z czernia ,katami ,smuzeniami ,i innymi badziewiami.
 

lukaswars

New member
ja wybrałem Pionieera 5080XA i jestem bardzo zadowolony ogładajac sport , discovery, czy grajac na xboxie jak dla mnie tv marzenie, zrezygnowałem z wyboru lcd z kilku powodów które wczesniej wymieniliście, pionka mam skalibrowanego i mysle ze mało jest tv na rynku które tak wiernie oddaja kolory, miałem czekac na Panasa PY800 ale zrezygnowałem,

dzięki za pomoc
pozdrawiam

Radek
 

lukaswars

New member
dlatego tez napisałem, ze wybrałem pioneera plazmę
i powiem szczerze wszyscy znajomi pracujacy w działach IT w mojej robocie - majacy po dwa tv lcd i plazmę ogladaja i grają na plazmach , lcdiki poszły w kont, ja nie mam takiego problemu ale fakt pozostaje faktem cos jest na rzeczy ... przekonali mnie i jestem b.zadowolony z wyboru
 
Do góry