SHARP D44 a komputer

mvladez

New member
Witam,
zakupiłem wczoraj TV Sharp 32' D44. Mam kablówkę UPC (zwykłą) i jest nieźle. Spodziewałem się czegoś gorszego.
Natomiast mój problem to polączenie komputera z tym TV. Zakupiłem specjalnie kabel dvi-hdmi i podłączyłem. W komputerze mam kartę nvidii 8800 GTS 512mb - sterowniki najnowsze ze strony nvidii (175.16). I tutaj zaczynają się schody. Bo albo obrazu nie ma wcale albo skacze. Nie mam pojęcia o co chodzi. Jestem zdruzgotany.Zmiana rozdzielczości nic nie daje. Pomóżcie. Co powinienem zrobić albo może jak.
Proszę o pomoc....

Wymieniłem kabel i telewizor reaguje i wyświetla obraz jednak jest mały problem. Obraz jest w dziwnych kolorach jakby nie było pełenj palety albo nie wiem jak to określić. Jakieś róże dziwne przebijają itp. Bawiłem się ustawieniami kolorami na wejściu hdmi w TV (przestawiałem z rgb na inne ) ale nic to nie dało. Co może być przyczyną?

EDIT:
Witam ponownie,
czy na prawdę nikt nie jest w stanie mnie nakierować i pomóc?

EDIT:
Zrobiłem zdjęcie, żeby pokazać Wam problem, z którym się borykam. Stosowałem już kable z wyjście dvi pełnym i niepełnym(wyjście z komputera - telewizor przez hdmi).
Może teraz uda Wam się coś doradzić skoro przedstawiłem problem na zdjęciu.

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Na vga powinno być ok ale przez hdmi nie każdy tv sobie radzi z pc.Wygląda to troche jak interferencji-zwarcie na złączu hdmi bo coś takie regularne to śnieżenie.A próbowałes podłączyć pod to konkretne hdmi np konsolę?
 

mvladez

New member
Próbowałem podpiąć przez ten sam kabel hdmi odtwarzacz dvd (panasonic 52s). Z odtwarzaczem nie było problemu jeśli chodzi o samo połączenie. Natomiast problem przy otwarzaczu wyszedł odnośnie sacanowania progresywnego. Przy standardowym obrazie 576p było ok natomiast jak przełączyłem na 720p to obraz sie pojawiał i znikał a jak był widoczny to był jakby za kurtyną z poprzecznymi pasami.
Telewizor wyświetlał poprawnie informację o nadawanym obrazie (w sensie parametry czyli np 720p 50Hz) zarówno w przypadku dvd jak i komputera.
 

mvladez

New member
Nikt nie odpowiedział ale ja już poznałem powod więc sie z Wami podzielę. Dzisiaj był u mnie cżłowiek z serwisu i jak sie okazało to wina kabla.....przyniósł ze sobą inny niz posiadałem i nagle oczom się ukazał piękny obraz bez takich dziwnych akcji. Fajnie, że TV sprawny....nie fajnie że 100 PLN wrzucone w błoto :)
 

ptasiu34

New member
Witam,

Mógłbyś napisać na jakim kablu jest ok bo chciałbym sobie zakupić taki sam.

Nie wiem w jaki sposób najlepiej podłączyć pod kompa, RGB, svideo czy DVI tak żeby nie bylo niemilych niespodzianek.

Z góry dziekuje
 

mvladez

New member
hmmmm i tu będzie problem bo nie byl to wbrew pozorom żaden kabel firmowy. Ale byl świetnie wykonany i ze dwa razy grubszy od tego co miałem :) ja za swoj 10 m dałem 95 pln a ten 3m kosztował 110. Jak widać nie dopłaca się za nic. Ogólnie to przy większych długościach z badziewnym kablem będzie problem. Może nawet ten kabel co mam tylko 3 m też dałby radę kto wie. Ogólnie nie ma co szaleć i kupować kabel 1,5m za 200 pln ale też nie za 30 pln :) Mam nadzieję, że troszkę pomogłem :)

Może to była kwestia długości? Nie mam pojęcia w każdym razie wymineiłem ten 10m kabel na inny lepszy (według sprzedawcy :) ) 7m za 85 PLN i wszystko śmiga aż miło. Jedno mnie zastanawia. Ustawiłem rozdziałkę natywną TV czyli 1366/768 ale jak przerzucam tam jakieś okno i daję maksymalny rozmiar to mi się całe nie mieści. Co zrobić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry