SHARP LC-46XL2E w połączeniu z Onkyo TX-SR 606 i PS3

promian

New member
Panowie,

jestem całkowitym laikiem w temacie audio ale zakupiłem już po przeczytaniu trochę info w necie poniższe komponenty:

LCD Sharp 46XL2E
Amplituner Onkyo TX-SR 606
oraz PlayStation 3 w wersji 60GB
Dekoder HDTV

Pytanie podstawowe - ile kabli HDMI mam kupić aby wszystko do siebie pięknie połączyć? Czy to prawda, że dźwięk lepiej puścić przez kabel coaxial czy może jednak HDMI? Proszę o radę i jakieś wytłumaczenie konkretnego wyboru. Tak jak napisałem macie przed sobą 100% laika w temacie audio (póki co rzecz jasna).

Aha - na wszystkie kable nie chciałbym wydać więcej niż 500-700 PLN (odległość TV od PS3 i amplitunera to około 2,5m więc jak się domyślam będę potrzebował kabelka o długości 3m).

Jeszcze jedno - cały zestaw będzie pracował na kolumnach Cantona (poniższych).

kolumny Canton 407+402+405+sub AS 105

Może być czy porażka? Już rzecz jasna za późno na zmianę sprzętu bo wszystko już mam ale chciałbym się przy okazji dowiedzieć czy sprzęt jest w miarę sensowny.

Tutaj ceny jakie zapłaciłem:

TV - 6500 PLN
Amplituner - 1700 PLN
PS3 - 2300 PLN
kolumny - 4500 PLN (cena zawiera stojaki LS600).

Pozdrawiam,
Promian

p.s jak możecie to podeślicie konkretne modele kabli HDMI. I jeszcze jedno - czy warto kupować kable obsługujące standard 1.3b? Ponoć przesyłają sygnał do 1600p ale przecież nie ma na rynku takich TV itp...
 
Ostatnia edycja:

bulek

New member
Potrzebne ci tylko dwa kable HDMI i nic więcej. Jeden pomiędzy PS3 i 605, drugi 605 i TV. Nie będę ci radzil jakie kable... pewnie ktoś inny się znajdzie :). Przy takim połączeniu PS3 przy odtwarzaniu blu-ray będzie mogło wysłać do 605 dźwięk o najwyższej jakości. PS3 rozpoznaje automatycznie połączenie HDMI i dostraja swoje wyjścia. Po właczeniu wyświetla się pięknie 1080p 60Hz.
 

promian

New member
bulek napisał:
Potrzebne ci tylko dwa kable HDMI i nic więcej. Jeden pomiędzy PS3 i 605, drugi 605 i TV. Nie będę ci radzil jakie kable... pewnie ktoś inny się znajdzie :). Przy takim połączeniu PS3 przy odtwarzaniu blu-ray będzie mogło wysłać do 605 dźwięk o najwyższej jakości. PS3 rozpoznaje automatycznie połączenie HDMI i dostraja swoje wyjścia. Po właczeniu wyświetla się pięknie 1080p 60Hz.

Dzieki za info. Czy do dekodera tez bede portrzebowal kabel HDMI? Dekoder podlaczam do TV czy tez do amplitunera?

Pozdrawiam,
Kuba
 

bulek

New member
Jak chcesz... zależy od twoich upodobań... np. czy chcesz mieć możliwość oglądania i słuchania TV bez włączania 605. Ja bym podłączył dekoder do 605 przez kolejny kabel HDMI i tyle. Jeśli jednak chcesz tak jak napisałem wyżej, to dekoder połącz z TV przez HDMI bezpośrednio, a z TV kabelek coax do 605.
 
Do góry