Sharp LC-52 HD1E a problemy z Cyfrą+ Film HD (?)

costus

New member
Witam serdecznie
Od kilku dni stałem się szczęsliwym posiadaczem topowego telewizorka Sharp. :) Mam jeden problem - może się ktoś z takim problemem spotkał? Otóż w pakiecie Cyfry są trzy programy HD - Cyfra+ Sport HD, National Geografic i Cyfra+ Film HD.
Z pierwszymi dwoma nigdy nie miałem żadnych problemów - problemy były zawsze z Cyfrą+ Film HD. Otóż program nie chciał się rokodowywać i jak chciałem go oglądać to musiałem wyjąć na chwilę w tunerze (Humax 1000) cały moduł z kartą abonencką Cyfry ze slotu i to pomagało. Program był wyświetlany jako HD, po czym się po około 2 minutach zawieszał. Wystarczyło wtedy zwykłe przerzucenie na sąsiedni kanał i powrót do Cyfry+ Film HD i juz można było się cieszyć pełnią odbioru HD :) Może trochę skomplikowane ale skutkowało.
W Sharpie żadne próby wyjmowania modułu, czy karty nie pomagają - po iluś tam próbach udało mi się na krótko odpalić program Cyfry+ Film HD - po czym się tradycyjnie zawiesił po dwóch minutach i NIC. :(
Może ktos już się spotkał z podobnym problemem? Będę wdzęczny za wszelki sugestie.
Nadmienię że mam oryginalny moduł Cyfry HD.
 

kumus

New member
costus napisał:
Witam serdecznie
Od kilku dni stałem się szczęsliwym posiadaczem topowego telewizorka Sharp. :) Mam jeden problem - może się ktoś z takim problemem spotkał? Otóż w pakiecie Cyfry są trzy programy HD - Cyfra+ Sport HD, National Geografic i Cyfra+ Film HD.
Z pierwszymi dwoma nigdy nie miałem żadnych problemów - problemy były zawsze z Cyfrą+ Film HD. Otóż program nie chciał się rokodowywać i jak chciałem go oglądać to musiałem wyjąć na chwilę w tunerze (Humax 1000) cały moduł z kartą abonencką Cyfry ze slotu i to pomagało. Program był wyświetlany jako HD, po czym się po około 2 minutach zawieszał. Wystarczyło wtedy zwykłe przerzucenie na sąsiedni kanał i powrót do Cyfry+ Film HD i juz można było się cieszyć pełnią odbioru HD :) Może trochę skomplikowane ale skutkowało.
W Sharpie żadne próby wyjmowania modułu, czy karty nie pomagają - po iluś tam próbach udało mi się na krótko odpalić program Cyfry+ Film HD - po czym się tradycyjnie zawiesił po dwóch minutach i NIC. :(
Może ktos już się spotkał z podobnym problemem? Będę wdzęczny za wszelki sugestie.
Nadmienię że mam oryginalny moduł Cyfry HD.

Witam serdecznie!
Mam też Sharpa HD1E i podobne, chociaż nie do końca problemy z Cyfrą +.
Wydaje się, że nie są to problemy z odbiornikiem TV, ale z pochrzanioną
platformą cyfrową. W przeciwieństwie do Ciebie mam dekoder C+ Philips HD, program też się zawiesza i od czasu do czasu muszę po prostu wyjąć kabel zasilania dekodera, by się ponownie załadował. Mam przeczucie, że te wszystkie nasze problemy biorą się z niedoskonałości platform cyfrowych i często, gęsto małej "przepustowości" przesyłania bardzo pojemnych plików. A czy próbowałeś z samą kartą dostępu CI w naszy TV,
jest przecież specjalna kieszęń przeznaczona dla kart CI, ja próbowałem Sharp nie widzi tej karty - ponoć wg fachowców to też wina platformy cyfrowej - ręce opadają. Mało tego, ja korzstając z dekodera C+ HD nie mam EPG i przez to nie mogę nagrywać nic na twardy dysk, telewizor nie widzi tego po kablu HDMI (po eurozłączu i owszem) i co to robić, może Ty masz pomysł.
M Kuman:(
 

costus

New member
kumus napisał:
A czy próbowałeś z samą kartą dostępu CI w naszy TV,jest przecież specjalna kieszęń przeznaczona dla kart CI, ja próbowałem Sharp nie widzi tej karty - ponoć wg fachowców to też wina platformy cyfrowej - ręce opadają. Mało tego, ja korzstając z dekodera C+ HD nie mam EPG i przez to nie mogę nagrywać nic na twardy dysk, telewizor nie widzi tego po kablu HDMI (po eurozłączu i owszem) i co to robić, może Ty masz pomysł.

Witam ponownie
Ja - może to nie dopisałem - mam swój moduł już włożony bezpośrednio do TV. Wszystko chodzi bez najmniejszych problemów.Zarówno na jednym jak i drugim slocie. Problem jest tylko z Cyfrą+ Film HD - po prostu to co pisałem nie mogę jej uruchomić.
Problemów z innymi rzeczami nie mam żadnych - wszystko chodzi świetnie . Nawet -gdzieś czytałem w jakimś wątku że mogą być z tym problemy -mam podłączone 3 konwertery na 3 różne satelity i idzie. Gdyby więc jeszcze ta Cyfra+ Film HD poszła to byłaby pełnia szczęścia. Może trzeba byłoby wymienić moduł na jakiś typu Aston Crypt?
 

Driver1

New member
Zawieszanie kanałów bądź przycinanie nie jest wina nadawcy! Wszystko zalezy tylko i wyłącznie od tunera satelitarnego- jego softu, listy kanałów. Mam tuner ferguson 7318(wymieniłem go na GI HD) i GI 890 HD. Na 2 od nowości ani jednego zwisa, na 1 czym starszy soft tym wiecej resetów- wtyczka z kontaktu.

Pierwsze co poszukałbym aktualizacji oprogramowania sprzętu - w przypadku korzystania z tunera sharpa to tutaj : sharp.de.

Po 2 w przypadku nie działajacego tylko canal+ film HD aktualizacja listy kanałów.
 

costus

New member
Witam ponownie
Zapytam może w tym samym watku żeby nie zaśmiecać grupy - sprawa w końcu dotyczy tego samego telewizora :) :
1. czy ktos już może próbował wczoraj znaleźć stacje HD Cyfry+ które są na nowym transponderze?
2. Czy udało się to przez wbudowany tuner w TV?
Nie wiem czy jest to kwestią tv (a dokładniej wbudowanego tunera sat) czy mojego modułu ale nie widzę w tej chwili kanałów HD?

Jeżeli komuś się to udało to jeszcze małe pytanko - na jakim module? Gdzieś widziałem że prawdopodobnie Aston z najnowszym softem "idzie" z tymi kanałami HD (?)
 

Jimmy

New member
costus napisał:
Witam serdecznie
Od kilku dni stałem się szczęsliwym posiadaczem topowego telewizorka Sharp. :) Mam jeden problem - może się ktoś z takim problemem spotkał? Otóż w pakiecie Cyfry są trzy programy HD - Cyfra+ Sport HD, National Geografic i Cyfra+ Film HD.
Z pierwszymi dwoma nigdy nie miałem żadnych problemów - problemy były zawsze z Cyfrą+ Film HD. Otóż program nie chciał się rokodowywać i jak chciałem go oglądać to musiałem wyjąć na chwilę w tunerze (Humax 1000) cały moduł z kartą abonencką Cyfry ze slotu i to pomagało. Program był wyświetlany jako HD, po czym się po około 2 minutach zawieszał. Wystarczyło wtedy zwykłe przerzucenie na sąsiedni kanał i powrót do Cyfry+ Film HD i juz można było się cieszyć pełnią odbioru HD :) Może trochę skomplikowane ale skutkowało.
W Sharpie żadne próby wyjmowania modułu, czy karty nie pomagają - po iluś tam próbach udało mi się na krótko odpalić program Cyfry+ Film HD - po czym się tradycyjnie zawiesił po dwóch minutach i NIC. :(
Może ktos już się spotkał z podobnym problemem? Będę wdzęczny za wszelki sugestie.
Nadmienię że mam oryginalny moduł Cyfry HD.
Problemem tutaj jest moduł Cyfry, który jest zwykłym rzęchem i nie działa prawidłowo z większością tunerów sat, jeśli nie ze wszystkimi. Radziłbym wyskrobać trochę kasy i kupić nowego Astona 2.18 lub PowerCamPro.
 

kumus

New member
costus napisał:
Witam ponownie
Zapytam może w tym samym watku żeby nie zaśmiecać grupy - sprawa w końcu dotyczy tego samego telewizora :) :
1. czy ktos już może próbował wczoraj znaleźć stacje HD Cyfry+ które są na nowym transponderze?
2. Czy udało się to przez wbudowany tuner w TV?
Nie wiem czy jest to kwestią tv (a dokładniej wbudowanego tunera sat) czy mojego modułu ale nie widzę w tej chwili kanałów HD?

Jeżeli komuś się to udało to jeszcze małe pytanko - na jakim module? Gdzieś widziałem że prawdopodobnie Aston z najnowszym softem "idzie" z tymi kanałami HD (?)
To wina zmian jakie zaszły w nocy z 7 na 8.04 - zmiana częstotliwości.
W najgorszym wypadku musisz wyregulować dokładnie czaszę satelitki
i wgrać nowy soft dekodera C+
 

Driver1

New member
Panowie. To nie wina tunerów, modułów czy telewizorów. Po prostu cyfra jeszcze miesza z kanałami HD. Nikomu nie działaja. Trzeba czekać.
 
Do góry