nowe modele 26 i 32 d44

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Czy kioś już może posiada owego sharpa z serii d44 dostępnej już w Polsce? Bo jeśli tak to chciałbym by podzielił się opinią gdyż parametry dobre a cena przyzwoita więc to może być interesująca seria z niższej półki..Może Kiki coś wie na ten temat(może jakiś teścik wkrótce?)
 

federacja

New member
Opinia o Sharp 32d44

Mam od tygodnia. Dobry wybór za te pieniądze. Odbiera dobrze sygnał z anteny i polsat cyfrowy. We Wrocławiu nie nadają naziemnie cyfrowo i nie mogę sprawdzić czy działa. Auto głos to świetna sprawa, nie ma różnicy między odbiorem np. filmu i reklamami.
 

merkant

New member
Kupiłem takowy w niedzielę w Leclercu. Nie jestem koneserem, dla mnie OK, czyli mówiąc inaczej wad nie widzę. Ściszanie reklam i skalowanie bardzo dobre. Kupiłem uchwyt na ścianę i mam problem, bo tv mocuje się śrubami 10 mm, których nie dostarczyli ani producent tv ani uchwytu. Nic to, kupie te śrubki, ale obudowa się wygina i trzeszczy po przykręceniu płyty vesa 200x200. Nie wyglada to solidnie... Dam znac jak mi ten tv spadnie - mimo że leciutki tak w ogóle jest.
Pytanie do innych właścicieli Sharp'ów: one wszystkie tak mają?! (D44 jest przystosowany do ich typowego firmowego uchwytu).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927

No i milusińscy.
59ee4ba4c7f2aedemed.jpg

Niezależnie na jaki kanał się przełączyliśmy SD analogowy. Było na co popatrzeć.
741e8b0c56cc029amed.jpg
 

Stefs 1

New member
Witam !! wszystkich użytkowników HDforum.Dzisiaj się zarejestrowałem,aby uzyskac wiekszy dostep do informacji.Noszę sie z zamiarem kupna tv lcd od trzech miesięcy i nie moge się zdecydować na markę i model.Ostatnio wpadł mi oko sharp lc32d44e.Co sądzicie Państwo o tym modelu?
 

tira-riea

New member
Sharp LC-32D44BK

W czwartek zamówiłem - w piątek mi go dostarczono. Nie mając żadnej anteny a w międzyczasie czekając na n-kę podpiąłem telewizor pod zwykły kawałek drutu robiący za antenę i... normalnie szok. Na tvn obraz ostry, wyraźny, bez żadnych smużeń - jednym słowem rewelacja. Stosunek cena/jakość - bez komentarza. Za tę cenę naprawdę telewizor pierwsza klasa.
Nie mogę się doczekać jak będzie wyglądał obraz po podpięciu tv do talerza i po podłączeniu n-ki...
Kilka miesięcy przygotowywałem się do kupna LCD - najpierw miał być LG-32LC52, potem LG-LC32B75, Sharp LC-32WD1E i wtedy pojawił się w sprzedaży 32D44BK oczywiście MADE IN JAPAN - parę kliknięć myszką i dzień później tv był u mnie. :eek:k:

merkant napisał:
Kupiłem uchwyt na ścianę i mam problem, bo tv mocuje się śrubami 10 mm, których nie dostarczyli ani producent tv ani uchwytu. Nic to, kupie te śrubki, ale obudowa się wygina i trzeszczy po przykręceniu płyty vesa 200x200. Nie wyglada to solidnie... Dam znac jak mi ten tv spadnie - mimo że leciutki tak w ogóle jest.
Rzeczywiście - to jedyny mankament tego telewizora - moim zdaniem lekko niedopracowany z racji tego że tv w momencie zamocowania uchwytu ściennego wisi (tak mi się przynajmniej wydaje) na samym plastiku i rzeczywiście obudowa jakby lekko się poddaje naciskom.
A propos śrubek - wydatek rzędu 50 groszy na 4 śruby imbusowe M6x16 łącznie z podkładkami to nie kokosy ;)
 

mordred

New member
Pytanie - czym roznia sie te modele o roznych oznaczeniach:
Sharp LC-32D44E na ceneo.pl za 2497zl



SHARP LC32D44E-BK na ceneo.pl za 2267zl - w tym przypadku wydaje mi sie ze to tylko oznaczenie koloru

Skad te roznice w cenie, wie ktos moze???


 

wolfikx

New member
Wczoraj do późnej nocy bawiłem się tym modelem.
Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Obraz z SD bardzo mile mnie zaskoczył chociaż dla mojej żony trochę za ciepły. Zaraz pomieszała coś i było już lepiej.

W momencie gdy na wejście dostanie troszkę gorszy obraz niestety już robią się problemy w postaci ducha np.: loga. Ale to tylko gdy sygnał jest naprawdę słaby (u mnie polsat sport). Co do TVP1 TVP2 TVN z kablówki to jest naprawdę bardzo OK.

Co do panoramowania to oczywiście moja żonka również miała do niego zastrzeżenia i sobie poprzestawiała. Jak dla mnie to bardzo ładnie wypełnia powierzchnię całego ekranu delikatnie rozciągając boki formatu 4:3.

Wszystkie opcje poprawiające i odszumiające obraz idealnie zdają egzamin na sygnale SD.

Co do dźwięku to raczej przemilczę tą kwestię. Dźwięk po prostu ..... jest:)
Dobrze, że mam zestaw Yamahy bo oglądając filmy na DVD z tak dobrym obrazem byłoby grzechem puszczanie dźwięku przez telewizor.

DVD oceniam na 5+. Pomimo braku kabla component do mojego DVD po euro obraz piękny. Szczególnie bajki:) Super wyraźne i soczyste kolorki pięknie wyglądają na ekranie.

DIV-X jak dla mnie 5. Widać delikatne smużenie przy wysokiej kompresji - wina materiału a nie telewizora.

Konsola PS2 - 5+. Zapuściłem Gran Turismo 4 - obraz zwiewa czapkę z głów. Jakkolwiek jestem zdania, że nigdy nie jest dobrze aby nie mogło być lepiej:)

Najważniejsze to to, że nic nie buczy, warczy itd. Kanały przełączają się całkiem szybko = 1s. Za to strasznie długo się uruchamia, dobre 10 sek:confused:
Design OK - bez rewelacji. Prostota i funkcjonalność.
Pilot lekko zakręcony - strasznie dużo opcji do DTV - przydatna funkcja stop klatki.

Moja małżonka wczoraj dokonała głównego testu = "M jak Miłość".
Test LCD przeszedł pozytywnie, jakkolwiek stwierdziła, że zauważyła pryszcza u Mroczka i Kinga jakoś tak staro wygląda:hmm:.

Przydatne funkcje: automatyczne dostosowywanie się do ilości światła w pokoju zmniejszając/zwiększając jasność podświetlenia, wyciszanie reklam, automatyczne wykrywanie proporcji ekranu (nie działa na każdym programie)

Jak dla mnie TV jest na 5 (minus za słaby dźwięk). Szczerze polecam.

Co do zawieszania to się nie wypowiadam gdyż u mnie stoi na stoliku.

PS.: Przydałyby się ustawienia parametrów wyświetlania. Nie mam w tym doświadczenia więc z chęcią wysłucham ekspertów.
 
Ostatnia edycja:

Stefs 1

New member
Dzięki Kiki za szybką odpowiedz, nie mam dostępu do testów.Wolfikx również wielkie dzięki za pozytywną,obszerną opinię.Pozdrawiam!:lol:
 
Ostatnia edycja:

klolik

New member
@mordred
Jest dokładnie tak jak myślisz, to tylko oznaczenie koloru. Sprzedawcy nie zawsze wprowadzają takie samo oznaczenie jak producent i stąd masz kilka "różnych" ofert dokładnie tego samego modelu sprzętu na ceneo.
 

merkant

New member
Potwierdzam, dźwięk jest cieniutki w tym tv (płaski, bez basów). Ale rekompensuje to amplituner (niestety nie wbudowany :) ) i porządna jakość obrazu. Przykręciłem ten tv do ściany....Trzyma się, ale solidnym tego mocowania nazwać się nie da.
 

mKotek

New member
Czy posiadacze tego telewizora mogą potwierdzić, że wbudowany tuner DVB-T obsługuje poprawnie kodowanie w MPEG-4 AVC, które będzie standardem używanym w Polsce? Na stronach jest oczywiście tylko informacja, że posiada wbudowany tuner DVB-T.

Pozdrawiam,
Kotek

EDIT:
Odpowiem sam sobie - nie obsługuje, tak jak prawie wszystkie tunery DVB-T obecnie wbudowane w TV. Wyjątkiem seria HD1 wg serwisu Sharp. :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Yukas

New member
Mam krótkie pytanko ...

Dzisiaj chce zakupić LCD, lepiej wziąźć SHARP 32D44 czy TOSHIBA 32C3500PD ?

Będe wdzięczny za szybką odpowiedź;)
 
Do góry