Opinie o Sharp LC52X20E

makis

New member
Mam zamiar kupić model LC52X20E a nie ma żadnych opinii o tym modelu,proszę o kilka zdań na ten temat, czy dobrą alternarywą dla tego modelu jest Philips 47 PFL 9732D.
 

makis

New member
przede wszystkim do współpracy z tunerami sat.Cyfry+ lub "N" oraz komputerem , czy w tym jest lepszy od Philipsa PFL 9732D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz o 5" wiekszy telewizor - a to olbrzymia różnica.
Jaką masz odległość od ekranu ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To spokojnie możesz kupić Sharpa 52 X 20. Po percepcja oka przy dużych odległościach jest ułomna.
 

tomter

New member
Uważam, że tv lcd sharpa to najlepszy wybór na dzień dzisiejszy, sam kupiłem wlaśnie 46X20E, i jestem bardzo zadowolony, obraz rewelacja, do tej pory miałem jvc 40S70 i pomiedzy sharpem a tym jvc jest przepaść.....do telewizora mam niecałe 3 metry, więc i odleglość nie ma aż tak wielkiego znaczenia....
 

trops55

Member
makis napisał:
Mam zamiar kupić model LC52X20E a nie ma żadnych opinii o tym modelu,proszę o kilka zdań na ten temat, czy dobrą alternarywą dla tego modelu jest Philips 47 PFL 9732D.
Na tym forum nie będzie nigdy zadowalającej ilości informacji o Philipsah, bo tu są preferowane inne marki. Brak obiecywanych przez Kikiego testów LCD Philipsa

To dlaczego nie bierżesz pod uwagę Philipsa 52pfl 9632D. W porównaniu do modelu 47 pfl9732 nie ma tylko czytnika kart i pełnego ambilight, tylko stero, ale za to większy kontrast. Miałem też i Sharpa, a obecnie posiadany przeze mnie Philips 52 pfl9632 bije go na głowę jakością obrazu szczególnie SD /niesamowita szczegółowość/, moim zdaniem lepszym odwzorowaniem kolorów i super płynnością, a to zasługa super elektroniki. Filmy na DVD muszę ponownie oglądać, bo to zupełnie inny obraz niż na Sharpie. Natomiast obraz HD na na wszystkich LCD Full HD wygląda super. A co do wielkości to tylko 52''
 

trops55

Member
Ramzes765 napisał:
@trops55 jakiego Sharpa miales?
Miałem 46XD1E /zwrot kasy za buczenie/. Po tym moim faworytem był też Sharp ale 52 XL2. Niestety kolor biały z zabarwieniem różu w nowych modelach kazał mi o tej marce zapomnieć / w XD1E było OK/.
 

pogród

New member
posiadam lc52x20e od trzech miesięcy i jestem bardzo zadowolony.podstawa WYGLĄD,bardzo cienka ramka, płaski.obraz ciepły,naturalny nie jest tak podbity jak szczegónie w samsungu.ale jest poważny problem jeżeli chodzi o NTV.nie można go połączyć z recorderem przewodem hdmi.pojawia się komunikat BŁĄD HDCP.poprzedni NBOX działał na hdmi bez zarzutu ,teraz chodzi na componencie.
 

Rybar_79

New member
Miałem X20. Teraz mam XL2

Miałem przez kilka dni 52X20E. Miał wadę podświetlenia matrycy (banding, cluding) nie do zniesienia. To pisanie o różu na białym to wg mnie przesada. Da się to ustawić tak, że różu nie ma (chyba że ja mam jakiś filtr na gałce ocznej). X20E miał bardzo dobry obraz. Wg mnie XL2E ma jeszcze lepszy, ale to prawdopodobnie efekt placebo :) Owszem Philips wyświetla ładny obraz, PixelPlusHD robi swoją robotę, ale też kosztuje. 52PFL9632D to koszt ok. 8000 PLN a Sharp'a 52XL2E można kupić za ok. 1000 PLN mniej.
 

gregory31

New member
Jeśli chodzi o błąd HDCP spróbuj podmienić kabel hdmi , w moim g20 tak zrobiłem a działał czasem 10 min a przeważnie 30 sek. zamieniłem ze znajomym kable hdmi i eureka mój za 50 zeta u niego dziala na nboxie i Funaju a jego za 20 zeta z marketu u mnie ruszył i już nie mam problemu , czyli kabel kablowi nie równy i cena też nie jest wykładnikiem , pozdrawiam i Wesołych Świąt :)
 
Do góry