Podlacznie laptopa do Sharpa

aalef

New member
Witam serdecznie.
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora Sharp 26 cali model LC-26AD5E do ktorego podlaczylem głośniki 5.1 firmy Creative T6060.
Teraz usilnie staram się w jakikolwiek sposób podpiąć do tego telewizora swojego laptopa firmy Acer. Chciałybym to połaczyc jednym kablem jakims ktory bedzie przesylal zarowno obraz jak i dzwiek.
W instrukcji telewizora sugeruja zrobienie tego za pomoca kabla RGB monitorowego plus kabelek z dwoma malymi jackami ktorym jak mniemam pojdzie dwiek.
W laptopie posiadam dwa wejscia jedno do RGB takie monitorowe oraz 9 PINOWE S-Video.
Kupiłem dzisiaj kabelek RGB i sprobowalem to wlaczyc ale nie bylo zadnego efektu. Nadmieniam ze nie wiem jakie ustawienia mam zastosowac w laptopie wiec dlatego pisze z prosba o pomoc.

Moje pytanie to czy mozna kupic kabelek S-Video 9 pinowy i za pomoca tego podlaczyc tv z laptopem??
Czy musze to zrobic tak jak wskazali w instrukcji??
Jakie ustawienia mam zastosowac zeby to podlaczyc??
 

aalef

New member
tezz tak pomyslalm ze najlepszy efekt bedzie jak podlacze tak jak pokazuje instrukcjai zakupilem daltego kabel RGB.
podlaczam go do tv i do laptopa i nic sie nie dzieje.
W ustawieniach tak jak mowicie nie da sie ustawic zadnego klona monitora albo ja tego nie umiem ;]
Przyciks Fn plus F5 czy F6 tez nie dziala jak wciskam gasnie monitor laptopa ale nic sie nie dzieje na tv??
w tv musze cos ustawic??
Podlaczylem jeszcze raz i w tv zmienilem na EXT7 wejscie w ktore wpinam laptopa i jedyna rzecz jaka sie pojawia to brak sygnalu.
Czy to mozliwe ze nie dziala bo brak jest tego drugiego kabelka do dzwieku z jackami??

No udalo mi sie za pomoca tego kabla RGB.
Ale jesli mozecie to napiszcie mi czy jest taka sama mozliwosc podlaczenia tego kablem S-video 9 pinowym??
Bo ten kabel RGB jest dosyc gruby i nie mam go jak ukryc ;/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

klolik

New member
Rozumiem, estetyka estetyką ale jakości na S-video to Ty za dużej nie uświadczysz więc daruj sobie na wstępie ten typ połączenia.
 
Do góry