Wybieram spośród Sharp'a

Honorius

New member
Witam,
właśnie zastanawiam się nad zakupek TV LCD 46".
Myslę o 3 modelach Sharpa:
1) Sharp LC-46X20E
2)
Sharp LC-46XD1E
3)
Sharp LC-46XL2E
Inne marki jakos mniej mi sie spodobały w marketach.
Pierwsze pytanie - ceny pierwszych 2 modeli są podobne. Które z nich polecacie? I dlaczego?
Numer 3 - wiem, że jest najlepszy parametrowo ,wacham się bo w sumie 1,5k to sporo kasy.

Dodatkowo ciekawi mnie jedna rzecz - najbardziej podobał mi sie w marketach modelSharp LC-46HD1E. Bardziej nawet niż XL2E.
Sprzedawca z markeru mówi , że jest na tym samym poziomie jakości obrazu jak model XL2E. Ten pan mówił, że różnica w cenia polaga wyłącznie na wbudowanym dysku twardym. Kolory najbardziej pdobały mi sie na tym włąśnie modelu. Pytanie czy ma on rzeczywiście lepszą matrycę, do XL2E, czy jest to subiektywne wrażenie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
matryca ta sama - ale elektronika w Sharpie HD 1 zupełnie inna.
Obraz jest bardziej płynny , nasycony i lepiej skalowany.
Model Xd1 - juz dawano ,dawno zniknął z rynku.
Model Xl2 to model 100 Hz. Jesli jesteś w przedziale cenowym - to znakomity wybór. Ale w tej klasie powinieneś wybierać podczas prezentacji.
Sprawdź więc konkurencję w klasie cenowej:
47 Z 3030 Toshibę
46 XF 355 Toshibe
47 V 80 JVC
46 X 3500 Sony
I podaj jakie masz warunki i jakie potrzeby ?
 

Jimmy

New member
@Honorius

Witam,
HD1E ma rzeczywiście trochę lepsze kolory, ale ma bardzo słabą płynność, więc nie ma czego żałować. Ponieważ znam dobrze XD1E i XL2E to z tych dwóch zdecydowanie polecam XL2E. Z X20E nie mialem do czynienia.
Pozdrawiam
 

Honorius

New member
kiki napisał:
I podaj jakie masz warunki i jakie potrzeby ?
1) warunki
- ok 3,5-4 m od kanapy
- pokój dosyć słoneczny, ale i tak czas mam wieczorami
- zródło sygnału - głównie Aster w Wawie (czy inne SD), komputer do DivX oraz filmów w wyższej rozdziałce, pewnie w przyszłości
jakaś sieć typu N, Cyfra Plus, jeśli bedą na Cyfrowym Polsacie
mecze w Euro2008 w HD to najpewniej Polsat.

2) warunki kasowe - tu sprawa wygląda tak - chce kupić dobry TV, taki, który po kliku latach będzie na przyzwoitym poziomie.
Z drugiej strony nie chcę płacić za nowinki techniczne któych nie widac z wspomianych ok 3-4m. (może spokojnie wystaczałby
mi model sporo tanszy?) Myśle, że max to 8k (chętnie taniej), chyba że
coś będzie ciut droższe i powali mnie na kolana.

Ważne dla mnie jest też żeby posiadał odpowiednią ilość wejsć, tak
by za te kilka lat było co do tego TV podłaczać.

Dzięki za info o HD1 oraz wspomiane modele. Acha - model XD1E wspomiałem, bo był w markecie.
Sprawdzę jak to wyglądają te wymienione modele w markecie, niestyty wkurzają mnie tam ostrym światłem z świetlówek.
Prezentacja w domu to mógłby byc dobry pomysł, pytanie ile to kosztuje?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
WIP - gdyby się powtórzyło - daj znać na priw.

Honorius - HD1 to model naprawdę dla wymagających. Na naprawdę extra płynność .A to szczególnie trudne zadanie dla lcd full hd.
Jednocześnie sygnał HD jest dla niego perłą dla jakości.
Jeśli wystarcza środków - to zakup na wiele, wiele lat.

Ponieważ zmieniłeś kwotę docelową to musisz sprawdzić:
47 V80 JVC
47 Z 3030 Toshiba
46 XL2 Sharpa
i Pioneera plazma 50" Kuro.
Pioneer 42 Kuro
Loewe 42 Modus
Będziesz mocno :D zadowolony.
 

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Witam,
HD1E ma rzeczywiście trochę lepsze kolory, ale ma bardzo słabą płynność, więc nie ma czego żałować. Ponieważ znam dobrze XD1E i XL2E to z tych dwóch zdecydowanie polecam XL2E. Z X20E nie mialem do czynienia.
Pozdrawiam

Witam

@Jimmy zapewne chciał napisać znam dobrze HD1 i XL2 (a nie XD1)

Dla mnie HD1 ma nie tylko lepsze kolory ale najlepsze najbardziej zbliżone do ideału i naturalny kolor skóry stosunkowo najłatwiej bez wyszukanych kalibracji ustawić samemu

A co do płynności to znowu należy zgodzić się z czasowym użytkownikiem tego TV nie jest najlepsza .

Niestety fajnie pomyślane wyposażenie dodtkowe nie przekłada się na atrakcyjną cenę tak ogólnie mówiąc - więcej we właściwym wątku

Sorki KIKI ale on nie ma extra płynności tak delikatnie mówiąc mocno przesadzasz

Zgodzę sie natomiast że ostatecznego porównania można dokonać na swoim sygnale wśród ostatecznych faworytów

Pozdrawiam
 
Do góry