AD5E fromatowanie

felllini

New member
Witam
To mój pierwszy post na forum więc najpierw sie przywitam a więc witam wszystkich.
Przejde do rzeczy. od jakiegos miesiąca jestem szczęsliwym posadaczem modelu ad5e . Wszystko ładnie pięknie,, TV gra super, zero odgłosów, martwych pixeli i tym podobnych ale jedna rzecz mnie denerwuje i nie wiem czy tak ma być czy to tylko jakas wina mojego egzemplarza. Gdy uatawiony jest tryb obrazu "auto" działa on identycznie jak "panorama". Tzn czy nie powinien obcinac czarnych pasów i przełaczać się na 16:9 gdy takie programy sa nadawane? Dodam że chodzi nie tylko o kablówke ale tez np obraz z dvd....troszę to denerwujace bo na moje oko auto powinien sam rozpoznawac formaty i sie do nich dostosowywać...
Z
 

klolik

New member
Teoretycznie powinien, ale to zależy czy poprawnie rozpozna nadawany obraz.
Przy ustawieniu auto w większości przypadków mam ekran wypełniony obrazem. Niestety gdy podawany jest film np jako 4:3 z czarnymi pasami góra-dół to obraz jest tylko rozciągany na boki. Na górze i na dole pasy pozostają. W trybie normalny zobaczysz obraz nieskalowany i pasy masz dookoła obrazu (góra-dół i prawo-lewo). Przykład: Polsat, CSI Miami. Dla tv te czarne pasy to też obraz tylko, że czarny. To niestety już wina nadawcy. Moze przestaną nas w końcu katować tym obrazem w 4:3. Dopiero przełączenie ręcznie na tryb 16:9 zapewnia przeskalowanie do pełnego ekranu.

Pozdrawiam
 

felllini

New member
Dzięki za odpowiedź....
Poszperałem, poustawiałem pobawiłem się troszeczke i masz rację....niestety. To że tv nadaje taki sygnał....mogłem się spodziewać ale zmyliły mnie płyty dvd które miały jako format obrazu zapisane 16:9 a mimo wszystko wystepuja tam czarne pasy....nie wiem może przez to ze to stare filmy były, przy nowszysch płytkach wszystko jest juz ok, obraz sie ustawia automatycznie i jest bardzo fajnie.
Tak więc pozostaje się nadal katować zmenianiem formatu przy ogladanu tv.....
Pozdrawiam
 
Do góry