Nowe cieniasy sharpa

Lolek7825

New member
aquos_x_series.jpg
Jeszcze niedawno wszyscy producenci TV LCD walczyli ze sobą na Hz. Jeśli ma dobrze grać to musi być100Hz mówili niemal wszyscy producenci. Nie ucichły jeszcze na dobre echa tej walki a na horyzonci mamy już nowe pole do rywalizacji.

Sharp zaprezentował w Japoni nową serię X o grubości 1.5 cala, czyli 3,44 cm. Już od 1 marca mieszkańcy tego kraju będą mogli wybierać spośród 3 wielkości: 37, 42 i 46 cali. Na "pokładzie" telewizora znajdą się 3 wejścia HDMI.

Kiedy i za ile doczekamy się "cieniasów" od SHARP'a w EU nie wiadomo.


i filmik: http://www.youtube.com/watch?v=yq3wXpCHcMs
 

Attachments

  • AQUOS_X_Series_013.jpg
    AQUOS_X_Series_013.jpg
    35 KB · Wyś: 121

mystic

New member
Nie wiem czy to wina jakości materiału na YouTube czy ustawień tych ekranów, lecz chyba na taką prezentację zostały skalibrowane optymalnie, ale widać gołym okiem że ciągną smugę niemiłosiernie. Na XL2 i X20 nie ma żadnego problemu z płynnością. Pomysł z wydzieleniem tunera poza ekran bardzo mi się podoba, w takim rozwiązaniu niz nie zakłuca pracy ekranu, ogranicza szumy i zniekształcenia spowodowane przez elektronikę. Takie rozwiązanie było w plazmach pioneera i jak dla mnie OK, choć to zawsze jeden klocek więcej na półce.
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
Lolek7825 napisał:
Rodzina składa się z trzech modeli – 37-, 42- i 46-calowego. Sharp zapewnia, iż nowa linia jest również niezmiernie energooszczędna – pobór mocy w trybie uśpienia wynosi zaledwie 0,5 W.

To chyba pomyłka: nie 0,5 W tylko najwyżej 0,1 W.
Już w tej chwili nowoczesne LCD 46'' mają pobór mocy w trybie czuwania na poziomie 0,3 W.
 

Lolek7825

New member
czago napisał:
To chyba pomyłka: nie 0,5 W tylko najwyżej 0,1 W.
Już w tej chwili nowoczesne LCD 46'' mają pobór mocy w trybie czuwania na poziomie 0,3 W.

możliwe że tak ale niekoniecznie, ja w moim lx700p mam w trybie czuwania 0,4 W....
 

qwerty

New member
Widze, ze fobia SHARP'owa, albo raczej dofinansowanie z Twojej firmy u Ciebie na calego

Pokaz mi czago LX700 w wymiarze min 37".

Nawet w news'ie musisz dodac jakies 3 grosze, ktore nie wnosza nic do tematu.

Nie mozesz jak inni na forum pomagac? Przez Ciebie robi sie taka atmosfera ze sie odechciewa czytac.

Na podstawie jakiegos durnego news'a w ktorym nawet nie napisali prawdy, bo seria x bedzie zuzywac przykladowo dla 46" 0,26W.

Daj sobie spokoj czlowieku z pisaniem.
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
qwerty, troszkę się chyba zagalopowałeś :). Jak Ci przejdzie złość czy irytacja to napisz coś zrozumiałego bo nie wiem za bardzo o co Ci chodzi.
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
OK qwerty. Dziękuję, że wyedytowałeś swój post. Teraz brzmi on bardziej zrozumiale i wreszcie po polsku.

Nie wiem tylko dlaczego mam Ci pokazywać Panasonica LX700 skoro to nie mój TV i pisał o nim kto inny.

Co do newsa to w pierwszej jego wersji było napisane, że prototypy nowych Sharpów są cyt.:"niezmiernie energooszczędne" bo w trybie czuwania zużywają tylko 0,5W. Napisałem więc sprostowanie, że nastąpiło jakieś przekłamanie bo już teraz nowoczesne modele LCD zużywają ok. 3W w trybie czuwania. Jeśli nie wierzysz że tak jest to mogę Ci podać jakie to modele.

Sam zresztą potwierdziłeś, że nastapił błąd bo podałeś, że prototypy nowych Sharpów zużywają w trybie czuwania 0,26W (różnica raptem 0,04W). Nie wiem skąd zatem Twoje wzburzenie i jakieś insynuacje o dofinansowaniu z jakiejś rzekomo mojej firmy (jakiej firmy??? - pracuję w firmie państwowej i niektórzy forumowicze o tym wiedzą).

Następnym razem proszę przemyśl swój post trochę lepiej - wystarczy przeczytać go przed wysłaniem.
 
Do góry