Sharp LC-42AD5E czy to dobry wybór?

maretzki

New member
Jest to mój pierwszy post na tym forum, zatem wszystkich bardzo serdecznie witam.
Sprawa jest następująca:
Od kilku tygodni śledzę różne wątki na tym forum i staram się znaleźć odbiornik, któy w przyszłym tygodniu ma zawisnąć na ścianie w moim mieszkaniu.
Początkowo byłem zdecydowany na 42" plazmę Panasonica w serii PV7 lub 70, ale ostatecznie zrezygnowałem z tego wyboru po przeczytaniu wątków o awariach serii PV70 oraz ostatnim pojawieniu się tego samego pionowego pasa w PV7. Szkoda bo przyjrzałem się już wielu egzemplarzom plazm i właśnie ten producent przypadł mi do gustu. Mając na uwadze moje "szczęście" wolę nie ryzykować i przenieść swoją uwagę na panele LCD. Z pewnością nie zobaczę tak dobrego obrazu (z kablówki) jak z tej plazmy, ale trudno.
Teraz troszkę danych:
- odległośc z jakiej będę zerkał na tv to 4,5 do 5 metrów
- sygnałem dominującym będzie kablówka Multimedia (może kiedyś coś cyfrowego), DVD (kino domowe Panasonica SC-PT850), jakieś zdjęcia.
Nie jestem zwolennikiem podłączania komputera ale może również i tak będzie
- pomieszczenie jest średnio nasłonecznione (nie wiem czy ma to znaczenie w przypadku LCD, ale podaję) ale i tak głównie będę oglądał tv wieczorem

Poczytałem to forum, pochodziłem po sklepach, pooglądałem i w zasadzie zdecydowałem się na tytułowy model Sharpa.
Nie wiem czy to dobry wybór, ale jakoś mam sentyment do tej marki. Może dlatego że "klepiemy" dla tego producenta BLC i mam do niego zaufanie, a może dlatego, że w japońskich sklepach wśród telewizorów króluje Sharp i moim zdaniem nie bez przyczyny.
Odległość z jakiej będę oglądał tv wskazuje, że nie powinno to chyba byc nic mniejszego niż 42", a i budżet mam ograniczony do tych "skąpcowych najniższych" dla tego modelu. Niestety 42" WD1E kosztkje kilkaset złotych więcej, a różnic chyba ma za mało aby był warty ich dopałacenia. Oglądałem oba modele w MM i w zasdadzie dla mnie to jedno i to samo (puszczany był film z dynamicznymi scenami i na obu obraz był moim zadniem bez zarzutu - krótko mówiąc podobał mi się)
W zasadzie to juz się na model AD5E zdecydowałem i prosiłbym tylko o potwierdzenie, że dokonuję optymalnego wyboru i powinienem być z tego telewizora zadowolony.
Do poniedziałku muszę się na coś zdecydować.
Niestety nie znalazłem tu informacji o modelu 42" więc proszę o opinię.
Pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy Twoich potrzebach i warunkach - nie podałeś klasy cenowej - ale jednak warto dołożyć do 42 WD1 z uwagi na płynność obrazu z kablówki.
Chociaż jeśli podałeś dokładnie odległości od ekranu - to wielkość 42 AD5 Sharpa będzie wystarczajacą.
 

adimg19

New member
Witam
Wczoraj kupilem ten telewizor za 3800 zł. Poczatkowo przymierzalem sie do plazmy, ale jak zobaczylem jak kiepsko radza sobie ze sloncem, zdecydowałem się na LCD. Mam pokoj od poludniowej strony i slonce swieci mi w okno niemal przez caly dzien, a nie mam ochoty siedziec w ciemnosciach. TV stoi u mnie 4 metry od kanapy i jest w sam raz.

Pierwsze uruchomienie... automatyczne wyszukiwanie kanalow... fajna sprawa. Obraz z kablowki lepszy niz sie spodziewalem, choc wszystko zalezy od kanalu. Wlasni leci "Wojna Harta" na TVP1 i obraz jest bardzo dobry. Co do kolorow, to na niektorych kanalach sa wyblakle na innych calkiem niezle.

Wczoraj podlaczylem TV do komputera kablem DSUB... okazuje sie, ze na tym polaczeniu natywna rozdzielczoscia jest 1024x768. Po niewielkich bojach udalo mi sie ustawic 1366x768, ale widac bylo, ze obraz jest mocno skalowany i nawet filmy HD nie byly zbyt ostre. Kolory byly ok, ale to jeszcze nie ta soczystosc jaka widzialem w sklepie na probkach HD. Rano pojechalem po kabel DVI-HDMI. Podlaczylem kabel.... i oniemialem. TV wykryl polaczenie, ustawil rozdzielczosc 1080i... a kolory to bajka... piekne i soczyste. Czcionki troszke nieostre (wkońcu to HD Ready a nie FullHD), ale na TV i tak bede tylko ogladal filmy, a te w 720p lub 1080p wygladaja super. To samo zdjecia. A najlepsze jest to, ze monitor moze pracowac ze swoja natywna rozdzielczoscia 1680x1050, a TV sam sie do niej dostosuje.

Niestety pojawil sie tez problem. Gdy do TV podlaczony jest kabel DVI-HDMI, TV mozna wylaczyc, ale juz sie go nie wlaczy, dopiero po wypieciu kabla TV sam sie wlacza. Myslalem, ze TV sie zepsul i odlaczylem go od gniazdka. Gdy ponownie wpialem wtyczke nawet nie zapalila sie kontrolka.... zrobilo mi sie bardzo goraco, ale potem doszedlem do tego, ze wine ponosi kabel. Moze ktos zna rozwiazanie tego problemu? Mam nadzieje, ze z DVD podlaczonym przez HDMI nie bedzie tego problemu.

Nastepnie czas przyszedl czas na XBOX 360. Po dluzszych bojach z podlaczeniem do komponentu moim oczom ukazala sie piekna grafika. Obraz w grach jest swietny i na takim duzym TV robi wrazenie... szczegolnie Colin: Dirt i Lost Planet. Wrzucilem tez pare filmow z DVD. Wygladaj dobrze, choc po filmach w HD trudno o zachwyt.
 

maretzki

New member
Witam ponownie,
Dziś raz jeszcze udałem się do sklepu w poszukiwaniu ewentualnych wad modelu AD5E.
W Domarze stał właśnie model 42” i w zasadzie byłem na niego zdecydowany, gdy żona dostrzegła w czasie puszczania planszy sklepu dość denerwujące ząbkowanie krawędzi wyświetlanej planszy w ruchu.
To o czym wspominał Kiki (gorsza płynność w porównaniu do WD1) jest w tym modelu widoczne i dzis to dostrzegłem.
Pojechałem więc jeszcze raz do MM i przyjrzałem się ponownie obu tym modelom. Faktycznie, różnice w wyświetlaniu tego samego obrazu są. Najzwyklejszy ruch głową na na ekranie AD5E jest mniej płynny niż na WD1.
Tak czy inaczej, od dziś poszukuję 42” WD1, chyba że wpadnie mi w oko coś lepszego w cenie ok. 4 tys.
 
Ostatnia edycja:

tigersky

New member
Zastanawiam się właśnie nad modelem 42ad5,tylko nie wiem o co chodzi z literką E. Na stronie producenta nazwa modelu to 42AD5E-BK, a w niektórych sklepach 42AD5-BK.
Czy ktoś ma ten model? Jak się sprawuje w odbiorze stacji nie HD, np. zwykły cyfrowy polsat?
Czy warto pchać się w polsat HD?
 

tdkz

New member
Witam!

Juz miałem wybór pomiędzy 37WD1 ( tego juz prawie nigdzie nie ma ) a 37AD5BK - i tu nagle zaproponowano mi LC37WT1E ( to podobno to samo co Wd1 tylko z inną podstawką?! ) Chciałem te WD1 , może ktoś napisac czym się różni te WT1 ??

Pozdrawiam
 
Do góry