Sharp seria HD1 - jaki moduł dostępowy CI?

marcin_best

New member
O Sharp LC-46HD1E i LC-52HD1E jest już wiele postów, ale pomimo tego nie mam po przeczytaniu ich jasności co do tego jaki moduł dostępowy działa we wbudowanym w tych telewizorach tunerze DVB-S w przypadku pakietu C+ tak aby kanały HD działały bez problemów. Proszę o opinie / doświadczenia bo ciągle wychodzą nowe moduły CI i równolegle poprawiany jest firmware w tunerach i modułach.
 

marcin_best

New member
wyglada na to ze sam sobie odpowiem :), ale moze to komus pomoze, wiec w ukladzie:

Sharp seria HD1
TV firmware v2.16.000
DVB firmware v4.5.0

modół dostepowy Aston Crypt
Application ver 2.1800B
Hardware ver. 1.0000
Cisas Ver. 1.0003
Boot ver. 2.1800
CA ver Aston 2.0r14

wszytko chodzi z C+ na kanalach HD ok !!!! zadnych problemow, zadnego zacinania sie (opisywanego na innych watkach) i oczywiscie na nie HD kanalach tez jest ok. moze to zasluga najnowszego softu w TV i DVB i najnowszej karty Aston 2.18? choc ponoc sa tacy co mieli jakies problemy z HD kanalami z takim ukladem. ja nie mam. Jedynie na HD nie ma EPG ale jak to juz pisano poprostu go nie nadaja.

pozdrawiam
m.
 

kumus

New member
Mam w związku z tym pytanie : czy telewizor HD1E sam odnowi swoje oprogramowanie, czy muszę to robić za pomocą kompa

Proszę nie cytować poprzednika
 

marcin_best

New member
Pododno jest to mozliwe ale musisz miec ustawiona antene na astre. ja zrobilem to tak:
sciagasz pliki z oryginalnej strony niemieckiej
http://www.sharp.de/softwareupdates/lcd-tv/lc4652_hd1e.html
rozpakowujesz i bedziasz mial 2 pliki. jeden do update TV a drugi do DVB-S
wez pendrive, skasuj na nim wszystko i skopiuj jeden z plikow. zacznij od TV (ale tylko jeden plik)
pozniej wsadzasz pen w port USB i przechodzisz w TV do menu gdzie jest firmware update no i krok po kroku robisz co trzeba, tylko nie wylaczaj TV w trakcie ! z pena idzie szybko ca 5-8 min. a nie jak pisza .. do 20 min
uwaga po update podpowiedz mowi ze wystarczy wylacznikiem sieciowym wylaczyc TV, nie dziala - dalej wyswietla stary numer wersji softu, musisz TV wylaczyc z gniazdka.
z update DVB-S robisz tak samo, tylko usun z pena plik od TV, jak juz przeladujesz soft TV
powodzenia, daj znac jak poszlo i czy chodzi ok.
m.

Proszę nie cytować poprzednika
 

costus

New member
Witam serdecznie
Próbowałem wczoraj zrobić uaktualnienie do najnowszej wersji softu. Albo coś źle robię, albo coś jest z moim pendrivem nie tak. Czy mógłby ktoś może jakoś bardziej "łopatologicznie" :) mi wyjaśnić jak to zrobić? Dodam, że ściągnąłem soft ze strony niemieckiej sharpa. Zapisałem to na pendrivie (plik ma rozszerzene *.tli).Włożyłem do portu usb w tv.Były różne kombinacje - na początku tylko jeden plik z softem do tv. Później - jak nie szło - dograłem soft do dvb. Próbowałem - tak jak pisze w instrukcji wyszukać nowy soft z pozycji tv i wciąż NIC.:( Coś niby szukał ale nic nie znajdywał. Cały czas wyglądało tak jakby nie szukał softu na usb (i pendrivie) tylko drogą satelitarną. Pojawiały się po kolei napisy że szuka coś po kolei na trzech róznych dvb i kończyło się komunikatem, że nie znajduje nowego oprogramowania. Może coś trzeba ustawić w menu żeby szukał tylko na usb? Juz sam nie wiem.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Proszę nie cytować poprzednika
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gdzie kupiłeś i czy z Polską gwarancją ?
Dostaniesz specjalnego opiekuna z Sharp Polska - powie co i jak .
 

costus

New member
Witam ponownie
Kupiłem w Poznaniu - firma z Allegro (2 letnia gwarancja na tv).
Właśnie się dzisiaj dodzwoniłem do Sharpa do Warszawy - bardzo sympatyczny Pan wyjaśnił mi co jeszcze powinienem zrobić. Wygląda na to, że muszę spróbować jeszcze uaktualnić soft z innymi pendrivami. W ostateczności pozostanie wizyta serwisu
 

costus

New member
Oczywiście wczoraj zrobiłem aktualizację softu z innym pendrivem - poszło jak z płatka :)
Czy ktoś już ma jakieś doświadczenia z jakim modułem "idą" kanały HD z nowymi ustawieniami (dvb-s2)?
 
Do góry