Sharp czy Samsung LCD?42-46"

LCD 46" Sharp czy Samsung?


  • Total voters
    0

bolek77

New member
Na początku witam wszystkich.
Nareszcie nadeszła ta wielka chwila, iż czeka mnie zakup LCD-ka ( mój pierwszy).
Powiem otwarcie, że całą wiedzę o LCD i o Plazmie zassałem z neta, więc bazuję na wiedzy innych. Na początku chciałem plazmę ale się wyleczyłem ( wypalanie, odbicia światła itp. ).
Poszukuję LCD 42 lub 46” , mam pokój 4,5x4,5m, wiec będę oglądał z odległości 3,7-4,2m. Pokój ma widok na zachód. Docelowo podepnę sygnał z ”n”, „canal+”. Chcę podpiąć kino ONKYO HT R640 oraz PS2.
Teraz parametr krytyczny ,chcę przeznaczyć na LCD-ka max 6000 PLN. Mam swoje typy : Sharp LC46X20E, Sharp LC42X20E , Samsung LE 46N87B, Samsung LE46S86BD, LE 46M86B, LE46M87BD.
Będę wdzięczny za okazaną pomoc,wskazówki…
 

czago

Banned
Przede wszystkim do Twoich warunków kupiłbym przynajmniej 46''. Jeśli zastanawiasz się nad Sharpami to znaczy, że nie przeszkadza Ci błyszcząca, odbijająca światło obudowa ekranu. A jeśli tak to ja polecałbym Ci Philipsa PFL7642D:
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/187449
http://www.consumer.philips.com/con...uctid_47PFL7642D_12_PL_CONSUMER/47PFL7642D-12
Philips w przeciwieństwie do Sharpa gwarantuje Ci obraz super płynny z każdego źródła nie mówiąc już większej głębi obrazu i lepszym odwzorowaniu barw (choć to już jest względne).
A jeśli już musi być Sharp to spróbuj 46XL1E. Chyba do tego modelu było najmniej zastrzeżeń.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A może jakąś Toshibe ZF ? zara bedziesz miał mętlik i utkniesz w martwym punkcie co wybrać i już sie niebedziesz cieszył :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w domu. Nikt na świecie lepiej od Ciebie nie wybierze modelu w Twoim domu. Bo Ty zostajesz z sygnałem i telewizorem na kilka lat.
 

jagger

New member
Prezentacja: TAK - ale tylko wtedy, gdy potrafisz samodzielnie poruszać się po menu każdego z wybranych modeli i go sobie odpowiednio ustawić. Najlepiej jakbyś mógł na każdym z telewizorów skalibrować obraz. Tylko wtedy prezentacja ma sens i rzeczywiście pomoże ci wybrać najlepszy dla ciebie model.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tłumaczysz tak jakby ktoś jedzie samochodem z jazdą próbną a kto inny mu przekłada biegi a kto inny jeszcze trzyma kierownicę.
To nie są ludzie ubezwłasnowolnieni :D . Wyobraź sobie że nauka w naszym kraju poszła tak daleko że użytkownicy potrafią korzystać z pilota.
 

jagger

New member
kiki - korzystanie z pilota (głośniej-ciszej, jaśniej-ciemniej, itd.) to jedno, a kalibracja obrazu to drugie. Nie udawaj, że nie wiesz o czym mówię. Nastawy serwisowe również nie dają sie zniwelować żadnym pilotem.
 

Holt_

New member
Bez reklam
kiki napisał:
tłumaczysz tak jakby ktoś jedzie samochodem z jazdą próbną a kto inny mu przekłada biegi a kto inny jeszcze trzyma kierownicę.
To nie są ludzie ubezwłasnowolnieni :D . Wyobraź sobie że nauka w naszym kraju poszła tak daleko że użytkownicy potrafią korzystać z pilota.

a zmienić podświetlenie z menu serwisowego np Panasonica - też?
 

bemx2k

New member
Bolek

Wez chlopie poczytaj Recenzje ,pokukaj ktory tv jakie nagrody dostal , jak dla mnie Samsung to druga liga .

A tak jak bedziesz sie sugerowal co ludziska Ci doradzaja
to albo zglupiejesz ;) albo zostaniesz zdeirformowany :/

Moj typ : Sharp LC46X20E
 
Ostatnia edycja:

Lord Rayden

New member
Zajrzalem sobie do tego wątku szukając czegoś o skalerach i skalowaniu. Widzę,ze tu pluje się na Samsungi ...Na wątku Samsunga na Sharpy plucia nie zauważyłem (chyba,ze źle szukałem ;) ]

W numerze Audio Video 9/2008 wyróżniony został Samsung LE40A656 - przed Tosią, Sharpem, Sony (ale nie W4000), JVC... I nie mówcie,że takie testy sa nic nie warte albo podpłacone, bo tych nagrodach też można tak powiedzieć ;) . Więc Samsuś to pierwsza liga. Sharp też :eek:k:
 

walery

New member
Lord Rayden napisał:
Zajrzalem sobie do tego wątku szukając czegoś o skalerach i skalowaniu. Widzę,ze tu pluje się na Samsungi ...Na wątku Samsunga na Sharpy plucia nie zauważyłem (chyba,ze źle szukałem ;) ]

W numerze Audio Video 9/2008 wyróżniony został Samsung LE40A656 - przed Tosią, Sharpem, Sony (ale nie W4000), JVC... I nie mówcie,że takie testy sa nic nie warte albo podpłacone, bo tych nagrodach też można tak powiedzieć ;) . Więc Samsuś to pierwsza liga. Sharp też :eek:k:

Może inna kultura :cool: Plucie na konkurencję występuje w przypadku braku innych argumentów:grin:
 
Do góry