SHARP vs. TOSHIBA vs. PHILIPS

stefano_ok

New member
Witam!

Planuje zakup telewizora LCD (37 lub 42" raczej nie większy bo nie lubię "wchodzenia oczu za uszy"). Po dłuższej lekturze postów na forum dalej ciężko mi zdecydować się na konkretny model, gdyż pytający wcześniej zazwyczaj potrzebowali sprzętu do wysokiej jakości sygnału (HD TV,DVD, konsola). Długo sie zastanawiałem czy napisać ten post czy jeszcze szperać dalej, ale poddałem się z braku czasu

Wiem że musi mieć 100 Hz (mam średnią wadę wzroku i większość dnia w zasadzie spędzam przed kompem w pracy więc wieczorem mam trochę zmęczony wzrok)

Warunki w których będzie używany telewizor:
- pokój ok. 21 m2
- odległość oglądających od TV - ok. 2,8-3 m
- nasłonecznienie pokoju - średnie (tzn. od zachodniej strony, tv będzie miało światło z boku od drzwi na werandę - oszkloną lekko zielonym szkłem - ale od strony zachodniej)
- sygnał: kablówka Aster (ze skrzynką motoroli - niby "cyfrową" kablówką)
- DVD - zwykłe - ale szybko planuje wymienić (częstotliwość oglądania filmów 1-2 razy tyg.)
- oglądam tylko TV (filmy i sport - Canal+, dzieciaki oglądają kreskówki), czasami oglądam też filmy z DVD - wszystko późnym zazwyczaj popołudniem i wieczorem, nie używam konsol, raczej nie będę grał na kompie
- ogląda 2 osoby + 2 dzieci (więc z podłogi i bliżej TV)
- TV ma wisieć na ścianie (z racji zapędów dzieci)
- Zależy mi na dobrym kolorze (czerń!) i nie smużeniu i dobrej jakości obrazu przy tym ekranie
- budżet na TV - max. jakieś 7.000 PLN (ale im mniej tym lepiej ;))


No i do rzeczy:
1. Czy kupować na te potrzeby HD Full czy HD ready (tu myślałem o SHARPie 37RD2E)? Opinii na ten temat jest tyle co ich autorów... a mnie jako laikowi cieżko sie rozeznać. Ponoć Aster się przymierza do HD, ale to ponoć...

Może ewentualnie inne modele (choć w tej klasie sharp jest chwalony bardzo)?.

2. Jeśli full HD myślałem o poniższych modelach:
- Sharp 42XL2E
- Philips 37PFL9632D
- Toshiba 42 Z3030 D(G)

Czy jeszcze inne brać pod uwagę?

No i właśnie - szukam opinii odnośnie, który z tych modeli byłby najlepszy i czy warto ponosić cenę FULL HD w moim przypadku.


PS. Poleccie mi proszę takze jakieś dobre DVD (lub nagrywarkę) do zalecanego modelu TV (budżet tak do 2.000 PLN)

Dziękuje z góry.

Stef
 

Paczek27

New member
Ja wybrałem Philipsa 42PFL9732D (obraz taki sam, jak w 9632D) i Tobie też polecam ten telewizor. Długo zastanawiałem się na Sharpem, ale jest gorszy (porównywałem w sklepie z konsolą). Obraz jest bardziej wyblakły. Toshiba to bardzo dobry telewizor (widziałem tylko w sklepie, jak leciał Shrek 3), tylko pamiętaj, że 120Hz to chwyt marketingowy i jest robiona w Polsce.
Full HD nie ma sensu, ale możesz kupić przyszłościowo, jak zapragniesz Blu-Ray albo Twoje dzieci zaczną grać w gry i poproszą (wymuszą) PS3.
Może popatrz jeszcze na plazmy Panasonica. Dobra cena, odbiór kablówki dużo lepszy niż na LCD i cena niższa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry