Automatyczne włączanie 'N-ki" Sharp WD1E

mostom

New member
Czy włączając dekoder (n-ki, polsatu lub inny) podłączony przez HDMI automatycznie przełącza wam się telewizor na hdmi? Pytanie głównie skierowane do właścicieli Sharpa WD1E. DVD przez component, video przez scarta i dekoder (jak podłączałem przez scarta) przełączały się automatycznie. A jak podłączyłem dekoder przez hdmi to muszę ręcznie przeskakiwać na hdmi - najgorsze jest to, że trzeba przeskoczyć wszystkie wejścia bo hdmi jest na końcu. Czy ktoś zna ewentualnie rozwiązanie tego problemu?
 

misha

New member
Niestety - też mam N-kję podłączoną przez HDMI i nie ma opcji automatycznego przełączania. Natomiast komputer mam podłączony przez componenta i za każdym razem jak go włączam lub ruszę myszką po dłuższym nieużywaniu to Sharp się na to przełącza. I niestety nic nie da się z tym zrobić.
 

meehoo

New member
Witam! Rozwiązaniem jest podłączenie n-ki poprzez component, a kompa przez VGA - wtedy wszysko chodzi bez problemu, a TV automatycznie wykrywa n-kę na EXT4.
 

mostom

New member
meehoo napisał:
Witam! Rozwiązaniem jest podłączenie n-ki poprzez component, a kompa przez VGA - wtedy wszysko chodzi bez problemu, a TV automatycznie wykrywa n-kę na EXT4.
U mnie odpada coś takiego - bo dvd mam przez component - szkoda mi przez scarta przesyłać sygnał. A telewizor ma tylko jeden component - więc zostaje tylko hdmi. Przez scarta też podłączałem n-kę (na próbę) i wtedy wsio działa jak należy - ale też szkoda sygnału.
 

jgradon

New member
mostom napisał:
Czy ktoś zna ewentualnie rozwiązanie tego problemu?
Ustaw "pomiń wejście" dla wejść, których nie używasz to będziesz miał mniej skakania. Ponadto jeśli wszystkich wejść(n, video, dvd, komp) używasz równomiernie to średnio nie tak dużo będzie do skakania :)
Ale oczywiście zgadzam się, że to upierdliwe - mam xl2 i jest to samo.
 

mostom

New member
jgradon napisał:
Ustaw "pomiń wejście" dla wejść, których nie używasz to będziesz miał mniej skakania. Ponadto jeśli wszystkich wejść(n, video, dvd, komp) używasz równomiernie to średnio nie tak dużo będzie do skakania :)
Ale oczywiście zgadzam się, że to upierdliwe - mam xl2 i jest to samo.

W moim modelu chyba nie ma takiej opcji jak pomin wejście. Przynajmniej nigdzie nie znalazłem - a przydałaby się.
 

meehoo

New member
Hmmm a zastanawiam się, czy możliwe jest w WD1 podłączenie do VGA przejściówki na Component (tak jak jest to w niektórych innych modelach Sharpa)? Wtedy telewizor dysponowałby dwoma wejściami Component...
 
Do góry